düzenli body-building yapmak

  7
  nusret 17.5.2018 13:04
  düzenli derken haftanın 4-5 günü günde en az 45 dakika yapmaktan bahsediyorum. tabi bu sporu yapan insanların ona göre beslenmesi gerekecektir, senin benim gibi yemek yiyemezler zira o zaman yaptıkları sporun bir anlamı kalmaz. hayatı bu denli değiştiren ve sağlıklı olmaktan artık bir takıntıya dönüşen bu sporun gerçekten yapılmasının çok bir manası yok. insan sabahları 30 dakika koşarak ve zararlı yiyeceklerden uzak durarakta gayet sağlıklı kalabilir. iyi bir görünüm için ise şınav, mekik ve barfiks üçlüsü zaten gerekeni yapar. şişirmez evet ama fit görünürsünüz.
 • 3
  ersals 17.5.2018 13:37
  sporu -görünüm- odaklı ele alma, ondan uzak durmak için yeterli bir neden..

  kişi sağlıklı yaşamayı, çünkü kendini gerçekleştirebilmek için buna ihtiyacı olduğu bilinciyle, egzersiz, medite süreçleri olan, kendi biyolojik yapısına uygun sıklıkta ve düzeyde spora ihtiyaç duymadığı sürece salon mantığı ile ağırlık kaldırarak aynı düzeyde pozitif sonuç elde edemez.

  hayata bakış açımızı geliştirme arzumuz, hem manevi, hem maddi, hem sağlık, hem eğitim gibi hayat boyu devam eden temel konuları daha geniş biçimde ele almamızı sağlar. ve bize sunulanın genelde doğru olmayacağını, doğruyu biz araştırarak çaba göstererek bulabileceğimizi anlarız böylece...
  0
  oric 17.5.2018 13:41
  katılıyorum, salon sporları maalesef artık mecburi bir hal aldı çünkü ne orman var koşacak, ne demir var barfiks çekecek. betonların arasında kaldık. ben dediğin gibi görünüm odaklı spora karşıyım, ben de salona gidiyorum ama formumu korumak için gidiyorum. normal insan gibi besleniyorum, tek amacım kaslarımı diri tutmak ve güçlü kalmak. yoksa otur otur otur bir süre sonra oran buran ağrımaya başlıyor.
  1
  ersals 17.5.2018 13:43
  evet haklısınız, ancak çözüm var.

  yeter ki, güncel anlamda spor un spor olmadığını anlamak...

  beslenme, sporun yapılışı ve yapılış sıklığı vs konuların hepsi dahil olarak yeniden araştırıp anlamaya çalışmak gerek.