6
defolup gidin!!!
neymiş efendim doğuda özerk bölge kürtün hakkıymış .
yazarken bile sinirleniyorum.
kürtlerin tarihini incelerseniz şuan içinde bulundukları durum nankörlüğün ta kendisidir.
kürt sorununu çözmemiz için
askerlerimizin şehit olmaması için derhal kanunlarda düzenlemeye gidilmeli. güvenlik güçlerine daha fazla yetki verilip. teröre maddi ve manevi destek veren kimselerin vatana ihanet ile suçlanması ve idam cezası acilen yasalara eklenmelidir.
bunun sonucunda en ufak baş kaldırış cezalandırılıp . türkiye cumhuryetinin türklerin elinde olduğu gösterilmelidir.
eğer bunlarda yeterli gelmez ise belirlenen kesim sürgün edilmemilidir.
ecdadımızın ve şehitlerimizin kanları yerde kalmamalıdır.
zamanında balkan tarihini incelersiniz türk kardeşlerimize uygulanan soykırım ne denli şiddetli olduğu görürsünüz.
ermeni soykırımı denilen yalanın ise ermenilerinin hakkını koruduğunu savunan kimse ise ermenilerin osmanlının son zamanlarında türk köylerine saldırı düzenleyip öldürülen yurttaşların kanları neden gösterilmemi ve bu uluslar arası ün kazanmış yalan çürütülmelidir .
**türkiye türkündür türkün
kalacak**
 • 2
  keyiftuccari 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  katıldığım önermedir.
  ayrica yine aklima geldi (pi: 5001 yıllık kürt tarihi)

  (pi: 19 mayis atatürk'u anma ve gençlik spor bayrami)
  2
  oxygen 1 yıl önce
  ben yazcaktım bunu ya 36 dakika erken davranmışsın :(
  neyse ki yazının telif hakkı sende :d
  0
  keyiftuccari 1 yıl önce
  :)
 • 0
  ka_fa1500 1 yıl önce
  19mayıs1919dan sonraki turkiye turklerindirdirdirdir yoksa ondan onceki kaptırdıgımız yerlerde dahil mi?
  0
  190322a 1 yıl önce
  gün gelicek orasida dahil olacak
  0
  ka_fa1500 1 yıl önce
  1600? 1700? 1800? 1900? hangi tarihteki haritalar dahil olacak? onu soruyorum. ben boyle milli masturbasyon gormedim mk. kadın dövmekten coluga cocuga tecavuz etmekten zaman bulursa bu millet 30 yıldır bitiremediği pkk da biter.

