0
pokemon go tehlikesine dikkat!
dünya’da ve türkiye’de bir çılgınlık haline gelen “pokemon go” oyununun üretici firması, sunucularına türkiye’ye özel sunucuyu da ekledi. uzmanlara göre bu yeni gelişme, ülkemizde oyuna ilgiyi daha da artırabilir. yapılan araştırmalara göre 13-17 yaş grubundaki gençlerde internet ve mobil oyun bağımlılığının daha yüksek olduğuna dikkat çeken medical park göztepe hastane kompleksi klinik psikoloğu yekta korkmaz, pokemon go konusunda önemli uyarılarda bulundu:

mobil oyunların kullanımı arttıkça dış dünyayla yüz yüze ilişki azalmaktadır. bu durum kişiyi daha içe dönük yaparken zamanla duygulanım azalmaları yaşanır. çocuğun yalnızlık hissi, sevgi eksikliği, depresyon ve stres düzeyinin fazla olması teknoloji bağımlılığına yol açar. oyun oynarken hissettiği baştaki heyecan duygusu zamanla durağan bir hale gelir ve kişi donuklaşabilir. engellenme eşiklerinde düşme olduğu için öfke kontrolünde de bozulmalar görülmektedir.”

avustralya’nın melbourne şehrinde 19 yaşındaki bir genç, pokemon go oynarken aynı zamanda araba sürmeye çalışınca aracın kontrolünü kaybetti ve bir okula girdi… dünyada özellikle de ergenlik çağındaki gençler arasında son derece popüler olan pokemon go oyunu ile ilgili bir önlem alınmazsa, yakında türkiye’de de bu tarz vahim hadiselerle karşılaşmak sürpriz olmayacak. çünkü uzmanlara göre ülkemizde de bu oyunun hayranlarının sayısı hızla artıyor. peki kendini pokemon go’ya fazla kaptırmanın riskleri neler? medical park göztepe hastane kompleksi klinik psikoloğu yekta korkmaz, pokemon go oynayanları bekleyen tehlikeleri anlattı:
zararı faydasından fazla

internet üzerinden veya bilgisayardan oynanan oyunlar büyük küçük herkesin vazgeçemediği bir aktivite haline gelmiştir. insanların bazıları hobilerinin bu sanal oyunlar olduğunu ve çok zevk aldıklarını belirtmektedir. sanal oyunların zevk verici yanlarının yanı sıra zararlı etkileri çok fazladır.


bu içeriğe henüz yorum yapılmamıştır. • karışık

  Karışık

  42 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  gaddarus

  oxygen
  tombalaci
  kaygusuzyazar
  hellomyfriend
  ilteris
  darkier
 • bölüm kuralları

  - bölümü takip etmeyi unutmayınız..

  aklınıza bölüm ismi gelmediyse bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  ekleyeceğiniz bölümü bulamadıysanız bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  bölüm seçmek istemeden paylaşmak istiyorsanız bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  başlık fark etmez istediğiniz başlıkta açabilirsiniz..

  - reklam yapmak yasaktır..


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...