10

hayatımdan çık diyen sevgili 1 ay sonra attığı mesajda "hep aklımdasın nasıl olduğunu merak ediyorum" unutulmadığınızı düşünür müsünüz?

olay tam olarak böyle oldu. 1 ay sonra mesaj attı ve hayatımı tepetaklak etti. zaten var olan umudum tekrar alevlendi. ama sık mesajlar atmıyor. kendini hep geri çekiyor. neden sizce?
 • 9
  my7 8 ay önce
  yahu o değilde benim iki tane anahtarım var biri yedek biraz eski paspasın altında durur o diğeri yeni kocaman süslü bir anahtarlık var gerdanında hep onu kullanırım elimden düşmez ama ne hikmetse hergün biyerde unuturum ama yedeği unutmam o da bende yerini biliriz .. şimdi senin meseleye gelirsek ben aşktan meşkten pek anlamam ama eskiler derki be ananın amı giderken aklın nerdeydi
  sürç-i lisan ettiysek affola hakkınızda hayırlısını temenni ederim
  0
  grkemgnay 8 ay önce
  bunun üzerine biraz düşünücem.
  1
  hedap 8 ay önce
  yine hiç acımamış.
  0
  magic 8 ay önce
  başarılı cidden. sevdim puvonun tarzını, yaştan ve tecrübeden gelen derin bir felsefesi varmış gibi konuşuyor
  0
  hedap 8 ay önce
  adamın her 10 lafindan 11'i doğru.
  0
  grkemgnay 8 ay önce
  anlattığı hikayede ne demek istedi
  1
  hedap 8 ay önce
  çevirisi şu; sen yedeksin ve her zaman ceptesin. ne zaman ki yeniler kaybolur o zaman yedekte duran hazır anahtar olarak hatırlanırsin.
  0
  grkemgnay 8 ay önce
  ovv. anladım. ama öyle değil ya. buna eminim
  0
  hedap 8 ay önce
  dostum daha fazla konuşup şevkini ve moralini bozmak istemem:)
  yaşa ve gör. tecrübe iyidir.
  0
  grkemgnay 8 ay önce
  haklısın. tecrübe iyidir.
 • 0
  mkll 8 ay önce
  siktiri çek
 • 0
  helianthus 8 ay önce
  neden biliyor musun çünkü manipülatif ve başkalarının mutsuzluklarından huzur bulan birisi. mutsuz olduğunu duymak istiyordur muhtemelen onu unutamadığını sevdiğini falan. hayatından kendi çıkmış böyle birini niye istiyorsun ki. bunu bir kere yapan bir daha yapar.
  0
  grkemgnay 8 ay önce
  yo yo hayır. öyle birisi değil. benim üzülmemi en başından beri istemiyordu. ama geçmişte yaşadığı bazı şeyler çok hırpalamış onu. ona kızmıyorum. sadece nedenini anlamaya çalışıyorum hepsi bu. kötü birisi değil o.
  0
  helianthus 8 ay önce
  insan genellemeyi sevmem ama geçmişin yaralarını sevdiği bir insanı hayatından çıkararak saran bir insan, insan ilişkilerinde çok da iyi değildir. kalıp birlikte çözmek birbirini anlamak ve sevmek varken. böyle bir insan zaten hayata karşı geliştirdiği tutum bu olduğundan bunu sürekli yapar.
  0
  grkemgnay 8 ay önce
  peki sevmediğin birinden ailene bahseder misin? onlar karşı çıksa bile kavga eder misin onlarla. işte beni sevdiğine en güzel kanıtım bu. neden öyle yaptığına gelirsek beni hırpalamaktam korkuyordu. büyük benden. ve sorunları olduğunu düşünüyor. yaşadığı şeyler sonucunda sevgiye dair inancını yitirmiş. bu da onu biraz bu duruma sürüklemiş olabilir.
  -1
  helianthus 8 ay önce
  peki sonuç nedir? iki insan birbirini sevdi diye birlikte olmak zorunda değil. ben sevmemiştir demedim elbet ki sevmiştir. ama her birbirini seven birlikte bir ilişkinin içinde olacak değil
  0
  grkemgnay 8 ay önce
  saçma bir düşünce. sevmediğimle mi birlikte olucam. tabiki sevdiğimle olucam.
  0
  helianthus 8 ay önce
  çok düz bir düşünce. sevmediğinle birlikte olacaksın diye söylemedim. bir insanı sevmen evrenin tüm şartlarını ikinizin birlikteliğine uygun olarak ayarlayacak diye bir sonuç yaratmıyor. nitekim yaratmamış da. seviyorsunuz ama birlikte değilsiniz.
  0
  grkemgnay 8 ay önce
  evet evren buna olanak tanımıyor olabilir. ama biz mücadele etmeliydik. her şeye rağmen denemeliydik. yenileceksek daha sert yenilmeliydik. kaçarak değil savaşarak olmalıydı. bunu diyorum işte.
  0
  helianthus 8 ay önce
  işte aynı şeyden bahsediyoruz günün sonunda. savaşmak yerine kaçmayı seçmiş biri sana nasılsın dese ne olur ki. tercihini yapmış. küçük şeylerle avunma derim, üzülmeni istemem. hayat daha neler getirir.
  0
  grkemgnay 8 ay önce
  peki ya o tercihi daha iyi sonuçlar için yapmışsa. sonuçta bu da ihtimal
  0
  helianthus 8 ay önce
  o iyi sonuçların seninle ilgisi olmaması gerekir bu durumda. kendi hayatı için almış kararları demektir, bu da saygı duyulası bir şey. buradaki sıkıntı bu tarz eylemlerin amaçsızlığının karşı tarafta yarattığı beklenti. şu an bu mesajla unutulmadığını düşünüyorsun belki seni tekrar kazanmaya yönelik bir adım olduğunu düşünüyorsun. ya değilse?
  0
  grkemgnay 8 ay önce
  değilse kendimi artık üzmeyecm. gelirse daima kapım açık kalbim açık ama artık hırpalanmak yok
 • 0
  shewolf 8 ay önce
  sıkılıyor macera arıyor sonra sonuç bu
 • 0
  cosametrium 8 ay önce
  biraz kendine önem ver insanoğlu,
  hayatında biraz da sen merkezde ol,
  ne olur sanki birisi hayatında olmasa,
  biraz kendine önem ver insanoğlu, önem.
  -(pi: @cosametrium)
  0
  grkemgnay 8 ay önce
  sanki eksikmişim gibi hissediyorum. ama söylediklerin yabana atılamaz. 🤔
  0
  cosametrium 8 ay önce
  eksiklik dediğin, içinde varlığını hissetmek için çaba gösterdiğin duygunun belirtisidir.

