4
22 haziran 1999 sabah.com.tr - "gülen, şeyhi said-i kürdi'nin intikamını almak için türkiye'yi ele geçireceği günü beklemekte ve bekleyiş sırasında da benzeri görülmemiş korkunç ve hain bir plan uygulamakta"
hocaefendi intikam için çalışıyor

nur cemeati lideri fethullah hoca hakkında istihbarat birimleri, kendi söz ve eylemlerinden yola çıkarak çıkarak 16 sayfalık bir rapor hazırladılar. milli güvenlik kurulu'na da sunulan "fethullah gülen, dünü-bugünü-hedefi" başlıklı raporda gülen doğumundan itibaren mercek altına alınıyor. raporun önsözünde, gülen'in "şeriatla yönetilen bağımsız bir kürt devleti" kurma arzusuyla ölen şeyh said nursi'nin müridi olduğu belirtilerek, "işte fethullah gülen, şeyhi said-i kürdi'nin intikamını almak için türkiye'yi ele geçireceği günü beklemekte ve bu bekleyiş sırasında da benzeri görülmemiş korkunç ve hain bir planı uygulamaktadır" deniliyor.

mgk'ya da sunulan raporda gülen'in çeşitli kitaplarından alıntılar da bulunuyor. mgk'ya sunulan 16 sayfalık rapor aynen şöyle:

fethullah gülen, amacı "şeriatla yönetilen bağımsız bir kürt devleti" kurmak olan şeyh said-i kürdi'nin müridi'dir. fethullah gülen, nurculuk herakatına temel olarak, hadisleri esas almaktadır. aklına o an gelen fikirleri, ağlayarak ve yakasını-paçasını çekiştirerek önce arapça söyleyip, sonra türkçe'ye çevirerek "hadis süsü vermekte" ve "bunlar muhammed'in hadisleridir" diyerek, "cemaatin" dediği topluluğu kandırmaktadır. halbuki islam'da hadis diye bir müessesenin olmadığı, birçok ilahiyat profesörü tarafından tesbit edilmiştir. ilahiyat profesörü süleyman ateş, "gerçek din bu" (cilt-ı-ıı) adlı kitabında bakın neler söylüyor;

* "muhammed de bir insandır, vahiy dışındaki söz ve eylemlerinde o da bir insan olarak yanılabilir. o da diğer insanlar gibi kendi düşüncesiyle vardığı bazı kararlarında yanıldığını belirtmiştir." (bkz. gerçek din bu, ı, sf. 181)

* "hadisleri değişmez tanrı sözü, din kuralı gibi kabul etmek yanlıştır. çünkü muhammed de bir insandı. yetiştiği ortamın kültürü ile yoğrulmuştu..." (bkz. gerçek din bu, ı, sf.183)

* "eğer hadisler dinin temeli olsaydı, peygamber kur'an ayetlerini yazdırdığı gibi, kendi sözlerini de yazdırırdı. ama o bunların yazılmasını yasaklamıştır." (bkz. gerçek din bu, ıı, sf. 69)

* "imam ebu hanife sadece 17 kadar hadis sahih görmüştür, ki bunlar da mütevatir (halk arasında söylenti olan) hadislerdir" (bkz. gerçek din bu, ıı sf. 70)

fethullah gülen her konuşmasında, değil 17 tane, binlerce yeni yalanı, hadis diye sokuşturmakta ve bu yalanlarına kendisi de ağlamaktadır. hocası said-i kürdi ise, tüm hayatı boyunca bölücülük yapmış ve şeriat düzeni getirmeye çalışmıştır. risale-i nur adını verdiği anlaşılmaz ve saçmalıklarla dolu yeni bir kur'an yazdığını iddia etmiş ve kur'an ayetleri üzerinde sayı hokkabazlığı yaparak bunların geçerliliğini kanıtlamaya çalışmıştır. (bkz. "cifir", "hurufilik")

en büyük mucizesi olarak ölünce üç gün kokmayacağını ve müridlerinin kendisini rahat rahat ziyaret edebileceğini söylemesine rağmen, ölür ölmez urfa'yı korkunç bir koku sarmış ve bundan dolayı kendisini hemen gömmek zorunda kalmışlardır. daha sonraları, 1960 askeri sıkıyönetim yıllarında, mezarı yerinden alınıp özel bir uçakla bilinmeyen bir yere götürülüp, gömülmüştür. işte, gülen, şeyhi said-i kürdi'nin intikamını almak için türkiye'yi ele geçireceği günü beklemekte ve bu bekleyiş sırasında da benzeri görülmemiş korkunç ve hain bir plan uygulamaktadır.

