1
beyler ciddi bir konuya değineceğim ! bu kadar goygoy yeter
iki yıllık makine ressamlığı okuyorum ! şubatta okul bitiyo . dgs ile mühendis olabilirim dururum bu ama bahsedeceğim şey başka bişey ...şimdi beyler babam yurt dışında çalışıyo . şubatta bittiği için bende yurt dışına gidebilirim . 7 bin tl aylığım olacak şirketten olduğum için harcamam yok denecek kadar az. 3 sene çalışacağım 3 arkadaşız 3 sene sonra tüm parayı toplayıp iş yapacağız ? ne yapılabilir 800 bin tl ile ? 6 dönüm arazimiz var orda 10 bin tavuk alıp yumurta satmayı düşünüyoruz . tavsiye istiyorum
 • 0
  magic 1 yıl önce
  stuttgard
  0
  gazi 1 yıl önce
  son saniyelerde yatırır o
  0
  magic 1 yıl önce
  benim dayıoğlu stuttgart ta bak
  0
  magic 1 yıl önce
  kesin sttuttgart alacakmis evi arabayi sat stuttgarta bas
 • 0
  oxygen 1 yıl önce
  peki başlığınızı (pi: #goygoy) bölümüne açmanızdaki sebep nedir?
  -1
  gazi 1 yıl önce
  ciddi bir konu olduğu için !
 • 1
  yusufir 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  800 bin tl ile hele de arazin varsa çok çok büyük kazanç sağlayacak şekilde bir iş kurabilirsin.
  habire devleti kötülemekten başka icraatleri olmayan insanlari dinleme.,devlet desteğini arkasına alanlar büyük işler başarabiliyor.
  bizzat kendı tanıdıgim bu şekilde iyi yerlere gelen insanlar var.
  eğer tavukçuluk degil de büyükbaş hayvancılığa yönelirsen daha çok kazanırsın.
  günlük 30 litre sut veren inek cinsleri var. eger ışıl işlem yapmış şekilde işleyip satarsan 1 lira 25 kuruş a , direk çiğ olarak islemsiz çıkarırsan 80 kuruş kadar paşaya satabilirsin. torku bu konuda çiftçiye ve üreticiye her turlu alım garantisini sağlamaktadir.
  100 ineğin olsa günde 30 litre den 30 ton sut toplarsin, bunun tereyağı var, peyniri var, + hayvanların doğum yapması, + yeri geldikçe kesilen hayvanlarin etinden para kazanılması, + kuracağın mandıra tamamen teknolijk donanımlı olacak, hayvanların gübresinden de ayriyeten para kazanacağın. yeni nesil makineler, hayvandan kaç litre alabileceğini, o gün hayvanın sut verecek durumda olup olmadığini, her hayvandan çıkan sütun kalitesinin tek tek ölçülüp ayri ayri depolanmasına kadar her şeyin takibine fırsat veriyor. öyle onlarca işçi çalıştırmana da gerek bıraktirmayacak gelişmiş sistemler mevcut. eğer yapabilirsen devletin sana sunacağı 2 veya 3 4 yıl kadar geri ödemessiz kredilere vereceği desteği de arkana alırsan, akıl ve mantıkli bir yönetimle gayet iyi işler başarabilirsin.
  0
  gazi 1 yıl önce
  tavuk işinde dahi 10.000 tavukluk yer 300 bin tl civarında büyük baş için hazır yer olması gerekiyo büyük risk olur o ... 10 bin tavuk 150bin tl , 300 bin tl de çiftlik elimde kalan para ve kredi ye araba almayı planlıyorum ... günlük 9500 yumurta alsam 0,40 kuruştan 1 ayda 114 bin tl yapıyo araba borçlarını ince derayları işci parasını felan karşılarım herhalde ... devleti karalamaya gerek yok ki iş kurmak isteyense koskeb destek veriyo zaten :) yorumun için teşekkürler .. tavuk konusunda tavsiye edebileceğin bişey varmı
  0
  yusufir 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  tavuk konusunda tavsiye edeceğim şey, dağıtim ve pazarlama ağını kendı elinde tutman. eğer kendini toptancılara baglarsan, kendini ölü alıcıların avucuna dusmus olarak bulursun.
  öncelikle işe istanbul da kuracağın dağıtım ve pazarlama agindan başlamalisin. istanbul da bölgeleri inceleyerek en az araçla en çok noktaya nasıl ulaşırım diye, bunun analizini yaptırman ve sonrasında tüccar veya seninalacağın aracla çalışan plasiyerlerle ise başlamak. bu şekilde direk alıcıyla temasi kurduğunda hem aracılara kaptıracagin kâr marjini kendine saklamış olur, hemde toptancinin senin urunune kafasına göre kar marji koyarak fiyatını artırmasini ve senin urununu pahalı gibi göstermesini engellemiş olursun.