  anlayana
  0
  yusufir 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  kurdistani ilk kurmak isteyen said nursidir. 30 yıldır derken bu o.clari cumhuriyet kurulmadan öncede vardı. bu millet cumhuriyet kurulmadan önce said nursi gibilerini nasıl asip kesip huzura erdiyse, şimdide ayni şekilde doğu da tek tek avlayarak poh joh marifetiyle huzura erecek yani. pkk denen şey 30 yıllık değilldir. atatürk ün kafa keserek bitirdiği ama, yeniden hortlamaya başlayan kürtçük isyanı harekettidir:)😉
  0
  ka_fa1500 1 yıl önce
  illaki oyle. pkk yada kürt isyanlarına takılmadım ben. memeleketin bi yerinde yaşayan herkesi yok etme planları cok komik geldi bana. en buyuk biziz dediğimiz tarihten başlayarak bugüne kadar haritamızın gitgide ne kadar küçüldüğünün farkına varmamızın zamanı geldi geçti bile. bir de türkiye türklerindir komedisi çok sacma. bi kere türkiye amerikalılar ve ingilizlerindir gerçi son zamanlarda araplarda ortak oldu onlara. çoluğu çocuğu hapçıyı tinerciyi ocaklarda solcu derneklerde kuran kurslarında gaza getirip sidik yarıştırıyorlar. sözleşmeli er muhabbetleri yine başladı bakalım kaç kahraman kayıt yaptıracak, geçen seferki tam bir fiyaskoydu. devlet zorunlu askerliği kaldırsın bakalım aynı hikayeleri dinleyebiliyormuyuz. hacı adamın yukarda yazdıgına dikkat etsene adama soruyorum hangi tarih aralığındaki türkiyeden bahsediyorsun diye kaybettiklerimizide geri alacağız diyor, sen gülmezmisin bu hayale? komunist tüm dünyaya komünizmi getrecem deyince gülüyoruz da bunun ondan farkı ne?
  0
  unnamed911 1 yıl önce
  küçülmemizin sebebi milli benlik çizgimizden yavaş yavaş ayrılmamız, batının iyi yanları yerine kötü yanlarını daha çok almamız ve en önemliside "merhametimiz"dir.biz tarihin hiçbir döneminde taş atmayana saldırmadık veya sömürmedik.savaşmayı çok iyi biliyoruz fakat iş kağıda gelince savaşmak kadar iyi değiliz.her zaman merhametli olmamızdan kaybettik.dünyada kurtuluş savaşının bir örneği var mı? yoktan var olmayı en iyi biz biliriz.bize her zaman dünya düşmandı ve bu durum böyle devam edecektir.çünkü büyümemizi istemiyorlar.hiçbir zaman istemediler.kara propagandalarla biz her zaman kötü olduk.atom bombasını biz atmadık.dünya savaşlarını biz başlatmadık.nasyososyalist olupta milyonlarca insanı biz katletmedik.ama barbar olan gene türkler oldu.çünkü gavur olan yunan, ingiliz, rusya topraklarımızda söz sahibi olamadı dostum.
  0
  ka_fa1500 1 yıl önce
  büyümemizi tabii ki istemezler. mantıklı olmakta fayda var ,hangi ülke bir diğer ülkenin kendisinden daha büyük daha gelişmiş olmasını hazmadebilir ki? 1. 2. dünya savaşlarına takılma tarih konuşacaksak daha da eskiye git o zaman. sen kalk taaa orta asyada ne idüğü belirsiz bir ülkeye gel, orası sana yetmesin arap yarım adasını istila et, afrikaya dadan, orası yetmesin avrupaya uzan. istila etmek dersen en kralını biz yaptık. sonra da adamlar istila öyle yapılmaz böyle yapılır diye tepene tabi ki çökerler. iki türlü allah allah nidası var bizde biri allah allah diye savaşa girdiğimiz ikincisi de düşmanın savaş silahlarını görünce ki şaşırmalı allah allah nidası. allah allah nasıl yapmış la adam bu silahı? doğru kurtuluş savaşımızın başka bir örneği yok harbiden ucuz kurtulduk. şöyle bi daha düşün yoktan varolmayı en iyi biz mi biliriz japonlar mı bilir? yoksa amerikalılar mı (adamlar daha dün yoktu bile)? yoksa avrupalılar mı?
  0
