7

sürekli soru paylaşılmasından şikayetçi olanlar puiv'in sürekli soru içeren paylaşımların bildirimini gönderdiğinden haberdar mı?

başlık biraz uzun oldu farkındayım 🙌

son zamanlarda bu durumdan baya yakınanlar oldu. ks'den aşina olduğum için bence çok sıkıntı değil. zaten bütün insanları tek bi kalıba sokamayız. her gün şahit olduğumuz bi muhabbet varsa o da "burası özgür bi platform sanane benim içeriğimden" ya da "sanane benim yorumumdan". eleştiriye açık olmak kadar eleştirinin dozunu kaçırmamak da gerekir.

son zamanlarda dikkat ettiğim şey puiv'in gönderdiği çoğu bildirimlerin soru içerikli olması (uygulama kullananlar bilir). yazarların bi kısmı bundan şikayetçi olsa da yönetim pek şikayetçi gibi gözükmüyo.
 • 2
  darkier 10 ay önce
  uygulamayı kullanamıyorum ama ben de chrome'dan bildirim almaktayım. katılıyorum sana.
  -2
  delibiri 10 ay önce
  hahahahaja hiç güleceğim yoktu dostum, bunun farkına vardığın halde neden uyarı vermedin adminlere? bizde odun gibi geçiniyoruz moderatörler halleder diyoruz
  2
  darkier 10 ay önce
  telefon ile çok fazla haşır neşir birisi değilim ve ne yazık ki internete de çok sık bağlanmıyorum. soru başlıkları yoğunlukta olmak üzere birkaç tane gündem başlığının da bildirimini gördüğümü hatırlıyorum fakat dediğim gibi yöneticilere bildirecek kadar çok bildirim almadım. bu başlığı da görünce, kaçırdığım bildirimlerin de farksız olduğunu anladım ve @besiktasli'ya hak verdim.
  6
  delibiri 10 ay önce
  anliyorum. ya buralarda bir ara şey duymuştum. işte şikayet başlıkları yasak diye. noldu o iş? başlık açmadan olmuyor bu işler sanırım. bir ara bende başlık açmıştım eskiden tam 5eksi aldım neymiş uygulama site ile ilgili sıkıntılar moderatörlere bildirilirmiş. hadi vitrine çıkmasın zaten bu tarz başlıkların vitrine çıkmasından nefret ediyorum. ama 5eksi ve yasak nedir?
  2
  darkier 10 ay önce
  mesela bunun farkına varmıştım @delibiri :) hatta bu bölümü şikayet ve görüşlerin yer aldığı bir bölüm yapacaktık fakat bu tarz başlıkların ardı arkası kesilmediği için vazgeçtik.

