özel ölçü tuval tercihleriniz için deniz çerçeve

  -2
  denizcerceve 15.3.2017 16:49
  profesyonel veya amatör sanatseverler tarafından üzerine yağlı boya, sulu boya, akrilik boya ya da keçeli boya ile resim yapılan, dört adet özel çıtadan oluşturulan tuval kasnağı* üzerine gergin beyaz bezin zımbalanması ile oluşturulan resim aracı tuval olarak adlandırılmaktadır. tuval satın alırken dikkat edilen iki önemli unsur vardır. bunlardan ilki kaliteli tuval olması, ikincisi ise tuval ölçüsüdür.

  standart tuval ölçüleri içerisinde birçok farklı ölçü oranında tuval üretimi gerçekleştirilmektedir. 30x40 tuval ölçüsü, 40x70 tuval ölçüsü ve 50x70 tuval ölçüsü genel olarak bulunabilen tuval ölçüsü modelleridir. ancak bazı durumlarda yapılan ya da yapılacak olan resim çalışmasının büyüklüğüne göre özel ölçü tuval, büyük ölçü tuval gibi ihtiyaçlar olabilmektedir. bu bakımdan bazı tuval üreticisi firmalar tarafından özel ölçü tuval modelleri üretilmektedir. yapacağınız resim çalışmasının ölçülerine uygun olan ölçü oranlarını tuval imalatı gerçekleştiren firmaya ileterek, istediğiniz ölçülerde tuvale sahip olabilirsiniz. peki, özel ölçü tuval neden önemlidir? çünkü yapacağınız resim çalışmasının ölçüleri, tuval boyutundan büyük ise dar bir alan üzerine yapılacak resim çalışması kalitesiz bir görünüme sahip olacaktır. çünkü alan daraldıkça resim boyutunda da daralmalar olacak ve görüntü kalitesi kaybolacaktır. yine aynı şekilde yapılacak resim ölçüleri küçükse ve büyük bir tuval üzerine ilgili çalışma yapılırsa, tuval göze çok boş gelecektir. bundan dolayı yapılacak resim ölçülerine uygun tablo üzerinde çalışılması her zaman en doğru olandır.

  kaliteli tuvaller üzerine yapılacak resim çalışmaları da *
  özel ölçü tuval
  seçeneği kadar önemli olan bir kriterdir. çünkü resim çalışmasının istenildiği kalitede ortaya çıkması ve kendini göstermesi tuvalinde kalitesine bağlıdır. peki, kaliteli bir tuval satın almak için nelere dikkat edilmelidir? kaliteli bir tuval satın alabilmek için öncelikle tuval bezine ve tuval şasesine dikkat edilmelidir. daima tuval bezi %100 pamuklu ve astarlı olan tuvaller tercih edilmelidir. asla tuval bezi sentetik ya da naylon olan tuvaller satın alınmamalıdır. çünkü sentetik ve naylondan üretilen tuval bezleri üzerine yapılan çalışmalarda resimde çatlamalar, boyanın arkaya geçmesi ve boyayı kusma gibi problemler yaşanmaktadır. kaliteli tuval satın alırken tuval kasnağı ve tuval çıtası özelliklerine de dikkat edilmelidir. iyi bir tuval kasnağı birinci sınıf keresteden üretilmiş olmalıdır. budakları ayıklanmış, frezelenmiş kaliteli keresteden üretilen tuval kasnakları en dayanıklı tuvallerdir.

  kaliteli tuval ihtiyaçlarının ve özel ölçü tuval ihtiyaçlarının giderilmesi için kaliteli tuval üretimleri gerçekleştiren deniz çerçeve müşterilerine ölçü ve adet sınırlaması olmadan tuval imalatı gerçekleştirmektedir. tuval üreticisi olan deniz çerçeve bünyesinde istediğiniz ölçülerde tuvalleri, birinci kalitede uygun tuval fiyatları ile aracısız satış anlayışıyla satın alabilirsiniz.