  birisini hissetmek ister insanoğlu,
  eliyle dokunmak, kalbiyle hissetmek,
  susup izlemek ister, sadece izlemek,
  bazen de çok düşünmek.

  susamış bir insan çöle düşer,
  seraplar görür suya olan aşkından,
  oysa ki her şey hayaldir anlamaz,
  susuzluk da geçer, çöldeki kıtlık da.
  - (pi: @cosametrium)
  0
  grkemgnay 8 ay önce
  anladım sanırım
  0
  cosametrium 8 ay önce
  deli emre yazar çizer,
  dinler gezer, bazen susar,
  birine el uzatabilir ise,
  yastığa kafayı mutlu koyar.
  -(pi: @cosametrium)
  0
  grkemgnay 8 ay önce
  şiir sanırım o şeyler ama bırak onları yapma valla bak. tavsiyeler için minnettarım
  0
  cosametrium 8 ay önce
  bırak dediler sustu dinledi,
  kahkahalar yükseliyor gibi,
  halen anlamadılar,
  hayalleri engelleyenler hain...
  -(pi: @cosametrium)
 • 1
  altaydangelenbarbar 8 ay önce
  seni hayatından attığına göre bir başkasına abayı yakmıştı seni sg etti o diğer erkekten tabi istediği ilgiyi bulamayıncada bir boşluğa düşüp ağlaya ağlaya sana geldi hiç birşey olmamışçasına devam ettirme çabaları içersinde aman kardeşim sakın birleşme o sana çektirdi birazda sen ona çektir bakalım biz erkekler o.. çocuğumuyuz ya ilişkilerde tüm yük bizim sırtımızda hem bu arada kız seni ne için terketti umarım benim yazdığım gibi gelişmemiştir olaylar :d
  0
  grkemgnay 8 ay önce
  yo hayır senin dediğin gibi değil. öyle birisi değil. zamnında yaşadığı iğrenç şeylrden sonra bu anlattığını yapmaz, yapamaz. o konuda içim rahat ve ona kendimden çok güveniyorum.
  1
  altaydangelenbarbar 8 ay önce
  peki ya ne yüzünden oldu bir durum değerlendirmesi yapalım
  0
  grkemgnay 8 ay önce
  1. bizimki uzak mesafe ilişkisi.
  2. 4 yaş büyük ki bu yaş benim için değil onun ve annesi için sorundu.
  3. aslında en önemlisi geçmişte yaşadığı iğrenç bi aldatılma olayı. bu olaydan sonra 2 defa intihar denemesi olmuş.
  temel faktörler bunlar. 6 ay gibi bir süre çabam oldu hayattan kopmuş bi insanı hayata döndürme çabası. bana güvendi, sevdi ki bundan asla şüphe etmedim. sevgisinden hiçbir zaman şüphem olmadı. ama senin de tahmin edeceğin gibi aldatılan insanın ilişkisi daha sancılo olur.
  0
  altaydangelenbarbar 8 ay önce
  ulan anneside bu tarz intihar girişimlerinden sonra kızının birazda olsa seninle beraber düzelmeye başladığını görüp yaş farketmeksizin bırakması lazımdı bence burda olay ailede bitiyor sevgi olduktan sonra mesafelerin bir önemi kalmaz haksızmıyım puvo hani bende kendim seninle beraber düzelmeye başlamıştır diyorumda puvo düzelmese zaten o aldatılma olayından sonra ister sen ister bir başkası bir erkekle yakınlaşmayı bırak konuşmak bile istemezdi demek sen bu kızın psikolojisinde iyi bir rol oynadınki sana kendini yakın hissedebildi seninde yükün ağır bu durumda ona destek çıkman eski günlerin acısını hafifletip onun hep yanında olucağını belirtmen lazım sadece sözle değil bunu kıza hissettirmende önemli ilişkilerde bu güven bağı olmazsa olmaz zaten ama bundan önce kızın annesiyle olan meseleyi bir çözmen lazım
