1

marka tescil belgesi nedir nasıl alınır?

herhangi bir ürün ve hizmete sahip olan tüzel ya da gerçek kişiler, bazı yasal işlemler dahilinde, tescil işlemlerini yaptırarak, tüm marka haklarının korunmasını sağlayabilirler. bilmeniz gerekir ki, tescilli bir marka için koruma süresi 10 yıl olarak değerlendirilmektedir. yani, tescilli bir markaya sahip olduğunuzda, 10 yıl boyunca o marka hakları tam olarak sizlere verilecek ve marka ismi başka hiç kimse tarafından kullanılamayacaktır.

diğer avantajları nelerdir?

elbette ki, tescilli bir marka, tescilsiz bir markaya göre çok daha avantajlı olacaktır. çünkü, türk patent ve marka kurumu tarafından incelenmiş, denetlenmiş ve onay almış olması, tüketiciler tarafından da güvenle karşılanacaktır. tpe’ tarafından onaylanmış olan markalar, çok daha fazla güven kazanmış olurken, resmi kurum ve toplum denetimlerinden geçmiş olması da daha sağlam temellere sahip olabilecektir. böylelikle de marka değeri her daim korunacak, 10 yıl boyunca da bir geçmişe sahip olarak, tanınmış bir hale gelecektir.
tüm haklarınızı koruyabilirsiniz
eğer ki, marka tescili yaptırmazsanız, üçüncü şahıs kişiler, sizlerin adına, benzeri ürün satışı, üretimi yaptığınız konusunda yaptırımlar uygulayabilir. bu durumda da hukuki süreçler ile uğraşmak durumumda kalabilirsiniz. fakat, marka tescili yaptırmanız sonrasında, sizlere böyle bir söylemde dava açılsa dahi, mevcut olan marka tescil belgeniz ile tüm savları ortadan kaldırabilirsiniz. yasal olarak haksız kazançları engellemek ve sizlere karşı iddiaları ortadan kaldırmak istiyorsanız, ‘’ marka tescil ‘’ başvurusunda bulunarak, hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

https://markatescilim.net/
dün