0
türkler arapların kölesidir
1.araplar türklerin dinini kabul etmemişken, türkler araplarin dinini kabul etmiştir. etmeyen türkler ise katledilmiştir. (pi: talkan katliamı) ve (pi: curcan katliamı)

2.araplar çocuklarina türk isimleri koymazken, türklerin isimlerinin yüzde 90 ı arap ismidir. ahmet mehmet ali veli furkan orhan osman bunlar hep arap kökenli isimlerdir.

3.türkler islam dünyası için haçlılarla savaşmışken (pi: haçlı seferleri) araplar haçlılar için türklerle savaşmışlar, 3 milyona yakın osmanlı askerini şehit etmişlerdir. (pi: 1 dünya savaşı) (pi: suriye cephesi) (pi: filistin cephesi) (pi: hicaz-yemen cephesi)

4.türklerin topraklarında,5 vakit arapça ezan okunur, halk arasinda arapça deyimler vardir (pi: inşallah) (pi: maşallah) (pi: selamın aleyküm)

5.türkler, türk islam birliği adı altında araplar için osmanlı devleti tarihi boyunca savaşmışlardır.

6.20-30 küsür arap devleti sınırları içinde tek bir türkçe kökenli kelime gezinmezken, müslüman türk devletleri, sanki arap sömürgesiymiş gibi kullandiklari 3 kelimeden 2 si arapçadır.

şimdi şunu soruyorum, tüm insanların eşit olduğu bir dinin her şeyinin arapça olması hak mıdır ? onu geçtim, araplara senelerce kul olmamız nedendir ?

çoğu ülkücünün "müslüman olmayan türk sayılmaz" demesi türklüğe ihanet midir ? sorgulamanizi istiyorum.

7.ülkenin yarisi açik bir şekilde arap hayranidir. dindar kesmin öne sürdüğü "ümmetçilik" fikri arapçılıktan başka bir şey değildir.

8.islamiyet öncesi türkler, kadına sonsuz saygı gösterirken, savaşlardan sonra kadınlarla beraber kımız içilirken, eski türk devletlerinde kağan'ın yokluğunda ülkeyi hatun yönetirken, şimdi ise, kadın dövmenin meşrulaştirildiği, kadinlarin köle olarak görüldüğü bir dini,bir kültürü kabul ettik.ve kadın haklari dünya siralamasinda türkiye 154 ülkeden 146.sıradadır.

9.ülkücülük ne kadar doğrudur? türkçülükle ülkücülük arasındaki fark nedir?

daha yazilacak çok şey var aklima geldikçe yazabilirim.
 • 0
  keyiftuccari 1 yıl önce
  bkz.leri bölüm olarak değil başlık olarak verirsen doldurulabilir.

  (pi: talkan katliamı)
 • 0
  canki 1 yıl önce
  biraz önce inci sözlükte de bu başlığı gordum
 • 0
  pinkpussy 1 yıl önce
  yani? şimdi adamlara özenince onların kölesi mi olduk?
 • 0
  rick 1 yıl önce
  güzel bi yazı yazmışsın,türkler göktengri inancına bağlıydı ve savaş desteği için müslüman olduk


 • burası türkiye

  Türkiye'de olan her türlü güncel olayın paylaşımı; *başka ülkede yaşayamam *yurdum insanı *sıradan bir güm Diye başlayan cümlelerin başlığı

  3 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  ilteris

  rick

popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...