12

sadece çiğ sebze, salata yemek zayıflatsaydı dünyanın en zarif hayvanı inek olurdu

hayatınıza hareket katın !
 • 0
  lonewanderer 1 yıl önce
  insan-inek anatomisi ayni olursa neden olmasın...
 • 0
  benjaminbreeg 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  puvocum memeliler yeşil bitkilerde bulunan bir maddeyi sindiremedikleri için kilo almazlar yeşil bitki tüketiminden fakat ineklerin midesinde bulunan bir bakteri yeşil bitkilerin sindirimini yapmasını sağlamaktadır bu yüzden ot yiyerek kilo alabilmektedirler (aslında bunun daha mantıklı bir açıklaması vardı fakat ben o gün biyoloji dersini dinlememiştim pek bunlar aklımda kaldı :d)
  0
  ersals 1 yıl önce
  bahsettiğin bakteri yolu ile sindirim, metabolizmanın daha az enerji harcamasını sağlamaktadır. insanlarda da böyledir. bitkinin enerjiye çevrimi, et e göre yüz kat daha az enerjiyle olmaktadır. bu da serbest radikal üretimini neredeyse hiç e indirir. kaldı ki, bitkiler antioksidan doludur. et yoğun miktarda yağ içerir. bitki bunu barındırmadığı için kalorisi azdır, sindirimi çok uzun sürmektedir. bütün bunlar insan metabolizması için pozitif faktörler. ineklerin sindirim sistemi çok farklı çalışır... işkembe, şirdan vs biliyorsunuz.
  0
  benjaminbreeg 1 yıl önce
  demek istediğim buna benzer bir şey idi
 • 0
  ersals 1 yıl önce
  bitkisel beslenmenin önemi yadsınamaz
  insan daha çok bitkisel beslenmek üzere dizayn edilmiştir.
  aynı zamanda hareket etme, mukavemet gösterme, besine ulaşmak için zekasını kullanma, çaba gösterme gibi temel ihtiyaçları bulunmaktadır.
  sağlıklı olmak temeldir. zayıf olmak değil.
  bu nedenle yaşamsal faaliyetler bir bütün olarak değerlendirilmeli.
 • 0
  aq47 1 yıl önce
  fitness'a gitmek yerine sabahları 10km koşun. inanın çok zayıflayacaksınız!
 • 0
  nocturne 1 yıl önce
  insanlarda'' beta-1,4 glikozidaz enzimi'' bulunmadığından insanlar selülozu sindiremez, ancak bu enzimi bulunduran otçul hayvanlar selülozu ve dolayısıyla yeşil sebzeleri sindirir. yani bizim için ekmek, patates nasıl temel enerji aldığımız besinlerse otçul hayvanlar için de yeşillikler öyledir.
 • 0
  sirmaatasehir 6 gün önce
  yani doğal olarak spor yapmak şart ve sporla birlikte yediklerinede dikkat etmeniz gerekiyor