6

esenler otogarı tamamen ibb'ye geçti: ücretler, 130 tl’den 80 tl’ye düşürüldü

esenler otogarı'nın tüm envanteri ile ibb'yedevredilmesinin ardından ilk işi giriş - çıkış ücretlerinde yaşandı. ücretler, 130 tl’den 80 tl’ye düşürüldü.
esenler otogarı'nın tüm envanteri ile ibb'yedevredilmesinin ardından ilk işi giriş - çıkış ücretlerinde yaşandı. ücretler, 130 tl’den 80 tl’ye düşürüldü.

ibb, 9 eylül itibarıyla otobüs giriş çıkışları dahil esenler otogarı’nın tüm envanterini üzerine aldı. bu tarihe kadar otogarın otobüs gişeleri iktidara yakın isim galip öztürk’ün avter şirketi tarafından işletiliyordu.
istanbul büyükşehir belediyesi, 9 eylül pazartesi günü saat 17.00 itibarıyla, esenler otogarı'nın otobüs gişelerini galip öztürk'e ait avrasya terminal işletmeleri a.ş. (avter) şirketinden aldı. böylece otogarın tamamı ibb işletmesine geçmiş oldu.
avter’in sözleşmesi 5 mayıs 2019’da bitmesine rağmen otobüs gişeleri teslim edilmemiş ve otoparkların ibb’ye bağlı ispark’a devrinin ardından 8 ağustos’ta yalnızca binek araçların giriş çıkış yaptıkları bölgedeki dubalar sökmüştü. daha sonra ibb’den uluslararası anadolu ve trakya otobüsçüler derneği ile avter’e ihtarname gönderilmiş ve otogarın işletmesinin ibb’ye devredilmesi için 3 gün süre verilmişti.

giriş-çıkış ücretleri düşürüldü
ibb’nin otogarı devraldıktan sonra yaptığı ilk iş ise giriş-çıkış ücretlerini 130 tl’den 80 tl’ye düşürmesi oldu.

chp genel başkan başdanışmanı twitter'dan yaptığı paylaşımla duyurdu.

bu içeriğe henüz yorum yapılmamıştır.

 • gündem

  Herkesin fikrine ihtiyacımız var..

  607 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  systemfailed

 • bu bölüm #olaylar bölümünün alt bölümüdür.
 • puiv kuralları ve avrupa insan hakları bildirgesi geçerlidir.