30 yaşına gelmeden öğrenmeniz gereken 21 temel hayat dersi

  8
  horseman 3.1.2020 23:11 ~ 4.1.2020 01:02
  21) kimse sana yardım etmeyecek. nihayetinde kendi hayatın için sorumluluk almalısın. her şey sana bağlı. kendine yardım etmelisin.

  20) her şeyi yapamazsın. içinde sınırsız bir potansiyel hissediyor olabilirsin. eminim bu güzel bir his. ama sınırların var. her seferinde tek bir şeye odaklan.

  19) başarısızlıkların aslında önemi yok. başarısızlıklarını elde etmek için bir an önce sıraya gir. ne kadar çabuk başarısız olursan, o kadar çabuk kazanmaya başlarsın.

  18) düzenli olarak egzersiz yapman gerekiyor. sağlığınıza ve vücudunuza iyi bakın. muhtemelen şu an oldukça iyi çalışıyorlar. ancak yaşlandıkça, düzenli egzersiz yapma alışkanlığın kazanmış olduğunuz için mutlu olacaksınız.


  17) başarı yokuş aşağı değildir.
  pes etme. hayallerin önemli! verdiğin mücadeleye değecek.

  16) 'daha sonra' demek 'asla' demektir. yapman gereken şeyleri ertelemeye başlarsan, onları asla yapamayacaksın.

  15) tecrübe ve duygular paradan daha önemlidir. banka hesabında para olması elbette güzeldir, ancak geriye dönüp baktığında yaşama dair seni tatmin eden şeylerin deneyimlerden edindiğin duygular ve anılar olduğunu göreceksin. önemli olan bunlar.

  14) şimdiden para biriktirmeye başla. yukarıda yazdıklarıma rağmen söylüyorum: para da önemli. ama süslü şeyler satın almak için değil. gelirinin belirli bir yüzdesini düzenli olarak biriktirme alışkanlığı edin. inan bana! şimdi başla ve gelecek yıllarda bana teşekkür edeceksin.

  13) en şanslı insanlar en çok çalışanlardır. hayatta şanslı olacaksın. fakat şanslı olma şansın senin dayanıklılığınla bağlantılı olacak. çok çalış, şans ayağına gelecek.

  12) dünya adaletsizliklerle dolu. en kötüsüne hazırlandığından emin ol. çünkü olabilir.

  11) yolunun kesiştiği her insan önemlidir. insanları hafife alma. onların hayatlarına ve bulundukları yere saygı göster.

  10) başlamak için doğru zaman diye bir şey yoktur. bir şey yapmak istiyorsan, şimdi başla. ileriye doğru küçük bir adım at. tüm yapman gereken bu. fakat bekleme!

  9) bozuk ilişkileri arkanda bırak. ilişkin düzeltilemiyorsa, yola devam et. ama bunu elbette saygı ve iletişim çerçevesinde gerçekleştir.

  8) zayıf yönlerine takılma. hepimizin zayıf yönleri var. senin olanları kucakla. kendine bunu itiraf et. onları yönetmenin bir yolunu bul. güçlü yanların ne olursa olsun onlar seni istediğin yere taşımaya yetecektir.

  7) büyümek için tüm fırsatlar konfor alanınızın dışında. hayatın rahat olabilir. fakat o noktada rutinlere takılıp kalıyorsun. kendine meydan okumaya devam etmelisin. konfor alanının dışında yalnızlık vardır fakat fırsatların olduğu yer burasıdır.

  6) eğitimin liseden veya üniversiteden sonra bitmez. hayat, son nefesine kadar tamamen öğrenme ile ilgilidir. bilgi ve tecrübe edinimini benimse.

  5) yapmaya değer her şey zaman alır. hedeflerine ulaşmak kulağa hoş geliyor ama inan beklenenden daha uzun sürüyor. yaptığın yolculuğu ve kaydettiğin ilerlemeyi benimse. ilk hayal ettiğinden daha uzun sürecek.

  4) aile üyelerin hayatındaki en önemli insanlardır. ailenden izin alman kolaydır. ancak yaşlandıkça, sana şu an sahip olduğun hayatı vermek için neler yaşadıklarını hayal ettiğinde onları bir kez daha takdir edeceksin. onlara iyi davran, onları olduğu gibi kabullen ve onlara her fırsatta onları ne kadar çok sevdiğini söyle

  3) gerçek arkadaşların, gerçekten ihtiyaç duyduğunda şahsen orada bulunanlardır.

  2) aşık olmak, duyguların en tatlısı ve aynı zamanda en acı verici olanıdır. bu konuda yapabileceğin pek bir şey yok. acıya sarılmalısın. yaralıyor. fakat acı içinde yolculuk etmek seni bu tatlı yaşam deneyimlerine daha da yaklaştıracak.

  1) hayatın çoktan başladı. yaşam için prova şansın yok. hayat budur. sen zaten onu yaşıyorsun. bunun sorumluluğunu al. her anın içinde anlamlar ve fırsatlar vardır.

  ceotudent.com/ogrenmeniz-gereken-21-temel-hayat-dersi
 • 1
  alicoyum 3.1.2020 23:30
  3. madde puvoluk ana yasasına aykırı ama olsun, güzel ve doğruları anlatan bir liste olmuş.
  0
  horseman 4.1.2020 01:12
  daha da güzelleşti :d
 • 1
  gamzeszgin 4.1.2020 00:23
  3.kabul etmiyorum sen de çıkarmalıydın. 😒
  1
  horseman 4.1.2020 01:12
  🤗
 • 0
  systemfailed 5.1.2020 01:46
  tadını çıkarabıldıgın kadar çıkar bir daha istesende olmayacak o günler..