ihanet bayrağını taşıyor
şimdi bu planı kendi sözlerine dayanarak ve tamamen belgesel olarak açığa çıkarıyoruz. biraz sonra okuyacağınız satırlarda, gülen'in kendi ağzından ve belgesel olarak, nasıl bir ihanet içinde olduğunu göreceğiz. fethullah gülen, şeyhi said-i kürdi'den aldığı bu ihanet bayrağını, hain bir plan ve ibretle taşımakta ve herkesi uyutarak hedefine yavaş yavaş ulaşmaktadır.


* ramis oğlu, 1942 erzurum doğumlu.

* evlenmeyiş nedenini şöyle açıklamıştır; "ertesi gün erken vakitlerde bir arkadaş geldi ve bana şunu nakletti: "akşam rüyamda efendimizi gördüm. size selam söyledi ve "evlendiği gün ölür ve cenazesine de gelmem" buyurdu. "bu bir rüyaydı ama şahsım adına bu işarete saygılı olmaya çalıştım." (fethullah gülen, bkz. küçük dünyam sf. 63)

* 1968 de izmir merkez vaizi. aynı yerde imam hatip ve ilahiyat öğrenci yetiştirme derneği kestanepazarı kur'an kursunda öğretici.

* 1968 izmir buca'da 100 kişinin katılımı ile kamp yapıp risale-i nur eğitimi yaptırmıştır. daha sonra nurculuk faaliyetleri nedeniyle bu görevinden uzaklaştırılmıştır. fethullah gülen'in ilk militan kampları bunlardır. bugün bu yurtiçi ve yurtdışı okullardan her yıl 5000 kişi mezun olmaktadır.

* 1971 sıkıyönetim komutanlığı vaaz etme yetkisini almıştır.

* fethullah gülen iran'daki gibi islami bir devrim için yurt çapında teşkilatlanmayı hedeflemiştir. fethullah gülen ve şeyhi'nin tarihi bağları da iran kökenlidir.

* 1980'de izmir konuşmasında "huruç harekatı" (atılım harekatı) başlatacağını bildirmiştir. bunun sonucu olarak da tüm türkiye'de kendi binalarında, ilgili ev ve yurtlarda, kendine hizmet eden geniş bir öğretmen ağı ile faaliyete geçmiştir.

* "milletimiz içinde bulunduğu zelil duruma, şeytanın uşakları muallimler ve onların yetiştirdiği inançsızlık talebeler nedeniyle düşmüştür" demiştir. (bkz. fethullah gülen, 14-06-1980 denizli merkez akyazılı köyü) dikkat: fethullah gülen, yüce atatürk'ün kurduğu cumhuriyet'e ve onun bir parçası olan milli eğitim sistemine en ağır hakareti etmektedir. milli eğitim sistemimizin gözbebeği çağdaş ve vefakar öğretmenlerimize "şeytan uşağı" diyen zihniyet ise alçaktır.

molla-dahhak
* 1980'de sızıntı dergisinde mfd rumuzu ile yazılar yazmıştır.


* 1980'de yine ege ordu ve sıkıyönetim komutanlığı'nca arandığını duyunca erzurum'a kaçmıştır.

* 1981'de ocak ayında ısparta'da imam hatip lisesi öğrencilerini koruma ve yetiştirme derneği'nde gizlenmiştir.

* 07-08-1982'de keşan'ın bir köyünde "molla" ve "dahhak" (arapça'da gülen anlamında) takma isimlerini kullanmıştır.

