8
neden ve nasıl rüya görürüz
Neden ve nasıl rüya görürüz? Eğer biz rüya görmeseydik, ve kimse rüya göremezken dünyada sadece 1 kişi rüya gördüğünü iddia etse, ona deli derdik. Çok acayip bir kavram değil mi? Uyurken, bir şeyler yaşıyorsun. Rüya görmek aslında inanılmaz gibi, eğer biz rüya görmeseydik ve başkaları gördüğünü iddia etseydi, kesinlikle inanmazdık. Rüya görmek gibi bir olayı garip garip şeylerle yorumluyor insanlar. Hayır efendim, rüya görmek tamamen psikolojiktir. Bu yazıda tüm bilinmezliği ve mantıksallığı ile bunu size anlatacağım zaten. Rüya görmek, bilinçaltı ile ilgilidir, nokta!

Öyle astrologlara, saçma sapan din ile ilgili olduğunu söyleyenlere vs. inanmayın. Yanlış anlaşılmasın, burada dine dokumuyor sözüm, rüya görmenin din ile alakalı olduğunu söyleyenlere dokunuyor;

Bkz:”Allah böyle bir rüya göstermiş sana.”

Hayır efendim, rüya görmek ne gezegenlerle, ne din ile, ne ay ile yıldızların konumunun geometrik hesaplamasının dünyaya olan uzaklığının parametrik değerlerinin bilmem neyiyle alakalı değildir! Böyle saçma sapan şeylere sakın inanmayın.

Rüya görmek, %94 bilinçaltı, %5 bilince bağlıdır). “%1 ne?” dediğinizi duyar gibiyim. %1, telepati gibi zihinsel olayları kapsıyor. (Bkz:Aşk)Telepatinin Rüyaya Etkisi ( %1)
Mesela sizin çok, çok çok sevdiğiniz biri var diyelim. Aynı kişide sizi o ölçülerde seviyor. Gece uyumadan aklınızda olan tek şey birbirinizsiniz. Eğer duyu ve hisleriniz kuvvetliyse, birbirinizin rüyalarında yer alacaksınız. Telepati gerçektir. İnsan oğlunda bulunan en akıl almaz özelliklerden biridir. Bir anne, canından çok sevdiği evladının başına bir şey geldiğinde kötü hisseder. Bu, telepatidir. 6.his denilebilir. %1’lik kısım burayı kapsar.

Özet: Karşı tarafın rüyalarınıza yaptığı etki %1’lik kısımdadır.

ileri okuma ve kaynak: http://sizofrenpsikolog.com/neden-ve-nasil-ruya-goruruz.html
 • 0
  iloveimagine 1 yıl önce
  Rüya yorumlarına pek inanmam günümüzde zaten çoğu rüyama anlam veremiyorum :D
 • 1
  kitibiyoz 1 yıl önce
  Cars Gustav Jung'un rüyalar kitabını okumanı öneririm.
  Bilinç'te kurgulanan olaylar silsilesidir rüya.
 • 0
  sadurra 1 yıl önce
  Bu konu hakkında hep merak ettiğim bir şey var. Şimdi örnek veriyorum benim olmayan ve nasıl çaldığını bilmediğim bir telefon var. Bu telefon bir arkadaşımın ve arkadaşım o gece benim yanımda kalacak. Neyse efendim biz yattık uyuduk ve ben herhangi bir zaman diliminde rüya görmeye başladım. Rüyamda ''bir kaç arkadaşımla düğün hazırlıkları yaptık ve sonunda düğüne gittik. Başladı kaşık havası çalmaya.'' Ben kaşık havasıyla uyandım. Baktım ki kaşık havası arkadaşımın telefonunun alarmı. Benim beynim arkadaşımın alarmının ''kaşık havası'' olduğunu bilmediği halde nasıl kaşık havasına göre kurgu (düğüne hazırlık ve sonunda düğün) yaptı?
  0
  callisto 1 yıl önce
  Bahsettiğin şey banada oluyor arada. Rüyayla bütünleşmekmiş bu. Pek bilgi yok bu konuda. En düzgün bilgiye rüyayla bütünleşme burda ulaştım. Hipnik seğirmeyle açıklamış. Pek açıklayıcı değil ama idare eder.
  0
  sadurra 1 yıl önce
  Ben de zamanında araştırmış ve bir bilgiye ulaşamamıştım. Teşekkürler.
  0
  callisto 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  Rica ederim.


 • psikoloji

  bu konuda bilgilerinizi ya da deneyimlerinizi paylasabilir, ayni zamanda sorular sorabilirsiniz.

  9 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  medusaa

 • konunun disina cikilmamasi

  +18 icerik gerekmedikce paylasilmamasi

  hakaret iceren sozcukler kullanilmamasi

popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...