  işin kurulumu vs herşeyi dusunmeden önce, uretilecek olan malın, üretildiklen sonra pazarlanması ve tüketiciye en kısa yoldan ulaştırılmasının yollarını da dusunmen ve aynı yatırım maliyetinin içine pazarlama maliyetlerininde hesaplanarak eklenmesi ve pazarlama ağınin kurulumuna da başlanılnasi gerek.
  bu malın nasıl pazarlanacagi konusunda başka şeyler düşünüyorsan, onu da söyle. onu da bilelim ki o dusuncen için ayrı bir fıkır verebilirim belki.
  0
  gazi 1 yıl önce
  izmir'de yaşıyorum ben bu işi izmir'de yapmayı planlıyorum . nereye satacağımız konusunda ve o yumurtaları nasıl oray'a götüreceğimiz hakkı'nda pek fazla bi bilgimiz yok onun içinde çiftliklere gitmeyi düşünüyoruz . türkiye'ye döndüğümüzde elimizdeki paranın bi bölümüne uygun bi kamyon almak mantıklı geliyo koskeb desteğinden gelecek para ile de alabiliriz . yumurtayı avm ler direk alıyorlar onlara satmak mantıklı olabilir . araya başka bi şahıs girdiğinde alacağım kâr düşecek . ve ayrı bir konu .. 10 bin tavuktan bir günde 9500 yumurta verimi alsak kaç işçi gerekir . 5 kişi fazlasıyla yeter herhalde
  0
  yusufir 1 yıl önce
  sondan başlayalım. fabrikanın otomasyon sistemine göre değişir işçi sayısı. yumurtalar otomasyon yöntemi ile toplanıp, bir bant sistemi ile taşınıp, tekrar bir paketleme makinesinde koli haline getirilebilir. bunları bünyende barindirman maliyeti artırabilir, ama uzunvadede kâr sağlar(az işçi, sistemli çalışma).
  pazarlama konusuna gelecek olursak, kesin ve net rakamlara değil de ortalama rakamlarla konuşalım.
  9500 dediğine göre yaklaşık 300 koli diyelim.
  günlük 300 koli yumurta satman gerek. bunları direk 30 lu koliler olarak farz edelim.
  bir yumurta arabasının günde en az 40 müşteriye uğraması gerekir. 2 araban olsun farz edelim.
  iki arabanin günlük 150 koli yumurta satmasi gerekir. bu arabaya da günlük 40 noktaya 4 koli yumurta satmasi gerekir diyelim. bunun için senin öncelikle izmirin herhangi bir bölgesinden görevlendirdigin araca, ortalama 350 müşteri bulmak gerekir.
  eğer uğraşmazsan, bir tüccar bulursun, adam masraflarını ve müşteri bulma işini kendi karşılar, adami belli bir yüzde ile kar teklif edersin.
  avm ler felan bu bambaşka bir pazardır.
  bu direk toplu satış demektir.
  aynı zamanda toplu olarakta ürünü satman gerekir tabikj.
  bunlar içinde takım elbiseli birinin sürekli büyük müşterilerle irtibatta olması gerekir.
  0
  gazi 1 yıl önce
  satış noktalarını araştırabilmem için avm haricinde nerelere gitmem gerektiğini bilmiyorum ticaret konuşunda tecrübesiz birisiyim zaten , haftaya herhangi bir gün çiftliklere gideceğim ! sence ne sormalıyım ?
 • -1
  hellomyfriend 1 yıl önce
  kardes kız sana ne iş yapıyorsun? dediğinde "yav ben ciftciyim tavuklarim var (!)" diyeceksen bu işi yap
  0
  gazi 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  kardeşim 10 bin tavuğum olacak ayıptır söylemesi tavuğun bokunu satarak tavuğun yemini karşılıyacağım bir sistem :) ben patron oluyorum ayrıca işçilerim olacak yıllık hasılat 1.450.000 tl :) bu paraya kız bile çalışır benim yanımda .. 10 bin tavuk organik 0.40 kuruş ... yıla vur bunu sen hesapla


 • karışık

  Karışık

  51 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  gaddarus

  oxygen
  tombalaci
  kaygusuzyazar
  hellomyfriend
  ilteris
  darkier
 • bölüm kuralları

  - bölümü takip etmeyi unutmayınız..

  aklınıza bölüm ismi gelmediyse bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  ekleyeceğiniz bölümü bulamadıysanız bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  bölüm seçmek istemeden paylaşmak istiyorsanız bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  başlık fark etmez istediğiniz başlıkta açabilirsiniz..

  - reklam yapmak yasaktır..


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...