kendin ol

  14
  bossadam 21.5.2018 03:22 ~ 03:56
  yaşamak gerekir bazı şeyleri öğrenmek için. hani derler ya yaş ilerledikçe çevrendekilerin sayısı azalıyor diye. inanmazdım. ta ki yaşayana kadar... insanlar o kadar acımasızdır o kadar acizdir ki tek bi yanlışına bakar. tabi önceden de yaptığın yanlışları da birleştirip önüne sererler. bazı insanlar açık sözlüdür, suratına vurarak söylerler; bazıları da başkasına anlatır,ama senin kulağına bir şekilde gelir. bunları duyarsın ya bir afallarsın. ben nasıl biriyim dersin. kendine çeki düzen verirsin belkide. bu insanlar bunu diyor hatalarımı düzeltmeliyim dersin. sonra nolur biliyormusunuz, yapmacık olursun. kendin olmazsın. her şeyi geçtim değmeyen birileri için yaptıysan bunu açıklanamayan derecede pişman olursun. keşke yapmasaydım , keşke kendim olarak kalsaydım diye yakınırsın. acı çekersin, yıpranırsın, hiç olmadığı kadar mutsuz olursun. bir de şu şekilde kandırıldık, "ben seni bu halinle seviyorum." derler. bakarsan ne kadar güzel bir cümle değil mi? bunu dedikten sonra aylar geçer, belki de yıllar... karşına çıkar der ki, bu tavrını sevmiyorum, şu tavrını sevmiyorum. e bununla ilgili konuşmuştuk dersin. açıklama yapamaz ve değişmeni istiyorum der. bunu diyen kişi eğer öyle fazla sevdiğin biri değilse umursamazsın, ben böyleyim işine gelirse dersin, o da gider. eğer ki sevdiğin biriyse değişmeye çalışırsın, yaptığın hataları düşünür bir daha yapmamaya çalışırsın, yani yapmacık olmaya başlarsın ve değiştiğine inandıramazsın haliyle. karşı taraf mutlu olsun diye elindeki bütün imkanları kullanırsın, yıpranırsın. sonrası belli zaten nereye kadar yapmacık devam eder ki o ilişki? ilişkiden kastım sadece karşı cins değil. hemcinslerinde de olur bu. uzun lafın kısası; o senin çabanı görmez, sen uğraştığınla kalırsın ve gider. keşkeler başlar. beynini kemirir, kafayı yersin. yanlış bişey yapmadığını düşünmeye başlarsın. en kötüsü de ne olur biliyormusunuz , kendini unutursun. aynaya bakarsın, bu kim dersin. kendini ararsın ve bulamazsın uzun bir süre. yavaş yavaş sona gelirsek, kendinizi biri için değiştirmeyin. kendiniz olarak kalın. sevmiyorlar mı? yol vermeyi bilin. kaybettim sanarsın ama durum öyle değildir. illaki bu halini seven biri çıkar karşına. beklemek her zaman doğru olmaz ama elden hiçbir şey gelmez.

  eleştiriye açığım yorumlarınızı eksik etmeyin. teşekkürler.
 • 1
  kayipunicorn 21.5.2018 03:49
  yoğun duygular hissettiğimizde bu tarz içeriği dolu metinler ortaya çıkartırız. burada önemli olan kısım, o duyguyu hissetmediğin bir an metni tekrar gözden geçirmektir. seni tekrar o duyguya sokamayan cümleleri görmeli, hatlı cümleleri düzeltmelisin.
  iyisin iyi, yazmaya devam güzel insan ;)
  0
  bossadam 21.5.2018 03:52
  eyvallah puvo , gözden geçireyim. yazmaya tekrar başlıyacağım en kısa zamanda. paylaşımı da yaparım uygun görülürse :)
 • 0
  gokkusaklikus 21.5.2018 03:49
  bir boş adama göre fazla mantıklı ve doğrusun.
  0
  bossadam 21.5.2018 03:53
  o işin gırgır şamata yönü :) eyvallah
 • 0
  mcmurekkep 21.5.2018 08:52
  tamam
 • 1
  prayer 22.5.2018 13:51
  bunu başarabilirsen ne mutlu sana..
 • 0
  mathillda 25.5.2018 19:14
  yazım stilin hoşuma gitti açıkçası, kelimelerin hızla ağzımdan dökülmesi güzel bir his. bence yazmayı bırakmamalısın. bu yazıların yazarlık için bir başlangıç, ancak bana göre bu yolun sonu yok. türetebildiğin kadar türet ve insanlara ulaşabildiğin kadar ulaş. sen, ben ve buradaki yazarlar sonu olmayan bir yola çıktık. bu yol güzel görünüyor, her yazara göründüğü gibi. kaleminin mürekkebi umarım hiç bitmez, ha bitti diyelim; göz yaşların ile doldur, işe yarıyor. ben tarafından denendi. :')
  0
  bossadam 25.5.2018 19:18
  bu cümleler boş bir zamanda çıkmadı. göz yaşı döktüm belki de. belki de hüzünlendim. yazdığıma tekrar dönmeden yazdım aklımda ne varsa. sonra tabi noktalamasıydı, bi kaç yazım kusuru onları düzelttim haliyle. böyle yorumlar cidden mutlu ediyor beni ve bırakacağım varsa da bırakamam yani :)