15

evlilik öncesi beraber yaşamak

selamlar puvolar,

28 yaşındayım ve artık insan ilişkilerinden sıkıldım. yok şu adamla çık, yok bu kadınla çık, tanış, görüş, seviş, beraber zaman geçir ve bi zaman sonra siktir olup gitsin.

artık ciddi anlamda hayatıma birini alıp evlenmek istiyorum yalnız, şu an beraber olduğum insanla çok da birşeyleri uzatıp konunun bokunu da çıkarmak istemiyorum. o da benden 2 yaş küçük ve biraz daha birbirimizi tanıyalım modunda. 1,5 aylık bir ilişkimiz var.

şimdi soruma geleyim. evlilik öncesi beraber yaşamak ilişkide tarafların birbirini tanımasına olanak sağlar mı ?* cevaplar evet ise, bunu ona teklif edeceğim. bu olay dini mini karıştırmayın, o mevzuları gerçekten konuşmak istemiyorum... amaç burada belli güzel bir yol çizmek... ve *ilişkinin ömrünü bitirmeden evlilik yoluna girmek için ideal süre nedir ?
şimdiden herkese teşekkür ederim.
 • 1
  horseman 5 ay önce
  tabiki de sağlar. evlilik öncesi fragman gibi. ama fazla kalmamaya özen gösterin derim puvo evlilik yoluna girelim derken sıkı fıkı kankalar olarak da çıkmayın :d
  1
  supr34 5 ay önce
  hahahaha yok puvo, hayırlısıyla olacak inşallah.
  1
  horseman 5 ay önce
  ınşallah gönlünüzce olur her şey puvom. evlenince bana çeyrek göndermeyi unutmayın :d
  1
  supr34 5 ay önce
  :d :d o tam tersi değil miydi yahu
  1
  horseman 5 ay önce
  biz de böyle :dd
  1
  huseyinargun 5 ay önce ~ 5 ay önce
  horseman haklı, puiv'de böyle. ben de isterim :)
 • 1
  alicoyum 5 ay önce
  tanımanı sağlamaz, kadınlar kendini göstermek için yeni evliliği bekliyor. yani saklar kendini.
  0
  supr34 5 ay önce
  olabilir, bu da bir ihtimal :)
 • 1
  namelessuser 5 ay önce
  hacı bence imzayı attıktan sonrası için de denenmemiş yada heycan olablicek bişiyler kalsın. yoksa evlendikten sonrası sıkıcı olabiliyor.
  0
  supr34 5 ay önce
  anladım üstat, tavsiyeleriniz için teşekkürler...
 • 1
  trakyalikuala 5 ay önce
  genellenebilecek bir durumda değilsin bence puvo. kızın sosyokültürel altyapısı, eğitim durumu vs hakkında bilgi verseydin bu teklifi kabul etme ihtimali yüzdesini, birlikte yaşamak evlilik fragmanı mı olacak yoksa sevgililiğin bir tık üstü mü hepsini yanıtlayabilirdik.
  0
  supr34 5 ay önce
  izmirli puvo, lisans mezunu... 3 dil biliyor, gayet uyumlu güzel ve alımlı bir kız.
 • 1
  gamseee 5 ay önce
  tabıkıde beraber yasamalısın boyle bır sansın varsa
  vücut temızlıgı nasıl?kac gunde bır tras oluyor?kokuyor mu?yemek yerken azını şap şap yapar mı? alkol,sıgara kokuyormu?hergun onunla uyananılecekmısın?
  0
  supr34 5 ay önce
  yani burda traş olan benim aslında erkek olarak :) işe giderken ve işten gelince duş alırım. yemek yerken ağzımı şapırdatmıyorum diye düşünüyorum çünkü buna gıcık olurum. her gün onunla uyanabilirim...