  tam olarak şikayet başlıkları yasak diye bir kural yok. "puiv'de olması gerekenler" tarzında başlıklar yasak. çok fazla yoğunlukta ve can sıkıcı olmaya başlarsa bir şeyler yapılabilir.
  3
  delibiri 10 ay önce
  hmm anladım. bu arada buradaki yazarların aşırı dönek olduğunu hissediyorum. arkadaş bu kadar insan nasıl hızla dönek olabilir? ya işte soru içerikli başlık açıyor sonra işte soru içerikli başlıklara yorum atıyor. ama böyle başlıklara denk gelince aaaa puivde bilgi yok sıkıldık soru başlıklarından diyorlar .d hadi adminler moderatörler fıstık gibi ilgileniyorlar da yazarlar ne ayak be vallahi güldüm
  1
  besiktasli 10 ay önce
  ohooo bunlar ne ki. ben ne döneklikler gördüm puiv'de. çoğu kalite kalite diye yakınanlar. 😂 girmeyim şu konulara diyorum çenemi tutamıyorum 🙊
  0
  delibiri 10 ay önce
  sjsjsj :d söyle canım kasma kendini sonuçta puvik burası devlet dairesi değil
 • 3
  oschemat 10 ay önce
  yönetimin işine gelen kısmı soru başlıklarına daha çok yorum gelmesi olabilir.
  en başında başlık az diye onu arttırmaya çalıştılar, nispeten oldu. şu an da yorum sayısı az çoğu başlıkta.
  1
  darkier 10 ay önce
  zamanında bir anda -3 alarak yeni kısmından kaybolan başlıklar şimdilerde +20'den aşağı oy almıyor. gerçekten de hiç hoşuma gitmiyor ama şu an için kendimde de şikayette bulunacak başlık açma hakkımın olduğunu düşünmüyorum. diğer yazarların başlıklarını desteklemekle yetiniyorum.
  2
  oschemat 10 ay önce
  bildirim gelmiş mi diye bakıp çıkıyorum ben de artık. sadece gece yeni kısmına bakıyorum bir süre.
  7
  ademak 10 ay önce
  1
  oschemat 10 ay önce
  dayı haklı da bu tartışmalarda karşı olunan şey hep aynı sanırsam :)
  3
  besiktasli 10 ay önce
  aslında ben de öyle düşünüyodum ama son gelen kurallardan sonra yönetimin tek derdinin fazla yorum, etkileşim vs. almak olmadığını anladım.
  1
  oschemat 10 ay önce
  son kuralları bilmiyorum o yüzden yorum yapamam. dediğin gibiyse yönetim ne yapmak, nereye varmak istemektedir?
  3
  besiktasli 10 ay önce ~ 10 ay önce
  içerik eklemek için 50 yorum atman gerekiyodu ama şuan başlığa uygun ve kaliteli(!) yorum atman gerekiyo. daha biraz önce 50 yorum attığım halde neden içerik açamıyorum hep aynı şey oluyo tarzı bi soru aldım. yönetim ne istiyo henüz anlamış değilim.
  4
  caytiryakisi 10 ay önce
  kan istiyor olabilir
  1
  oschemat 10 ay önce
  belki de çay istiyordur
  7
  caytiryakisi 10 ay önce
  mortal abimize bi tavşan kanı o zaman
 • 6
  8bit 10 ay önce
  tam olarak neyden rahatsız oluyor ki insanlar? sanki 50 bin tane içerik paylaşılıyor günde. bakarsın ilgin olana tıklarsın yani. manyak mısınız abi siz ya işiniz mi yok. iyi o zaman milyon tane pasta videosu paylaşılıyor diye youtube da kullanmayalım
  1
  besiktasli 10 ay önce
  burda benim gibi düşünen insanlar olduğunu bilmek güzel şeymiş 😂
  2
  bealzebub 10 ay önce
  yok ya bence yeni gelenler başlık açmasın yorum yapmasın hatta içerikleri puanlamasın.hatta ve hatta yeni insanlarda gelmesin.bu ne akıl tutulması ya.
  0
  mister_moron 10 ay önce
  alttan alttan sana katılıyorum. ama burdaki onemli kısım bir sureden sonra insanların surekli aynı soruları sadece yer degistirerek tekrar tekrar sormasi
 • 1
  robocop 10 ay önce
  işimize daha çok gelir kardeşim. şikayetçi olanlarında tabiki hakkı var. bilgi içerikli başlıklar az oy alırken soru başlıkları daha fazla oy ve yorum alıyor. sözde bilgiye önem verenler var. gereksiz başlıklara her zaman eksimi veririm kimse ağlamasın
  2
  besiktasli 10 ay önce
  aslında burda şikayetçi olan çoğu kişi de gözlemlediğim olay puiv'i fazla merkezi yapmaları. yoksa senin yaptığın gibi ver eksini geç. bu kadar sorun edecek kadar önemli mi?
  3
  caytiryakisi 10 ay önce
  valla bence de ben yıldım artık aynı şeyleri söylemekten. çukur dizisindeki mahalleliler gibi benimsenmiş burası, ya bırakın kim ne ekliyorsa eklesin. kimse çaba göstermiyor ama herkes muhteşem kaliteye sahip bir site istiyor. sanki türkiye'de öyle bir şey mümkünmüş gibi, türkiye abi burası :d en büyük sitenin hali ortada, orası bile kahve ortamına döndü.
  0
  besiktasli 10 ay önce
  bende o kadar çok söyledim ve bu konuda o kadar çok başlık açtım ki... artık kalite(!) yazarken bile sonuna ünlem koymadan edemiyorum. neymiş bütün dünyaya bütün kötülükler inat burası kaliteli(!) olacakmış. realist değiller maalesef.
  0
  venomzehiri 10 ay önce
  tabi işine gelmiyor sende haklısın. yakında izdivaçta yaparsınız siz burayı. evet bütün diğer sözlüklere aptalca insanlara dünyaya inat biz böyle bir formatı surdurucez. realistlikmiş. bilgi kalite güzel şeyler bunlar anormal mı oluyor küçük hanım? realistlik dediğin bok çukuru incinin yolundan yürüyen velet türkler mı? git allah aşkına git başlıkların bile gereksiz boş yapma
  1
  besiktasli 10 ay önce
  ne kadar da kaliteli bir nefret kusma bu böyle. tam da bu üslup ile kalite sağlanır. kalite anlayışınız bile kalitesiz.
  0
  venomzehiri 10 ay önce
  ve bunu kalitesiz başlığı altında bana söyleyen bir yazar. şuan kaliteli olmamı gerektiren bir durum yok keza faydalı birşeyler paylassaydin seninle oturur açık oturum yapardık. hala anlamıyorsun puivi özgürlük kalitenin altında imza atılacak burada. biz inci kızlar soruyor eksi olmicaz.
  haberin yok burada kendi yorum yeteneğini geliştirip çekip giden kaç yazar oldu. böylesine faydalı birşey yapmaya çalışırken neden bu şaha kalkmak?
  sadece aşırı gereksiz başlıklardan bunalıyoruz
  0
  besiktasli 10 ay önce
  farkındaysan yukarda yazdıklarına cevap bile vermedim. sadece kalite konusunda tutarsız olduğunu söyledim. ben de bunlardan bunalıyorum napıcaz? kalite derken kendinizle çelişkiye düşüyosunuz yukardaki gibi. bu üslup ile kaliteden bahsetmen komik ama gülemiyorum. çünkü en az senin kadar istiyorum takıldığım ortamın iç açıcı olmasını. ama o beğenmediğin içerikte de belirttiğim gibi eleştiri kaldıramayıp böyle çirkefleşip etrafa saldıranlar olduğu müddetçe zor.
  3
  oschemat 10 ay önce
  madem benimseyenler bıraksın diyorsun siz benimseyenlere gülün geçin hacı ne takılıyorsunuz. ha kendim kalitesiz bir yazar sayılabilirim, bunun farkında olduğum için de içerik eklemiyorum mesela
  2
  caytiryakisi 10 ay önce
  ya yok kimse bırakmasın abi niye bıraksın, ne güzel takılıyoruz işte. bırakın derken kasmayı bırakın manasında. ben artık geçiyordum böyle başlıkları da curcunayı görünce daldım işte. ayrıca sen bir efsanesin, kalite de neymiş.
  1
  oschemat 10 ay önce
  ben de komple bırakmaktan bahsetmedim zaten ya yanlış anlama yok.

