tsk neden idlib'de sorusunun cevabı bu post'da

  14
  4tech 9.10.2017 13:31
  belkide seneler sonra hükümetin bir hareketini destekliyorum idlib hareketi stratejik olarak türkiyenin menfaatleri doğrultusundadır.
  peki tsk neden idlibde?
  neden kerkük gibi bir türk yurduna değilde idlibe harekat düzenleniyor.
  idlib, türkiye'nin geleceği açısından en kritik bölgedir. orada, el nusra, ahhar'uş şam gibi terör örgütleri bir araya gelerek bir çatı örgütü kurdular.
  dolayısı ile şam ve rusya birlikte hareket ederek abd'nin koridorunu engellemek gayretindeler. türkiye açısından da durum aynı sonuçları gösterdiği için astana'da yapılan görüşmelerde; türkiye, iran ve rusya ortak karara vardılar.
  dolayısı ile şam yönetimi de bu kararın karşısında değil. burada rakip durumda olan ülke abd. abd, akdeniz'e açılacak bir kürt koridorunun peşinde ve bunun engellenmesinden endişe ediyor.bunun en büyük kanıtida amerikanin türkiyeye karşı takındıgı tavırdır
 • 3
  rtmsix 9.10.2017 15:10
  çoğu yerde katılıyorum fakat bildiğim bir şey varsa tüm dünyayı da arkana alsan amerika'nın dediği olur. ha şimdi ha 1 yıl sonra ha 5 yıl sonra. amerika şuanda dünyayı en tepeden ve bütün güçleri avcunun içinde tutarak yönetiyor. putinmiş, iranmış bunlar hikaye. gücünü madenlerden alan ve 3-5 füzesi olan ülkeler işte.

  her şey döner dolaşır paraya bakar. dünya'daki paranın neredeyse tamamı amerikan bankalarına ait. tüm dünya onlara borçlu.
 • 0
  fevzi 9.10.2017 15:26
  açıkçası idlibe girmemizin bize avantajı ne olacak şüpheliyim. umarım biz temizledikten sonra amerika bir şekilde ali cengiz oyunları yapıp oraya pyd'yi sokmaz. genelde öyle olur çünkü sen amerikanın oyununu bozuyorum zannedersin fakat daha büyük bir oyunun figüranı olursun.