5
15 temmuz sonrası / suriye / 2023
baştan söyleyeyim yazı bana ait değil. ekşi sözlükten tin tabaat adlı bir kullanıcıdan alıntı.

abd yememiş içmemiş darbe girişimini analiz ettirmiş. sosyologlara sordurmuş. akademisyenlere tartıştırmış.
yani demem o ki birileri dersine çok iyi çalışıyor. 15 temmuzda gözlemlediler. halk ne tepki veriyor, polis asker çatışıyor mu, laik ve islamcılar ne yapıyor, halk nasıl koordine oluyor, kimler sokağa çıkıyor kimler çıkmıyor. adeta darbe girişimini mr makinasına sokmuşlar. halkın hangi yollardan geldiğini bile işaretlemişler.

gelecekte daha büyük bir hesabı olmayan kişi kendinden 10bin km ötedeki bir ülkedeki darbe girişimini bu kadar derinlemesine incelemez.

şu zamanlarda suriye'de gelişen olaylar,darbe girişimi ve gelecekte olacakları topladığımızda 2019-2020 de büyük plan'larının olduğu, darbe girişimi ile test yaptıkları esas plan'larının daha sonra geleceğini çıkartabiliriz.
erol mütercimler de bir konuşmasında 2019-2020 yılında türkiye'de çok büyük bir iç savaş çıkarma plan'ı yapıldığından bahsetmiş yetkilileri uyarmıştı. umarım her zaman olduğu gibi bu hesaplamalarında tek bilinmeyen ve hesaplarını boşa çıkartacak olay öngörülemeyen türk insanının nerde ne zaman ne tepki vereceği ve kriz anlarında genlerinden gelen birleşme güdüsüdür. başka türlü planlarını boşa çıkarma imkanımız yok gibi
  • 0
    bircocukabisi 1 yıl önce
    bi rahat bırakmadınız amını evveliyatını siktiklerim gençliğimiz gitti gençliğimiz
  • 1
    sbb3 1 yıl önce
    bende bu sekilde dusunuyorum. hicbir akpliye hakkimi helal etmiyorum. eger savas cikarsa olayin butun suclulari bu bagnaz ve cahil insanlardir.


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...