  0
  grkemgnay 8 ay önce
  önce onun gittiği yerden gelmesi lazım. ben o güveni ona verdim. ama annesi işte. ona kızmıyorum. gitmesi de benimle ilgili zaten. beni üzmek, yormak istememesiyle ilgili. son mesajından birinde benim yükümün altında ezilecektin dedi. ama anlamak istemediği onunlayken ben mutsuzluğa da razıyım.
  0
  altaydangelenbarbar 8 ay önce
  sen baya ciddisin ozaman puvo planı değiştirelim annesi iknadan önce kız uzaktaysa görüntülü arıyarak bir durumu izah etmeye çalış yüz yüze iken duyguların daha belli olur yazılar düzdür duyguları yoktur emojilerde bir mimiğin yerine geçemez neyse işte kızı ara böyle böyle içinden geçenleri bi anlat sen
  0
  grkemgnay 8 ay önce
  bir süre iletişim kurmamam gerek. önce kendimi toparlamam ve onun kafa dinlemesi gerek. zira okul tuvaletine yere çöküp hüngür hüngür ağlamış bir insanım. ve baskı yaptığım her an kaybediyorum.
  0
  altaydangelenbarbar 8 ay önce
  e tamam sen olayı çözmüşsün zaten kendininde halledebilirsin bunu herşey olacağına varır elbet bence internet gelen tavsiyelere uymamaya çalış o kızın güvenini sen geri kazanıcaksın burdakiler veya ben değil kendine güvenmeye bak hadi puvom :)
  0
  grkemgnay 8 ay önce
  buradaki insanlara baksam zaten kız kesin aldatmış derim 😂 böyle yapıcı yorumlar motive ediyor minnetarım 🙏
  0
  altaydangelenbarbar 8 ay önce
  bir yarar sağladıysam ne güzel puvo :) ama yinede internetteki kimseye minnettar olma hani ufak tavsiyeler alınabilir ama hayat senin hayatın kararlar senin kararların o kız seni sen olduğun için sevecek bunu unutma
  1
  grkemgnay 8 ay önce
  haklısın. yaşayıp görücez bakalım. sonumuz hayrolsun
 • 0
  mavimetilfetamin 8 ay önce
  bence seni elde tutmaya çalışıyor, resti çek derim puvom..
  0
  grkemgnay 8 ay önce
  çekemem, o kadar yürekli değilim. bir umut var içimde karşı koyamıyorum
  0
  mavimetilfetamin 8 ay önce
  çok seviyorsun anlaşılan puvo, sen bilirsin.
  0
  grkemgnay 8 ay önce
  seviyorum çok şükür
  0
  mavimetilfetamin 8 ay önce
  peki kötü bir şey mi yaptın da sana hayatımdan çık dedi bu insan puvo?
  0
  grkemgnay 8 ay önce
  hayır. annesi istemedi. annesiyle kavga etti. daha önceden yaşadığı ağır şeylerin tramvası da vardı zaten. yoruldu. beni üzmek istemedi. gitti
  0
  mavimetilfetamin 8 ay önce
  geçer bunlar geçer puvo, sen vazgeçme :)
  1
  grkemgnay 8 ay önce
  umudum var puvom nasıl vazgeçeyim
 • 0
  insanokuyan 8 ay önce
  kardeşim annesinin niye sorun çikardiğini bi öğren hatta yapabilirsen annesini karşina al bi konuş bakalım derdi neymiş
  0
  grkemgnay 8 ay önce
  derdi 4 yaş fark olması
  0
  insanokuyan 8 ay önce
  tek sorun olarak bunu ileri sürmesi ciddi bi sorun olamaz yani .erkeklerin yaşi büyük olunca normal de kızın yaşi büyük olunca mi sorun oluyo . ayrıca sen onu tekrar hayata bağlamişsin annesi sana minnettar olması lazım
