9

bir yazar olmak isteseniz ?

eğer bir yazar olsaydınız ne tür bir konuyu ele alırdınız ve kitabınızın adı du ?
 • 0
  flycamper 2 ay önce
  kesinlikle psikoloji olurdu
  0
  blackmonday 2 ay önce
  nedeni nedir peki ?
  0
  flycamper 2 ay önce
  beyin çok karmaşık bir yapı, sürekli gelişen bir yapı. ve düşünmemizi sağlayan bir yapı sürekli gelişirse davranışlarda, psikolojik olaylarda sürekli gelişir, ve yazıcak konunuz asla bitmez. hem kim istemez ki insanlarla olan psikolojik gerçekleri başkalarına anlatmayı?
  1
  blackmonday 2 ay önce
  her insanda psikolojik olaylara pek fazla yakın hissetmiyor kendini, buda insanların gerçeklerle yüzleşmek istemediğin den kaynaklı herkesi ikna etmek pek mümkün değil.
  0
  flycamper 2 ay önce
  herkesi ikna etmek amaç olmamalı bence. zaten psikolojiyi herkes anlayamaz, anlasa dahi bana göre herkesin anlayacağı şey aynı olmaz.
  1
  blackmonday 2 ay önce
  şunu söylemeye çalışıyorum çok başarılı bir yazar olmak istiyorsun yaptığın ve yazdığın şeylerden eminsin fakat insanlardan istediğin tepkiyi alamıyorsun çünkü biz insanlar gerçeklerle karşılaşmaktan korkuyoruz bu yüzden sürekli kaçıyoruz.
  0
  flycamper 2 ay önce
  bende şunu anlatmaya çalışıyorum çok başarılı bir yazar olup olamayacağın senin ne kadar okunduğunla bir alakası olmamalı. gerçekleri anlatan çoğu yazarın okunması şuan ki popüler kültür nedeniyle çıkarılmış saçma kitaplardan daha az okunması yazar gibi yazar diyebileceğimiz kişilerin başarısızlığını göstermez. youtube da diss furyası başladıktan sonra senelerdir bu işin içinde olan ceza-sagopa kajmer-sansar salvo gibi isimlerin toplam dinlemesinden daha çok tek bir youtuber dissinin dinlenilmesi saydığım üç sanatçıyı onlardan başarısız yapmadığı gibi bu konuda aynı şeyi düşünüyorum
  0
  blackmonday 2 ay önce
  burda senin popüler olup olmayacağını tartışmıyoruz tabiki de senin çoğu kişi tarafından okunman başarılı veya başarısız olduğunu göstermez deginmeye çalıştığım şey evet sen güzel bir konu üzerinde kitap yazmak isterdin ama bizim insanlarımız çok açık görüşlü insanlar değil malesef.
 • 1
  horseman 2 ay önce
  duygular üzerine olurdu
  1
  selket 2 ay önce
  duyguları nasıl ele alırdınız ?
  0
  horseman 2 ay önce
  hocam farzı mahal ele alalım sakın yanlış anlama. ben şimdi durduk yere sebebsizce sana ana bacı düz gitsem ağız dolusu küfür etsem ne hissederdin duygularında ne gibi değişiklik olurdu bana karşı nefretin ve öfken ne şekilde seyrederdi puvo
  1
  selket 2 ay önce
  elbette size karşı güzel duygular beslemezdim.. ve durup dururken yapılan bu iğrenç davranış karşısında oluşan kötü duyguların yanı sıra sizin için oluşturduğum kötü bir profil ortaya çıkardı :)
  1
  horseman 2 ay önce
  hocam benim de merak ettiğim şey bu. duyguları harekete geçiren şey nedir küfürün beyinde hissedildiği şey ve bizi harekete geçiren dürtü tam olarak nedir üzerine bisiler olabilirdi. bu en basit örneği diğer duygular üzerine de düşünebilirsin 😀

  dip not: hocam sadece konu şekillensin diye öyle örnek verdim. böyle iğrenç ve insanlık dışı davranışta bulunmak için beyinsiz olmam gerekiyor
  1
  selket 2 ay önce
  anladıım gayet özgün bir konu gerçekten.. "duygular" bunu görünce kendimi tutamıyorum o yüzden merak ettim ve beklediğimden farklı, güzel bir cevap geldi teşekkür ediyorum.. estağfurullah eminim ki öyledir :)
  1
  horseman 2 ay önce
  bir de ek olarak; bizi biz yapan şeyin duygular oldugunu belirtmek isterim. hayatı yaşanılır kılan çekilir kılan duyguların değer verdiğimiz kişilerle paylaşılmasıdır. insan duygularını paylaştıkça özgürdür. ön yargıları kenara bırakıp insanlara kulak verebilirsek çok daha iyi olacağı kanısındayım. son olarak insanlar anlaşılmak ister. ulusa sesleniş gibi oldu ne zaman denk gelirse artık bu tarz bi kitap yazmak isterdim :d
  1
  selket 2 ay önce
  her cümlenize o kadaar katılıyorum ki ve bende şunu eklemek istiyorum.. duyguları istediğimiz gibi yaşamamıza engel olan insanların varlığından bir o kadar rahatsız oluyorum... duyguları gösterme biçimimiz bile o kötü insanların diline düşüyor ne yazık..
  1
  horseman 2 ay önce
  bu tür insanlar bana göre insanların enerjilerini sömürerek geçimini sağlıyorlar. hiç bi şekilden katiyen eğitilmezlerdir. kaostan ciddi derecede beslenen insanlar var. duygu filtreleme özelliği yok ama bu tür insanlar için dogru insan kavramı önemli. bunun için de duygulardan öte iyi bir tecrübe gerekiyor. iyi bir tecrübe için de neredeyse yaşanılabilecek tüm acıları yaşamak gerekiyor gibi. çok sancılı süreç 😀
 • 0
  ofsaytsizburak 2 ay önce
  şair olmak isterdim. duygularımı en yoğun şekilde yaşayıp bunu herkesle paylaşmak isterdim.
  ve tabi ki halk edebiyatçı olurdum. süslülük benim işim değil.
 • 0
  sjense 2 ay önce
  türk insanının ihtiyacı olan şey motivasyon. motivasyon yazıları olan bir şey olabilirdi. sosyoloji psikoloji konuları içeren bir kitap olurdu büyük ihtimal. fakat bizim insanımız kitap okumadığı için satmazdı o da ayrı konu tabi.
 • 0
  unnamed 2 ay önce
  yazar olmak istesem herkes okusun kaygısı gütmeden, fikirlerimi aktarmak adına kitaplar yazardım. konu basit aslında. insanların yapmacıklığı, zamanın en saçma döneminde dünyaya gelmişiz. ismi de 'yağmurda iki adam' olurdu. ama yazmak yetenek ister. bende yazmaya dair bir şey yok.
 • soruyorum

  SOR CEVAPLA KATIL ABONE OL

  34 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  samurai
  reelsamurai

 • bu bölüm #sor bölümünün alt bölümüdür.
 • küfürsüz ve kardeşce takılacağınız bir ortam  

  lütfen abone olmayı unutmayınız

  puiv kuralları geçerlidir!

  her türlü soruyu saygı çerçevesinde sorabilirsiniz.