esenler otogarı tamamen ibb'ye geçti: ücretler, 130 tl’den 80 tl’ye düşürüldü

  6
  systemfailed 10.9.2019 22:52
  esenler otogarı'nın tüm envanteri ile ibb'yedevredilmesinin ardından ilk işi giriş - çıkış ücretlerinde yaşandı. ücretler, 130 tl’den 80 tl’ye düşürüldü.
  esenler otogarı'nın tüm envanteri ile ibb'yedevredilmesinin ardından ilk işi giriş - çıkış ücretlerinde yaşandı. ücretler, 130 tl’den 80 tl’ye düşürüldü.

  ibb, 9 eylül itibarıyla otobüs giriş çıkışları dahil esenler otogarı’nın tüm envanterini üzerine aldı. bu tarihe kadar otogarın otobüs gişeleri iktidara yakın isim galip öztürk’ün avter şirketi tarafından işletiliyordu.
  istanbul büyükşehir belediyesi, 9 eylül pazartesi günü saat 17.00 itibarıyla, esenler otogarı'nın otobüs gişelerini galip öztürk'e ait avrasya terminal işletmeleri a.ş. (avter) şirketinden aldı. böylece otogarın tamamı ibb işletmesine geçmiş oldu.
  avter’in sözleşmesi 5 mayıs 2019’da bitmesine rağmen otobüs gişeleri teslim edilmemiş ve otoparkların ibb’ye bağlı ispark’a devrinin ardından 8 ağustos’ta yalnızca binek araçların giriş çıkış yaptıkları bölgedeki dubalar sökmüştü. daha sonra ibb’den uluslararası anadolu ve trakya otobüsçüler derneği ile avter’e ihtarname gönderilmiş ve otogarın işletmesinin ibb’ye devredilmesi için 3 gün süre verilmişti.

  giriş-çıkış ücretleri düşürüldü
  ibb’nin otogarı devraldıktan sonra yaptığı ilk iş ise giriş-çıkış ücretlerini 130 tl’den 80 tl’ye düşürmesi oldu.

  chp genel başkan başdanışmanı twitter'dan yaptığı paylaşımla duyurdu.
 • gündem

  gündemi yakalayan ilgi çekici ve sıcak başlıkların eklenmesi gereken bölüm.