● tarihin gizemli deniz batıkları (gemi-queen 7) - p1

  4
  sjense 5.9.2019 15:38
  hms queen 7

  https://i.hizliresim.com/VQ8amn.png  hms queen, 1904'te kraliyet donanması'nda hizmete giren london veya queen sınıfı zırhlı. bu adı taşıyan onuncu kraliyet donanması gemisidir.


  yapım ve inşa


  ↔ hms queen 12 mart 1901'de kızağa konuldu. törende lady charles scott (amiral lord charles scott'un eşi), lady ernestine edgcumbe, mrs. jackson (tuğamiral t. s. jackson'ın eşi) ve mrs. champness (mühendis h. b. champness'ın eşi) yer aldı.[1] 8 mart 1902'de kraliçe alexandra tarafından denize indirildi. mart 1904'te tamamlandı.  ↔ 90 mürettebat ve yolcu ile amerikaya doğru yola çıkar. gemide ingiliz iş adamlarının aileleri ve üst düzey kraliyet üyeleri vardır. haziran ayında karadan ayrılan gemi beklenen tarihte karaya ulaşamadı. bir kaç günlük gecikme normal olsa bile hiçbir şekilde gemiden hiçbir işaret alınmaması insanları meraklandırdı. bir kaç hafta geçmesine rağmen gemiden haber alınamadı. bu mesafeyi onlarca kez kat eden gemiden hiçbir şekilde haber alınamaması çok tuhaftı. herhangi bir korsan saldırısı belirtisi bulunamamasına rağmen gemi hakkında hiçbir veri yoktu. gemi kaybolmuştu. 90 kişi ile beraber.

  3 yıl sonra ise ingiltereyi ve tüm dünyayı şoke eden bir gelişme yaşanmıştı...

  gemi hindistanın bir sahil bölgesinde köylüler tarafından bulundu..

  ↔ fakat geminin içinde ne bir yolcu nede mürettebattan bir iz yoktu. güvertede korsan saldırısına dahil ayak izleri veya bir işaret yoktu. gemi kayboluş tarihinden 3 yıl sonra rotasından binlerce km uzakta, hindistan sınırında ne yapıyordu? ve insanlara ne olmuştu? neden gemide hiç kimseden bir iz yoktu? böylesine büyük bir geminin 3 yıl boyunca gözlerden kaybolması deniz ulaşımının egemen olduğu 1900 lü yıllarda bu rotada, hiçbir gemiye denk gelmeden nasıl bu kadar yolu kat edebildi? nasıl hiç kimse gemiyi görmedi?


  queen 7 olayı halen daha gizemini koruyor.
  ve kimse bu soruların cevaplarını bilmiyor.


  soru

  sizce bu gemiye ve insanlara ne olmuş olabilir? teorilerinizi yorum kısmında belirtirseniz, beraber güzel sohbet edebilir. ve teoriler üretebiliriz.
 • 0
  cwinq 5.9.2019 19:18
  kanım dondu.
 • tarih

  tarihle ilgili her türlü paylaşım

  • tarih moderatörleri olarak "bilgi ve yorumlama" yı hedefliyoruz. argo ve dalga amaçlı yapılan yorumlar ve başlıklar silinir.


  • kaynak belirtmeyi unutmayın. aksi takdirde bilgi hırsızlığına girmiş olursunuz.


  • bölüm dışı içerik yapmak yasaktır.

  • alıntı yaptığınız yazının altına ''alıntıdır'' yazınız.

  ilgili bölümler;