* 27.02.1981 tarihinde, eyüp istanbul hükümet tabipliği, cerrahpaşa tıp fakültesi psikiyatri kliniği'nce 20 günlük rapor almıştır. (hocası gibi, o da tescillidir ama, bu süre tedavi olmasına yetmemiştir.)

* 7 şubat 1985'de ege ordu ve sıkıyönetim komutanlığı'nın arananlar listesinde yer almıştır.

* 23 eylül 1985'de "hilafet nasıl yıkıldı" adlı abdülkadim zeltüm adlı yazarın kitabını nurcular'la milli görüş mensuplarına ücretsiz dağıtmıştır.

* 15 nisan 1985'de 7130-97/55 synt. istihbarat hrk. ş.ks sayılı aranan şahıslar kitabının 2. kategori, 15.sayfa ve 588. sırasında arananlar arasında yer almıştır.

hoşgörü ödülleri
* 6 eylül 1987'de turgut özal'ı desteklemek için nurcular'ın "hayır" oyu kullanmalarını sağlamıştır.


* 1991'de milliyetçi çalışma partisi'ne 3,5 milyar yardım yapıp, mçp-refah partisi ittifakını desteklemiştir.

* 19 ocak 1994'de ankara'da kurulan "gazeteciler ve yazarlar vakfı" kurucuları arasında yer almıştır. ve "hoşgörü ödüllerini" dağıtmaktadır. bu ödülü, gizli hedefine ulaşmasında yardımcı olan, bunu bilerek veya bilmeyerek yapan kişiler vermektedir.

* gülen, yıllar boyu her dönemde amerika'ya en yakın türk siyasi partileri desteklemiştir. abd'nin eski türkiye büyükelçisi morton abromowitz ile konuşup, onun türkiye ve ortadoğu hakkında yazdığı kitabına gerekli yardım sözü vermiş, "abd dostluk köprüsü" adı altında özbekistan'a yolladığı 70 öğretmene diplomatik statü kazandırmış, kırmızı ve yeşil pasaport verdirtmiştir. (bkz. meb yurtdışına açılan özel eğitim kurumları temsilcileri 2. toplantısı 3 mart 1997)

* askerliğini iskenderun'da yapan gülen, merkez camii'nde askeri üniforması üzerine giydiği cübbesiyle vaaz vermiş, bu vaazı sonucunda halkı kışkırtıp, galeyana getirmiş, gözaltına alınmış ve onu seven komutanlarca serbest bırakılmıştır. (bkz. küçük dünyam sf. 79-81)

* 1960'taki, 27 mayıs darbesinden sonraki yıllarda, gülen vaiz olarak devlet memuruydu. aynı zamanda izmir'de kestanepazar derneği'nde yöneticilik yapmaktaydı. bu arada imam hatip lisesi ve yüksek islam enstitüsü öğrencileri ile de meşgul olmaktaydı. orta-eğitim çağındaki öğrenciler için verilen kursların yanısıra, yurtlar da açtırttı. bunlara "ışık evleri" adı verildi. izmir'de başlayan bu "hareket" önce ege bölgesine, sonra da marmara bölgesine yayıldı. tüm bu faaliyetler, 20-30 yıl sonrasının eğitici ve yöneticilerini yetiştirmeye yönelikti. kaynak: fethullah gülen (faik bulut-ozan yayıncılık)

kimin müridi?
hayatına kısaca gözatmış olduğumuz, her anı hainlikle dolu fethullah gülen bilin bakalım kimin mürididir?
doğu'da bağımsız bir kürt devleti kurulması ve şeriata dayanan bir yönetim şekli için, ömrü boyunca bölücülük yapan, said-i kürdi'nin belgesel hainliğini, bakın müridi fethullah gülen nasıl övüyor!


