20

yöpy- mister moron/ yalnızlık

gerçekler acıdır

zannederler ki sevdiklerimiz hep yanımızda olacak bir yere ayrılmayacak. zannederler ki birbirini seven iki insan hiç birbirinden kopmayacak ayrı kalmayacak. ve yine zannederlerki yalnızlık sadece iki karşı cinsin birinden diğerine hisleri bitince onu bırakmasıdır. oysa ki bilmezler ailenin de bir sevgili olduğunu. bilmezler ki ilk okul öğretmeni'nin, ilk kuran kursuna gittiği cami'nin hocası'nın, ilk bayram harçlığı aldığı kişinin bile onu yalnız bırakacağını, bıraktığını bilmezler. çünkü hisleri sadece karşı cinse odaklıdır ve hayatlarını sadece sevgisini aktardığı aktarmak istediği kişinin üzerine adarlar. önemsemezler mahalle bakkalını takmazlar kafaya borç yaptıkları arkadaşını hatırlamazlar bile ilk komşularını. peki neden insanoğlu sadece karşı cinste arar sevgiyi, aşkı, bulamadığı tüm hissiyatları? sonrasın da niye yana savrula o kişi onu bıraktığında etrafa ateşler saçarlar? hiç akıllarına gelmezki sevdiklerinin onları elbet birgün ne olursa olsun bırakacağı.

hep bir insandan diğer insana sevgi azalınca ayrılık olacağını bunun sonucunda yine yalnız kalacağını zannederler. oysa ki fazla da kurcalamazlar annesinin, babasının veya ailesinden birisinin de onları birgün bırakacağını. nedendir ki takmazlar fazla kafaya, peki neden mi? çünkü en yakınlarını tanırlar, bilirler ve onların onu anca ölümle yalnız bırakacağını zaten çoktan akıllarına kaydetmişlerdir. irdelemezler o noktayı, fazla dibine inmezler canları yanar çünkü. ölüm acı bir gerçekken ve engel olamayacaklarından elleşmezler. belki de yalnızlık zannettiğimiz kadar acı bir sonuç değildir, ölüm gibi bir acı sonuç varken. bir insanın bir insanı bir daha göremiyceği gerçek hayattan bir kesittir çünkü.

insan bu yüzden acıyı ister kendini terkeden birisi olduğunda tek acı çekenin kendisinin olduğunu sanar ve kendine endeksler. çünkü insan hazır değildir ondan daha fazla gelebilecek acıya karşı. hep çektiği acının onun için hayatının en büyük acısı olduğunu ve sadece ona üzülmesi gerektiğini kendine söyler. biliyordur ki hep kötünün daha da kötüsü vardır. insan daha doğrusu kaldıramıycağını bildiği yükün altına girmekten korkar ve kaçınır işte bu yüzden karşı cins onun bu korkaklığından daha basit bir nokta olduğu için kendini o bölgeye adar. insanları yalnızlıkla üzebilirsiniz ama insanı anca ölümle korkutursunuz. çünkü insan yalnızlıktan korkmaz yalnızlıktan sonra daha kötü bir şey olacağından korkar.

yalnızlığı demledim hep avuçlarımda
ne gelir ki elimden kimse tutmadıkça
söyle sen nasıl öğrendin unutmayı
birikti her acı içimde kendime yer kalmadı
 • 2
  bln 7 ay önce
  bir ben biriktirdim içimde kimsenin göremediği. bazen düşünüyorum sadece ben miyim çevremdekilerin ölümünden korkan. sahi dediğin gibi ölüm diye bir gerçek varken herkes neden takılı kalıyor yalnızlık kuytusunda...
  2
  mister_moron 7 ay önce
  herkes korkar ölümden ama sevdiklerinin ölümü daha fazla düşündürür insanı çünkü sevdiği ölen kişi yine konumuz yalnızlığa gelir. e insan mecbur ölümden korktuğundan yalnızlığın ölümle de sonuclanabilcek bir sonuç olduğunu düşünmek istemez.
  0
  bln 7 ay önce ~ 7 ay önce
  ölümden başka son yalnızlıktan başka düşünce yok o zaman kimse de düşünmek istemeselerde düşünüyorlar
 • 0
  aydakigunes 7 ay önce
  ben de paylaşacağım ama (pi: @sjense)'nin gelmesini bekliyorum
  0
  mister_moron 7 ay önce
  baktım da kimse bir paylaşım yapmamış yanlış yaptığımı zannediyodum sanırım doğruymuş.
  0
  aydakigunes 7 ay önce
  bu dört gün yoğun çalışacağını ve puiv'e giremeyeceğini söylemişti.
  son konuşmamız bu oldu ne yazık ki.
  0
  sjense 7 ay önce
  1 saat sonrs evdeyim. ve dogru olmus paylasim. boyle olacakti. 1 eser dsha verebilirsin puvom.. kendimi hissetmiyorum 1 saate gelip yardimci olacagim
  0
  aydakigunes 7 ay önce
  uyumayıp bekleyeyim mi puvo?
  yoksa konuşamayacak kadar yorgun musun?
  1
  sjense 7 ay önce
  hayir hayir, vaktim olur sana :)
  0
  aydakigunes 7 ay önce
  işte bunu çok sevdim :')
  1
  mister_moron 7 ay önce
  valla bende kendimi iyi hisstemiyorum nedeni (pi: bayram harçlıkları) 2.eser için dusunmeye ihtiyacım var.
 • 0
  elfhin 7 ay önce
  aşk acısından daha beter acılarında olabileceğini demek ki tek düşünen ben değilmişim:) ben de bunun hakkında bir başlık açmayı düşünüyordum. bir türlü ne zaman bulabiliyordum ne de ne yazacagimi akxnxkdj bu başlık sevindirdi :d
  1
  mister_moron 7 ay önce
  yazmak için metni 10 dakika da tasarlıyorum. 15 dakika da yazıyorum. e bazı eserler için de iki hafta veriyorum mesela 2.eser olarak yazacağım alan ya psikoloji yada mutluluk olacak ama şuan hâla metnin giriş kısmındayım.
  0
  elfhin 7 ay önce
  ben de ondan bahsediyorum .d bi başlık açmak hem de bu denli önemli bir konuda başlık açmak nerden bakarsan 30 dkk alıyor 😂😂 buna gerçekten erindim akzjkdj bu arada eser fln yazar mısın :d
  0
  mister_moron 7 ay önce
  kafam eser se eser yazarım esmezse yazmam :d
  0
  elfhin 7 ay önce
  o da güzelmiş:) nerden eser se aksbdjdjd
  0
  mister_moron 7 ay önce
  hahaha aynen :d
  0
  elfhin 7 ay önce
  :d
 • 0
  ___koray_____ 7 ay önce
  kendi içinde yer bulamamak...
  ulan yalnızlığımız bile kalabalık..
 • 0
  sjense 7 ay önce
  geldim okudum, verilen ikinci eser bu, dogru sekilde paylasmissin not ettim okudum ve cok cok begendim.. o kadar guzel anlatmissin ki anlstmak istediklerini, kalemine yuregine saglik..