  efsane falan değilim orasını boşver de benimseyenlerin çoğunluğu benden daha eski ve kaliteli yazarlar onu nasıl yapacağız. yeni gelip kalite diyen birileri varsa da görmemişimdir
  3
  caytiryakisi 10 ay önce ~ 10 ay önce
  kalite olması herkesin temennisidir elbet. belki de yazılmış en uzun makaleyi ben yazmışımdır burada, (pi: #makaleler) bölümüne. https://www.puiv.com/i/UI1ADODJ . daha uzunu da olabilir şimdi sallamış oldum biraz :) zamanında bundan çok daha fazla emek verilen içerikler de olmuştur fakat kaç kişi görüyordu? 50 hadi bilemedin 100.

  ben buraların olabildiğince fazla insan tarafından görülmesi hatta kaliteli olsun olmasın kullanılması taraftarıyım. bir süre sonra zaten şu son açıklanan algoritma gibi yöntemlerle çer çöp ayrılır diye düşünüyorum.

  belki de esnaf çocuğu olduğum için olaya ticari bakıyorum. kara kaşımıza kara gözümüze bu siteyi ayakta tutmayacaklardır elbet, ülkeye mal olmalı bir şekilde.

  efsaneliğinde ısrarcıyım.
  1
  oschemat 10 ay önce ~ 10 ay önce
  makaleni ben de görmemişim :)

  algoritma biraz işe yarayabilir ama çoğunluk aynı tür başlıklara yorum yaparsa ve aynı tür başlıklar eklerse yönetimin "hayır bunlar burada olmayacak, bizim istediğimizi yapacaksınız." diyeceğini sanmam.

