sıvı dolum makinası

  0
  renasmakina 14.3.2017 10:50
  sıvı dolum makinası tüm düşük ve orta viskositedeki (yoğunluk) sıvı ürünlerin istenilen kaplar içerisine, belirlenen oranlarda doldurulmasını sağlayan makina çeşididir. sıvı dolum makinaları bidondan, varilden, musluktan ve benzeri yöntemleri ile doldurma seçeneklerine göre daha hijyenik, daha hızlı ve kolay dolum sağlamaktadır. sıvı dolum makinası modelleri içerisinde tek nozullu sıvı dolum makinası, çift nozullu sıvı dolum makinası ve elektronik sıvı dolum makinası olarak farklı özelliklerde makina modelleri yer almaktadır. sıvı dolum makinası modelleri sıvı dolum makinalarının bağlantı noktalarında yer alan flanslı ferrule sistemi sayesinde bu makina modellerinin temizlenmesi çok kolay bir şekilde yapılabilmektedir. ekstra bir anahtara ihtiyaç duyulmadan ürüne temas eden alanlar kolayca sökülerek, basitçe temizlenebilmektedir.

  sıvı dolum makinaları antibakteriyel özelliklere sahiptir. makinaların ürüne temas eden ve etmeyen tüm yüzeyleri ve parçaları antibakteriyel ve ayrıca paslanmaz malzemelerden üretilmektedir. böylelikle tüm doldurma işlemlerinde istenilen hijyen kolaylıkla sağlanabilmektedir. sıvı dolum makinaları hassas dozaj sistemine sahiptir. böylelikle istenilen bir sıvı ürün belirlenen kap içerisine istenilen miktarda kolayca doldurulabilmektedir ve ürün kaybı yaşanmamaktadır. sıvı dolum makinası modellerinin üzerinde acil durum butonu yer almaktadır. bu buton sayesinde makinanız hangi konumda olursa pistonu geriye alarak, makina güvenli bir konuma getirilebilmektedir. hortumlama sistemine sahip olan sıvı dolum makinalarında depo ya da tank tahliyelerine kelepçeyle bağlantı yapılarak bidon, kova ve benzeri kaynaklardan daldırma yöntemi ile emiş yapılabilmektedir.

  sıvı dolum makinası modelleri içerisinde yer alan tek nozullu sıvı dolum makinası ve çift nozullu sıvı dolum makinası modellerinde üretim hızınıza ve şeklinize göre otomatik ya da manuel mod ile çalışma gerçekleştirebilirsiniz. manuel mod ile işlem yaparken makinada yer alan pedaldan yararlanılmaktadır. tüm sıvı dolum makina modelleri damlamayı önleyecek bir sisteme sahiptir. bu sayede dolum işlemlerinde şişeler kirlenmez, damlamadan kaynaklı gramaj farklılığı yaşanmaz ve ürün kaybına uğramazsınız. sıvı dolum makinaları honlanmış ürün emiş pistonu sayesinde yüksek gramajlı ürün dolumlarında dahi hassas dozajlama yapmaktadır. bu sayede dolumlarda oluşabilecek kayıpları minimuma indirmektedir.

  sıvı dolum makine çeşitlerinde dahili şartlandırıcı ve slide valf sistemi bulunmaktadır. dahili şartlandırıcı özellik sayesinde hava tesisatında oluşması muhtemel ve makinanın pnömatik sistemine zarar verebilecek su ve pas gibi faktörlere karşı makina korunmaktadır. slide valf sistemi sayesinde ise sıvı dolum makinasında ayrı bir vanaya gerek olmadan makinadaki çalışmanız bittiğinde sistemden havayı kolayca kesebilirsiniz. sıvı dolum makinaları içerisinde yer alan çift nozüllü sıvı dolum makinaları ile aynı anda iki farklı sıvı ürünün dolum işlemi gerçekleştirilebilmektedir. sıvı dolum makinaları özelliğine göre 1ml - 35ml, 20ml - 300ml, 200ml - 1500ml, 50ml - 500ml, 200ml - 2750ml ve benzeri oldukça farklı aralıklarda dolum özelliklerine sahiptir.

  gıda, kimya, ilaç, kozmetik, deterjan ve benzeri farklı sektörde faaliyet yürüten tüm farklı ölçekteki işletmelerin sıvı ürün doldurma işlemlerini kolaylaştıracak olan sıvı dolum makinası modellerini uygun fiyatlar ile renas makina’dan satın alabilirsiniz.