  0
  grkemgnay 8 ay önce
  annesi sağolsun bazı şeyleri görmek istememiş
  0
  insanokuyan 8 ay önce
  allah yardımcın olsun kardeşim . inş annesi bunun ciddi bi sorun olamiyacağinin farkına varir
 • 1
  nemkaldi 8 ay önce
  senden sonra bulduğundan tekme yemiştir.
 • 0
  mataramasuko 8 ay önce
  kopamadığını anlamıştır annesinin baskılarına rağmen geri dönmek istemiştir.illa aldatması gerekmiyor sebep yalnızca bu da olabilir.yokluğuna bir ay dayanabilmiştir ancak geri çekmesi de kaygıları ve aldatılma korkusu.
  0
  grkemgnay 8 ay önce
  muazzam insansın. ben de böyle düşünüyorum. sadece aldatılma korkusu olduğunj konusunda hemfikir değilim. çünkü beni benden iyi tanıyan birisi.
 • 0
  mahferrast 8 ay önce
  arada yaparlar ole takılma senden iyisini bulamadığı için yazıyordur susmak en büyük cevap azap çeksin dursun :)
  0
  grkemgnay 8 ay önce
  çekmesin kardeşim azap falan. niye azap çekiyor. kıyamam ben öyle
  0
  mahferrast 8 ay önce
  sana bugün hayatımdan çık diyen yarın öbür gün tekrar çık der ve bu neye benzer biliyomusun aynı hataya birdaha düşmek demek
  0
  grkemgnay 8 ay önce
  bu azap çekmesi için sebep değil
  0
  mahferrast 8 ay önce
  azap çeksin derken lafın gelişi puvo tabiki kimse çekmesin ama herkeste yaptığı davranışın sonucuna katlanacak yani hayat bu hepte böyle oluyor zaten
  0
  grkemgnay 8 ay önce
  vicdanı rahatsa sorun yok. ben onu anlayabiliyorum. neden böyle yaptığını anlayabiliyorum. inşallah vazgeçer ve umutlarım doğrultusunda hareket eder
  0
  mahferrast 8 ay önce
  herşeyin hayırlısı be puvo
 • 0
  serhatcakmak 8 ay önce
  gel istersen dertleşelim anlat derman bulalım.
  0
  grkemgnay 8 ay önce
  dermanı yardadır be doktor
 • 0
  passeggero 8 ay önce
  onunla ilgilenen insan olmadığı için sana geri yazmıştır.
  hevesini alınca ya da daha iyisini bulunca terkeder. bu saçma kızdan dolayı onurunu yerler altına alma. duyguların ile değil aklın ile karar ver.
  0
  grkemgnay 8 ay önce
  1. o saçma bi insan değil. 2. senin dediklerini yapacak kadar ucuz bi insan değil.
  0
  passeggero 8 ay önce
  farkındaysan o kişiyi tanımıyorum tamamen senin yazdıklarından fikir aldım. umarım yanılırım da mutlu olursun. o öyle biri değil diyorsun nerden biliyorsun rol yapmadığını ? neyse ne halin varsa gör.
 • 0
  mr_glassbroke_12 3 ay önce ~ 3 ay önce
  benzeri bana olmuştu bir kızı seviyorum gittim açık açık söyledim kız bana seni arkadaş olarak görüyorumdedi sonra ikimizin ortak bir arkadaşı ona bir çık en kötü 1 hafta sonra ayrılır sın demiş kıza sonra kız benim delim olmuştu 1 hafta önce ayrıldık çokta koymadı şimdide sevgili yapma şerefsiz.
 • aşk ilişkileri

  Hoşlanma, sevgililik süreci ve evlilik hakkında herşey.

  5 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  besiktasli

 • bu bölüm #sosyal bölümünün alt bölümüdür.