  efsane olmak için eski üye olmak yetiyorsa haklısındır
  1
  gokkusaklikus 10 ay önce
  eski yazar değilim ve kaliteli yazar da değilim ama bence de efsanesin. gerçekten kalbimi kırdın bak
  2
  robocop 10 ay önce ~ 10 ay önce
  bence haksızsın buranın temeli kim ne derse desin eski yazarlarla atıldı. eski yazarlar moderatörler ve adminlerimiz de dahil sitenin kalitesini düşünüyor. (pi: @mortal) hayatım boyu gördüğüm en adam gibi adam admindir. son açtığı başlığı okuduğum andan beri daha da ısındım ona.
  ulan zaten belli bir topluluk olmasa kim bilir ortalığı ne götürecek. az mı gördük sanki ahmak yazarların gelip burada laklak ettiğini. istemiyorum inci gibi kızlar soruyor gibi bir site.
  memnun olmayanlar çıksın defolsun dışarı. soru mu seviyorsun? git defoll kızlar soruyora. laklak mı seviyorsun? yallah inciye. puiv güzel bir site olacak ve bizde yardım edicez
  0
  caytiryakisi 10 ay önce
  olay şuraya gidiyor puvocum. yeni gelenleri dışlasın diyelim yönetim böyle soru falan soranları, bu sefer eskilerin yerinde yeller esiyor. baya uzun bir süre ıssız adaydı buralar bilmem takılıyor muydun sen o zamanlar. neyse zaten bizim tek yapabileceğimiz şey dediğin gibi içerik eklemek, ne olacağını zaman gösterecek.
  1
  robocop 10 ay önce
  kalitesizlere kapımız sonuna kadar açıktır diledikleri zaman gitsinler. amk ülkesinde bir doğru şey yapmak istiyoruz adam akıllı bir doğru şeyimiz olsun be.
  3
  robocop 10 ay önce
  şikayet etmeyeni anlarım bak. demekki işine geliyor rahatsız değil. ama adam hiç bilinmeyen vermeden yüz tane soru başlığı açar sonra gelir kaliteden bahseder. çok saçma bir hareket. madem herkes böyle düşünüyor o halde bilgiye kaliteye full bassınlar. soru soru yakında smız bkun rengini de soracaklar :d
  1
  besiktasli 10 ay önce
  açıkcası burda kaliteden bahsedilmesinin taraftarı değilim. kalite benim için asalet ve adalet gerektirir. maalesef kalite isteyenlerde bunlar mevcut değil.
  0
  robocop 10 ay önce
  nolucak bu böyle? gruplaşmayı davet ediyoruz farkındaysan. kalite isteyenler kim de mevcut olmuyor? karakterinizin canı cehenneme kimse burada kimsenin karakterine bakmıyor bacım. içerikler senin onun bunun karakterinden 100 kat daha önemli
  0
  besiktasli 10 ay önce
  gruplaşmayı hiç sevmem ve beceremem de zaten ama içerikler nasıl karakterden 100 kat daha önemli olabilir. ne dediğinin farkında mısın gerçekten?
  0
  robocop 10 ay önce
  bir bak bakalım karakter önemli mi? burada içerikler daha çok önemli. puiv tanışma kaynaşma ortamı değil ki karakterlerin bir önemi olsun. karakter özel hayattır
  0
  besiktasli 10 ay önce
  karakterinde problem olan birinin açacağı içerikten ne bekleyebilirsin ki?
 • 0
  velet 10 ay önce
  insan böyle şeyleri cevaplamayi seviyor tabiki ama tesadüfen alınan bir bilgi çok faydalı oluyor. bu yüzden bilgi dolu eğlenceli içerikler daha çok hoşuma gidiyor. uygulama soruları daha çok bildirim veriyor çünkü yorum yazılma şansı daha yüksektir. ki onların işine gelir bir şey. adminlerimiz bunu yeterli düzeyde tutmalı. mesela karma bir şekilde bildirim alsak çok adaletli olur
  0
  besiktasli 10 ay önce
  ben onların işine ne geliyo ne gelmiyo anlamıyorum 😊 evet tesadüfen alınan bilgi hem güzel hem de eğlenceli oluyo. özellikle kısa ve öz bilgiler.
  0
  velet 10 ay önce
  :) aynen
 • puive dair

  Öncelikle yeni olduğumu belirtmek isterim. Bir kaç eleştirim olacak. Arayüzü çok kullanışsız buldum aynı zamanda çok göz yoruyor. Hashtag olayını sevmedim kafa karıştırıyor. Yorumlanın üstte oluşuna ısınamadım konuyu çok bölüyor

  2 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  puivnuiv

 • bu bölüm #puiv bölümünün alt bölümüdür.