* "imam ve kur'an hizmetinde, bediüzzaman'ı anlama, yorumlama benim için, hayatımda çok önemlidir. türkiye devleti'nin kuruluşunda ve istiklal mücadelesinde, önemli misyon yüklenmiş, bu büyük insanı acaba tanıtabildim mi?" fethullah gülen (bkz. küçük dünyam sf. 64)

evet, fethullah gülen'in "büyük insan" olarak tanıtmaya çalıştığı şeyhi'nin, hainlik ve düşmanlıklarla dolu belgesel hayatına, lütfen çok dikkatle bakıp ibret alalım!

said-i kürdi (unutulmuşluğun bir öyküsü) rohat (fırat yayınları)

* said-i kürdi koyu bir nakşi'ydi. doğu'da "bağımsız bir kürt devleti" kurmaya yönelik girişimlerin, "silahlı öncülerinden" di. bu konuda ingilizler'in tarafını tutarak, amacını gerçekleştirmeye çalışmıştır. (bkz. irticanın ayak sesleri-cumhuriyet)

* said-i kürdi, 1876'da bitlis ilinin hizan kasabasında nurs/ners köyünde doğdu. bazı isimleri; şıh said-i kürdi, said-i kürdi, said-i nursi. said-i nersi, üstad, bediüzzaman (çağın güzelliği). ceride-i seyyare, said okur'dur. bu son ismi said okur'u, türkçe olduğu için, hiç kullanmak istemedi: (bkz. sf. 32 said-i kürdi, rohat)

* said-i kürdi hiç evlenmemiştir.

* abdülhamit devrinde, bazı bölücü fikirleri nedeniyle, toptaşı tımarhanesine sevk edilmiştir. (bkz. sf. 36 said-i kürdi, rohat) dikkat edelim lütfen! şeyh tescilli...!

* 31 mart gericilik olaylarına karışarak tutuklanmıştır.

* said-i kürdi şöyle demiştir: "kürdistan'ın kaderini garantileyecek şu fikirlerden başka bir çare bulamıyorum: "ulusal birlik ve dini uyanış" (bkz. sf. 38 said-i kürdi, rohat)

* "benim gibi başka bir memlekette dünyaya gelen" biçiminde başladığı bir cümlede rahatlıkla "evet ben unsurca türk sayılmıyorum" diyebilmiştir. (bkz. sf. 46 said-i kürdi, rohat)

* said-i kürdi, sürekli kendi ulusal kürt giyisileriyle dolaşmıştır. (bkz. sf. 48 said-i kürdi, rohat)

* said-i kürdi 1918'de kurulan "kürdistan teali cemiyeti'nin" kurucuları arasındadır. (bkz. sf. 54 said-i kürdi, rohat)

* şeyh said isyanına katıldığı için tutuklanıp, yargılanmış ve sürgün edilmiştir.

işte, kendini hiçbir zaman türk saymamış ve devamlı türkiye'yi bölmek için uğraşmış bu hainden, gülen "zamanın güzelliği" diye bahsediyor!

fethullah gülen...
dünü
ben, medreseye devam ederken de tekkeyi ihmal etmezdim. zaten ilk gözümü açtığım, ruhumu mayaladığım yer tekkedir.


fethullah gülen

(bkz. küçük dünyam sf.40)

bugünü
telattuf: yapılan hareket, kime karşı yapılıyorsa, tavrımız onlar tarafından hiç hissedilmeden ve sezdirilmeden yapılmalıdır ki, hedefi vurma ve yara almadan da dönmek mümkün olsun.


fethullah gülen

(bkz. asrın getirdiği tereddütler-4 sf.205-207

hedefi
her düşünce ve fikrimizi, önce mihenge vurup değerlendirmemiz, sonra tatbike sunmamız icap eder. bizim için mihenk bellidir... evet, mihenk, kitaptır (kur'an), sünnettir ve cumhur-u ulemanın dedikleridir.


fethullah gülen

(bkz. gülen a.g.e.sf. 84)

yani medresenin ilim ruhuna, tekkenin gönül hayatına, kışlanın disiplinine ve bu sacayağını bütünleştirecek bir baş-yüceye ihtiyaç var.

fethullah gülen

(bkz. zamanın altın dilimi çağ ve nesil-4 sf.204)

milli güvenlik kurulu'na sunulan

fethullah gülen raporu'nun kapağı

kaynak : arsiv.sabah.com.tr/.../1999/06/22/g01.ht

bu içeriğe henüz yorum yapılmamıştır.popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...