öğrendiklerimiz

  6
  banabubade 2.10.2019 00:19
  hiç bir şey öğrenmediğimizi anladığımızda çok şey öğrenmiş olucaz ne yazık ki buna yakın bir toplum değiliz herkes her şeyi çok iyi bilmekte

  peki bu neden?

  basitce toplum insanları buna zorluyor ve bir gün bizim gibi birileri cıkıp artık yeter diyerekten başkaldırabiliyor, nasıl mı zorluyo toplum "herkesi her şeye bilmeye" çocuk iken sizden yıldız uçlu tornavidayı istediklerinde o ne derseniz veya başka bir alet istendiğinde bilmiyorum diyemediyseniz yada dediğinizde ilginç bir bakışa maruz kaldıysanız evet bu sizi her şeye bilmeye götüren ilk adımdır.

  unutmamak lazım bilmiyorum demek cesaret ister hele ki kalabalık yerlerde, insanlar nedense insanların bazı şeyleri bilip bazı şeyleri bilememelerine doğru tepki vermiyo bana kalırsa, bunu toplumun içindeyken rahatca görebilirsiniz ve işte böyle şeyler katlana katlana sizide her şeyi bilenlerin yanına katabilir.
  unutmayın her şeyi bilmek basittir fakat bilmediğini kabul etmek zor.

  ne yapmanız gerektiğini malesef anlatamıcam zira bilmiyorum ben düşünüp kendime yeteri kadarını buldum belki siz düşüncelerinizle bu fikri geliştirebilirsiniz.

  iyi akşamlar!
 • 1
  tomclancy 2.10.2019 08:04
  sormadan önce öğretmek gerekir tabii. yine de bizler hayatta ilk kez karşılaştığımız şeylerden birer ders almalıymışız gibi geliyor bana. birçok yazarında üstünde durduğu bir durumdur bu. "öğretmediler değil, öğrenmedim." cümlesiyle suçlunun yine biz olduğunu belirtirler. bana kalırsa her şeyi bilmekte en az bilmemek kadar kötüdür. insan biraz noksan olmalı.
  1
  banabubade 2.10.2019 20:10
  bizi biz kılan eksiklerimizdir.