  1
  gamseee 5 ay önce
  yasa o zaman baby
  -1
  rmzn0242 5 ay önce
  köpek alıyonuz sanki. yada beygir. bu adamdan baba olur mu çocuk yetiştirir mi evine bağlı mıdır gibi sorulara gerek yok. zaten 3, 5 sene evli kalıp boşanırsınız olur biter. yaş 45 olunca gerçek bir eş bulursunuz. şimdilik fantazi cenneti.
  0
  gamseee 5 ay önce
  kesınlıkle cok haklısın bırlıkte yasamakla evlenmek cok farklı ama hepımız gencız tecrube etmeden bılemeyız dedıgın gıbı 45 e gelınce bakarız
  0
  supr34 5 ay önce
  kişi kişiyi kendi gibi bilirmiş hakikatten... kafasıyla uçkuru yer değiştirmiş zâtlar olarak bize gerçekten büyük bir ders veriyorsunuz. buna çok memnun oluyorum. sizin gibileri gördükçe allah'a şükrediyorum. evlilik dediğiniz şey kağıt üzerinde bir sözleşme... burada aslolan iki kişinin uyumudur, sevgisidir, sadakâtidir...
  0
  rmzn0242 5 ay önce ~ 5 ay önce
  kafası karışık olan her tanıdığıma aynı tavsiyeyi veriyorum. dünya bir film seti değil. sahneyi kırk defa oynayıp en iyi olanı perdeye koyamassın. yaşadığın her saatin sende bir izi var. en iyisini bulayım derken 40 ında bekar arkadaşlarım var. benim üç çocuğum var ve ben bir amaç için çabalarken onlar artık insanlardan koptular kedi köpek besliyorlar. yalnız yaşlanıp yalnız ölmeye hazırladılar kendilerini. size tavsiyem en verimli yıllarınızı bir hayalin peşinde koşmak yerine bir amaç için harcayın. havalı sloganlar (hayalinin peşinden koş) sadece gerçekleri gizler.
  0
  supr34 5 ay önce
  kendim için en uygun olan insanı bulduğumu düşünüyorum. hem maddi hem de manevi şartların oluşması için birlikteliğe ihtiyacımız var. birlikte yaşamak istememizin amacı da tam olarak bu aslında.
  0
  rmzn0242 5 ay önce
  ancak gençlere telkin edilen yaşam tarzı bireysellik üzerine. bakıyorum hangi düşünce akımına kapılmış olursa olsun gençlerde (ve bu artan bir trend) bireysellik anlayışı bencillik derecesinde. bir arada yaşamak onlar için bir yatırım çeşidi gibi. aile içi fedakarlık anlayışı bozuk ve hatalı. o karikatürlerde gördüğümüz kendini adamış ebeveynler artık sadece ideallerde.
  0
  gamseee 5 ay önce
  sanırım baya haklısın
 • 1
  rmzn0242 5 ay önce
  anne tavsiyesi aldın mı? yapılan bir araştırmaya göre seçim aile tarafından yapılınca evlilik daha uzun ve sağlıklı oluyor.
  (hadi oradan) dediğini duyar gibiyim.

  aileler çocuklarının karakter özelliklerini daha iyi bildiklerinden ona uygun eş seçiminde daha başarılılar.
  fakat bekarlar daha çok dış görünüm ve arkadaşlarının (tecrübesiz arkadaşlar) fikirlerine değer verdiğinden uyumsuzluk olası oluyor. bence annenin fikrini al. kızı onunla tanıştır kız istemesse başka seçenekleri değerlendir. sonradan pişman olmassın.
 • 0
  dusunenfasulye 5 ay önce
  15 aylık evliyim, eşimle yaklaşık 18 senedir de tanışıyoruz ve tam anlamıyla 12 senedir beraberiz. ve hala anlamadığım,tanımadığım yanları çıkıyor :)
  yani öyle 3 5 ayda tanıyamazsın.
  ki kadınlar zaten evliliği bekliyorlar pençelerini göstermek için :) şaka bir yana evlenmeden tam olarak tanıyamazsın. kafa yapın uyuyorsa ve onunla beraber ömür geçirebileceğini düşünüyorsan direkt evlen..
 • hayata dair

  Bu bölümde ibretlik hikayeler ve komik paylaşımları bulabilirsiniz..

  1887 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  gaddarus
  hellomyfriend
  darkier
  polinezyali
  caytiryakisi
  plumerion

 • bu bölüm #karışık bölümünün alt bölümüdür.

 • bölüm kuralları

  • bölümü takip etmeyi unutmayınız..!
  • konu dışında paylaşım yapmak yasaktır..
  • reklam amaçlı paylaşım yapmak yasaktır..
  • bölüm ile alakasız paylaşım yapmayınız..
  • başlıklarınızı her zaman ilgili bölüme açınız..
  • +18 başlıkları +18 içeriği işaretleyerek paylaşınız..
  • kurallara ısrarla uymayıp tekrar eden yazarlar bölümden engellenecektir..
  • başlıklarda ve yorumlarda herhangi bir kişinin ailesine hakaret,küfür ve rencide edici içerikler kesinlikle yasaktır..
  • şahsınıza yapılan küfür-hakaret  gibi içerikleri puiv moderatörlerine bildiriniz..