  unnamed911 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  evet dostum biz her yere dadandık.o dönem bu dediğini sadece biz yapmadık.aldığımız bölgeleri de ingiliz, fransız gibi sömürmedik.keşke durmadan devam etseydik de tüm dünya türk olsaydı.kanımızın son damlasına kadarda savaştık.ama biz her zaman mertçe savaştık.atalarımız "tüfek icat oldu mertlik bozuldu" diye boşuna söylememişler.dediğim gibi kağıt üzerinde savaşmak kadar iyi değiliz.japonlar şuan bile benliğinden asla ödün vermezler.batıcılık vb şeyler çok nadirdir.dediğim gibi benliğimizden sapıyoruz.bize ingiltere, fransa, italya, yunanistan saldırdı.sor bakalım japonlara amerikayı seven insan var mıdır?.bide türkiyede sor bakalım gavuru seven varmıdır?belimizi doğrultamıyoruz.doğrultturmuyorlar.bu ülkede terör olmasa ne olur bi düşün bakalım.kaç tane terör örgütüyle uğraşıyoruz? japonyada terör varmı onuda bi sor bakalım.ucuz kurtulduk ne demek? sen yurtdışına çıkınca insanlara ülkeni böylemi anlatıyorsun ? yada anlatacaksın ? hiç gavurla konuştunmu ? ülkesine asla laf ettirmez.ama bizim ülkemizde nerdeyse türkiyeden gitsemde kurtulsam diyen insanlar dolu.ne olursa olsun türkiye cumhuriyetimizi hiçbir zaman hiçbir yerde küçük düşürmemeli ve ayaklar altına aldırmamalıyız.gavurdan hiçbir zaman ülkemi sevmiyorum diye bir söz duyamazsın.amerikanın dünya devi olmasının sebebini ve amerikanın dünyanın en çok silah satan ülkesi olmasını bi araştır bakalım.istilayı en iyi onlar bilir.amerikanın ırağı işgalini ve bir hiç uğruna milyonlarca insanı öldürmesini araştırve aynı şeyi türkiyenin yaptığını düşün ve iki ülkedeki bu olayın izlenimlerini hesap et..eğer türkiye amerika gibi dünya devi olsaydı yüzde yüz eminim gene ülkesini sevmeyen insalarla dolu olacaktı ve gene tüm dünya bize düşman olacaktı.çünkü biz türküz.görüşün ne olursa olsun saygı duyarım ama gavur senin görüşüne bakmaz.bir savaş çıksa bizi hepimizi görüş mörüş dinlemeden kurşuna dizerler.şu sözü hiçbir zaman unutmamalıyız: ayıdan post, gavurdan dost olmaz.saygılarımla.
  0
  ka_fa1500 1 yıl önce
  baltayı taşa vurdun. 11 yıl türkiye ye hiç ugramadan fransada yaşadım. avrupada gitmediğim tek ülke bile kalmadı, japonyaya yılda iki kez giderim bu hafta 9.seferim olacak. yani japonlar hakkında hiç bir şey bilmiyorsun. dünya da gitmediğim tek ülke colombia bu kış umarım orayı da listeye katıyorum yani gavur dediğin insanları gayet iyi tanıyorum, türkiyedekilerin ülkeyi sevmeme gibi bir derdi yok yönetenleri ve sistemi sevmezler bu diğer ülke insanları içinde geçerli. objektif olmakta fayda var. biz sömürmedik derken dalga geçtiğni ve tarih bilmediğni varsayıyorum, vergisini vermeyen ülkelerin anasını ağlattık. sömürmek için değilde ne için istila ettik. bunu bütün tarihçiler kabul etmişken sana ne oluyor? japonyanın terör örgütü var aum şinrikyo, japon kızıl ordusu şimdi ismini hatırlayamadığım 2 tane daha var. türkiyeyi ayaklar altına aldırmamak için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz zaten ama görünen köy kılavuz istemez. sen olaya duygusal yaklaşıyorsun ama gerçekleri göz ardı ediyorsun. savaşlar artık bitti şimdi ekmek savaşı, ailene kendine adam akıllı bir gelecek hazırlayamıyorsan senin vatan sevgini kimse iplemez. için de benim sevdiklerim beni sevenler yoksa neyleyeyim o vatanı. tabii ki biz de geleceğimiz neredeyse hangi ülkede bize adam gibi davranılıyorsa biz de o ülkeyi vatanımız belleriz. sen vatan vatan diye ağlarken seni yönetenler o küfrettikleri ülkelere kat üstüne kat çıkıyorlar. evet bizden gerçekten de nefret ediyorlar... ama neden? sen ne kadar onlardan nefret edersen onlarda senden o oranda nefret edecekler. türk milleti ne kadar yüceyse bir diğer millette en az o kadar yüce. sidik yarıştırmanın alemi yok çünkü biz rüzgara doğru işiyoruz. artı bu ne biçim üslup hacı.. gavur gavur. yıllar önce müzeye kaldırıldı bu laflar. küçük bir örnek daha vereyim geçen sene ülkeye iyi para kazandıracak bir projeyle kosgebe gittim badem bıyığım yok diye yüzüme bile bakmadılar bir kaç hafta sonra yunanlılar italyanlar ve fransızlar 1gün içinde projeme finans sağladılar yunanistanda bana tahsis edilmiş saray gibi bir de dairem var para şimdi bu ülkelere akıyor. sen vatan millet muhabbeti yap millet malı götürsün. savaş bitti hacı milliyetcilik zırvaları tarih oldu. diyoya reiz dünya dörtten büyüktür harbiden öyle dünya dörtten de büyük türkiyeden de büyük. şükür ki benim iyi dostlarım 16 yıldır ''gavur''lar