  ayni kalitede 1 eser daha bekliyorum sevgili puvom lutfen birde tutma :)
  0
  mister_moron 7 ay önce
  sen sınırı 2 yaptın dite iki eser vericem. yoksa her alanla alakalı yazardım :d
 • 0
  duygucoyan 7 ay önce
  ilk 5-6 cümle de upladim . şimdi devamını okuyacağım mükemmel bir giriş
  0
  mister_moron 7 ay önce
  okuduktan sonra herhangi bir yorumun olursa yazabilirsin :)
  0
  duygucoyan 7 ay önce
  gerçekten çok beğendim . bir çoğumuzun kafasından geçenleri yazmışsın. yalnızlık konusunun bu kadar sınırlandırılması beni çok sinirlendiren şeylerden biri . hatta zamanında ibrahim tatlıses'in " yalnızım dostlarım, yalnızım " sözleriyle çok dalga geçilmişti. oysa ki bu yalnızlık kişileri geç çocukluğundan beri yanında olan bir objenin yokluguyla da kendini hissettirebilen bir meret. kalemine sağlık :)
  0
  mister_moron 7 ay önce
  sağ ol düşüncelerin için :)
 • 0
  skywayn 7 ay önce
  genel itibariyle iyi bir çalışma olmuş. ellerine sağlık dostum. bazı eleştirilerim var istersen paylaşabilirim.
  1
  mister_moron 7 ay önce
  eleştirilere gayet açığım buyur :d
  0
  skywayn 7 ay önce
  öncelikle 2 ayrı yerde yazım hatası var, gözünden kaçmış olabilir. bir kontrol et istersen sen de.
  bazı kelimeleri ve kalıpları sık kullanmışsın -yapmazlar,etmezler- veya -ki gibi. bu durum okuyucuyu biraz sıkabilir. bunlar dışında fikirlerini ve hislerini başarılı bir şekilde aktarmışsın. bazılarına katıldım bazılarına katılmadım ama bu kişisel görüş tabi sadece.
  0
  mister_moron 7 ay önce
  ikilemeleri biraz abartmış olabilirim. yazım yanlışım telefonda yazdığımdan ve evet biraz da dikkatsizliğimden olmuştur.
 • 0
  kursat24 7 ay önce
  kardesim cok guzel olmus benim dusunduklerimi yazmisin helal olsun 👏👏👏
5 saat önce 22 saat önce dün dün dün
 • yazmak üzerine

  deneme, makale, fıkra gibi konular hakkında yazıların yazıldığı bölümümüzde amaç öğretmeyi ve bilgilendirmeyi gütmektedir.

  192 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  ghostrider
  plumerion

 • bu bölüm #sosyal bölümünün alt bölümüdür.
 • =>konu dışına çıkılması yasaktır.

  =>paylaşılan yazılar bölümle alakasız ise kaldırılır. 

  =>+18 paylaşımlarda +18 ibaresi işaretlenmelidir.

  =>küfür, hakaret vb. söylemler kesinlikle yasaktır.

  =>yazarlar uzman olduğu veya deneyimi bulunduğu konular hakkında yazılar yazmalıdır.

  =>yazılan yazının mutlaka bir başlığı olmalıdır.