sizce ne yapsam?

  11
  kayipunicorn 3.4.2020 16:58
  okulumda 1. sınıf öğrencisiyim. fakat 21 yaşındayım. bazı sebeplerden ötürü okuluma geç başladım. okulum gitmiyor, derslerde başarısızım. okuduğum bölümü ise beğenmiyorum. hayatında ilk kez olmak istediğim bir şey var; psikolog olmak. sizce ne yapmalıyım?
 • 1
  bustapolito 3.4.2020 17:36
  hiç bir şey için hiç bir zaman geç değildir bunu hiç bir zaman unutma bilmiyorum kendince problemlerin olduğundan dolayımı başarısızsın fakat kendini motive etmen gerekiyor ileriyi hayal etmen gerekiyor nerede olmak istediğini hayal et kendine bunun için zaman ayır ve bunun için çalış başarılı olmak için sürdürülebilirlik önemlidir. eğer bir gün çalışıp diğer günler boşa verirsen o zaman zaten başarıyı elde edemezsin. yardımcı olmam gereken sormak istediğin bi şey olursa elbet ki yardımcı olmak isterim umarım en iyi yerlerde olursun, odaklanmak açısından her zaman kafanı olay yerine ver hayal kurarak gerçekleştir ve odaklanmana bak. başarılar diliyorum.
  1
  kayipunicorn 3.4.2020 20:55
  beni anlayabilen biri. öyle çok sevindirdin ki beni... evet kendimce bazı problemlerim var maalesef :( teşekkür ederim değerli yorumun için, heves verdin bana
  1
  bustapolito 3.4.2020 20:57
  ne demek rica ederim dertleşmek istersen her zaman buradayım, merak etme geçecek emin ol bir gün geçiyor başaracaksın bunu biliyorum, umarım bu yol da zorluklarla mücadeli bir şekil de değer bilerek hedeflediğin basamakta olacaksın.
 • 1
  gaddarus 3.4.2020 18:05
  önümüzdeki sınava hazırlan ve şansını tekrar dene
 • 1
  gamzeszgin 3.4.2020 18:33
  yapabileceğine eminim tekrar dene.
 • 1
  sabbah 3.4.2020 20:19
  yazdıkların yaşadığım bir hadiseden ibarettir. bu günlerce artarak devam etmekte ve beni kayıp noktalarına ulaştırmaktadır. sadece bu yolda yalnız olmadığını bil ve her ne kadar zor olsa da ruhsal dengeni -bir şekilde dengede tutmaya çalış.. yol yakın iken ve bunu fark etmişken istediğin o yola çıkman gerekmektedir. koca bir gemi içerisinde işini bilen mürettebata gerek olmadığını öğrenmen gereklidir. unutma kaptan sensin ve rotayı sen çizeceksin elinde bir de pusula var denizin engin olup olmaması senin hedefine varmanda önem teşkil edecektir ama denize göğüs germeyi gene sen öğreneceksin. hiç kimse ama hiç kimse sana bir şey öğretemeyecek. elinde internet gibi güzel bir kaynak var ve onun içerisinde binlerce videodan oluşan üniversite için etmenler. bu da "babana" kalmadın demek oluyor. korku bizi diri tutacak bir faktör olarak zihnimizde yer alırken, korkunun beynimizi ele geçirmesine de izin verecek olarak gene bizleriz ve başarısızlıktan korkmak durumu bunu zamanla getirecektir. kaygını lütfen kontrol etmeye çalış çünkü ilerleyen zamanlarda psikoza kadar gidecektir -ki bu hoş bir durum değildir. asla korkma. umut ederek ilerle. neredeyse hepsini yaşadım, yaşıyorum ve yaşayacağım geçmeyecek ama alışacaksın. bu dünya hassas kalpli olan bizler için bir cehennem senaryosu çizmeye devam edecek diyordu geothe bunu yazan insan nasıl olur da hassas kalpli bir insan olamaz? bakıyoruz ki kendisini şu anda bile okuduğumuz ve alıntılar yaptığımız bir yazar olmaktan çıkıp "bizler o" olmuş durumdayız ve biz de istediğimiz her ne ise ona ulaşabiliriz. korkma ve ilerle. bırak yarının kaygısı yarında kalsın bugünü yaşa. -yazık, yazık ki yazgımın boyası koyu...
  0
  kayipunicorn 3.4.2020 20:49 ~ 20:50
  sence hem üniversite hem sınav mı yapmalıyım yoksa sınava mı odaklanmalıyım? bu arada bu yılki donacak kayıt yapmadım, keşke yapsaydım. seneye gireceğim mecburen. sence çok mu geç kalmış olurum? bu süreçte kyk almam hata olur mu?
  1
  sabbah 3.4.2020 22:18
  şu an için tek yapman gereken şey seneye olan gelecek sınav için durasız bir şekilde çalışman ve bunun üzerine koşman. gelecek sene yeni dönem ile birlikte hem üniversite hem sınav yapmak üniversite sınavı için olumsuz bir etki yaratacaktır. tavsiyem sadece üniversite sınavına odaklanman olacaktır. hiçbir şeye geç kalmış olmayacaksın tabii olarak bunu aklından çıkarman gerekiyor. edip cansever'in de dediği üzre: "her yere yetişilir ve hiçbir yere geç kalınmaz". aile desteği sınav zamanı boyunca iyi bir şekilde gelmez ise kyk alman mantıklı olan hamle olacaktır.
 • 1
  ankakusum 3.4.2020 20:29
  bence tekrar sınava hazırlan hem konularda azalmıs youtube cok ders videosu var. okuduğun bölümü bilmiyorum ama calısıp çap yaparak okulunda psikoloji bolumünde ikinci üniversite okuyabilirsin
 • 1
  etiam 3.4.2020 22:05
  bırak kardeş, çok gençsin daha çooook