  0
  unnamed911 1 yıl önce
  saygı duyarım dostum.bende bütün avrupayı dolaştım.bu görüş meselesi benim gözümde beş para etmezler.ama şu yazdığın şeyleri görünce ülkemizdeki demokrasinin ne kadar gelişmiş olduğunu daha çok anlıyorum.ben hayatım boyunca deniz subaylığı için didindim durdum.sabahlara kadar ders çalışır, sabahta spor yapardım.ama normal spor salonlarındaki spor gibi değil.yaklaşık 4 sene boyunca hergün aynı şeyi yaptım.ders çalıştım spor yaptım.tüm elemeleri geçip son sağlık muayenesine girince beni torpilden elediler.şimdi beni eleyince ben devletime küstüm mü ? küsmedim.benim tam 4 koca senem heba oldu.biz böyle yetiştik.benim gözümde devletim bir yana herkes bir yanadır.devleti hükümetle karıştırma.baki olan devlettir..bizde yabancı olana gavur denir.herhangi bir art niyetim yok.türkiyeden başka vatan bilmeyiz dostum.ben kutuplardada çalışsam, ekvatordada para kazansam benim vatanım her zaman türkiye olarak kalacaktır.bürokraside sorunlar vardır.bunlar her zaman oldu.düzelmesini ümit ederiz..ama tarihin tekerrür etmemesini ümit ediyorum.çünkü yüzde yüz eminim o "gavur"lar bize dişlerini bileyip ağzının sularını akıtarak izliyorlar.o gün geldiğinde sana saray gibi ev veren insanların ve diş bileyenlerin kötü bişey yapmamasını ümit ediyorum.dünyada savaş hiçbir zaman bitmeyecek.caesarın çok güzel bir sözü var "barış istiyorsanız savaşa hazır olun".savaş dünyanın gerçeği ve hep var olacak.tarih bilgim gayet var.o sana saray gibi ev verenlerin geçmişini iyice bir araştırmanı tavsiye ederim.hatta daha yakın tarihte asala ve eokayı.bunlar duygu değil.duygu olsaydı üslubum daha farklı olurdu.mantık biraz çalışınca geçmişide kurcalayınca zaten neyin ne olduğunu anlıyorsun.ben kıt kanaat da geçinsem, sokaktada yatsam, evim arabamda olmasa asla başka yere vatanım diyemem ve ne olursa olsun devletime asla küsmem.senin görüşüne saygım tabiki sonsuz bu benim kendi düşüncem.bu düşüncelerimde herhangi bir partinin asla alakası yoktur.sistemi yada hükümetide beğenmiyorsan ülkemizde demokrasi var.atarsın oyunu değiştirirsin bu kadar basit.japonyada 3 tane terör örgütü sayabildin.bizim ülkemizde faaliyet gösteren tam 12 tane terör örgütü var.sende hiç objektif düşünmüyorsun.vergisini vermeyen ülkelerin anasını ağlattık diyorsun.biz o ülkelerle savaş verdik.savaşı kaybeden vergisinide öder.biz kaybetseydik ödemeyecekmiydik? ödemedik mi? o yunanlılar, fransızlar, italyanlar, ingilizler sütten çıkmış ak kaşık demi ? biz bu topraklar için çok bedel ödedik.ve hala ödemeyede hazırız.saygılarımla...
 • 3
  kullanici 1 yıl önce
  kürt dediğimiz ırk aslında halinden memnun olanlar, yani türkiye'de yaşamayı seven, türkiye için çalışanlar. diğerleri kürt değil, terörist. teröristlerin de ırkları malum zaten.


 • siyaset

  başlık ve yorumlarınızda yapıcı olmaya özen gösteriniz taraftarı olduğunuz ideolojiyi bu platformda temsil ettiğinizi unutmayınız . ideolojinizi övmek diğerlerini aşağılamak yerine davranışlarınızla nerede olduğunuzu gösteriniz .

  83 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  mortal

  kaygusuzyazar
  sbb3
 • -başlıklarınız içerik hakkında aydınlatıcı olmalıdır dikkat çekmek için saçma başlıklar açmayınız 

  -herhangi bir ideoloji,siyasi parti hakkında aşağılayıcı küfür içeren tahrik edici başlıklar yasaktır

  -t. c. veya herhangi bir uluslar arası organizasyonda terör örgütü kabul edilen oluşumlar hakkında propaganda yapmak , övmek  yasaktır . hakkında bilgiler verebilirsiniz 

  -herhangi bir olay hakkında paylaşım yapıyorsanız tarih belirtmeye özen gösteriniz .

  -yazı yazdığınız konu hakkında ufak bir bilgilendirme yada kaynak ekleyiniz

  -kaynak göstermekten çekinmeyin direk haberleri de kopyala yapıştır yapmayınız . haberi kaynak gösterip kendi yorumlarınızı yazın 


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...