5
son kale türkiye
iki büyük tehlike ve son kale türkiye
önce manzara, sonra nazariyat ve münazara.
manzara şu: afganistan, ırak işgal edildi. pakistan paçavraya çevirildi. mısır düşürüldü. iran, arabistan yarımadası'nın en stratejik yerlerine, suriye ve yemen gibi kıtalararası tampon bölgelere yerleştirildi.
tarih, yalnız adamların kanatlarında yükselir
türkiye'nin güneyi çepeçevre ateş çemberiyle sarıldı. türkiye'nin içi, dışarıdan kontrol edilen tehlikeli şebekelerle sarsılıyor.
türkiye, içeride de, dışarıda da direniyor. bütün tuzakları püskürtüyor! bu süreçte erdoğan tarihî bir rol oynuyor. direniyor! yalnız başına direniyor!
0 yüzden hem küresel sistem hem de uyduları tarafından hedef tahtasına yerleştiriliyor!
yalnızca erdoğan direniyor ve bütün mazlum dünyada yürekten destekleniyor.
daha önce de söylemiştim; bir kez daha hatırlatayım: tarih, yalnız adamların kanatlarında. yükselir. yalnız adamlar, ateşten gömlek giyerler ve tarihin akışını değiştirirler.
iki tehlikeli proje
yapılmak istenen iki şey var burada: kissenger'ların, bernard lewis'lerin ta 1970'lerde teorik çerçevesini çizdikleri iki şey: küresel seküler-kapitalist sistemin hem dize getiremediği islâm dünyasını dize getirmek hem de yeniden tarihe girmesini, insanlığın önünü açacak kapsamlı bir medeniyet yürüyüşüne soyunmasını önlemek için tasarlanan iki ürpertici proje bu.
birincisi: “islâm'a karşı islâm” projesi.
ikinci proje, birinci projenin kaçınılmaz sonucu: şiî dünyasının güçlendirilmesi ve sünnî omurganın çökertilmesi.
mısır düştü, sıra türkiye'de!
islâm dünyasında sünnî omurganın iki tarih kurucu aktörü var: biri, türkiye, diğeri de mısır.
batılılar, doğrudan suudları, dolaylı olarak da iranlıları, işte bu sünnî omurgayı çökertmek için destekliyorlar.
o yüzden türkiye'yi kuşatmaya, mısır'da ihvan'ı boğmaya çalışıyorlar.
mısır'da ihvan, islâm dünyasının da, bütün dünyanın da geleceğini belirleyebilecek esaslı bir bağımsızlık mücadelesi veriyor. batılılar, o yüzden mısır'ın önünü kesmek istiyorlar. mısır'ın düşmesi, zorba batı hegemonyasının çatırdaması anlamına gelecek çünkü.
sünnî omurga çökerse…
suudların temsil ettiği, islâm tarihinde karşılığı olmayan ruhsuz, sığ islâm anlayışının neden kışkırtıldığını, önünün niçin açıldığını sanıyorsunuz ki?
yine islâm tarihi boyunca marjinal olan, marjinal kalan, öyle de kalması gereken şiîliğin arap dünyasında bilfiil, türk dünyasında da bilkuvve önünü açıyor batılılar. neden acaba?
burada hem mezhebî bir analiz yapmaktan, müslümanları töhmet altında tutmaktan allah'a sığınırım. burada büyük bir tehlikeye dikkat çekiyorum: batılılar, islâm dünyasını tam ortadan ikiye yarmayı planlıyorlar: bunun için “islâm'a karşı islâm” projesini uygulamaya başladılar:
homojen bir coğrafî yapı arzeden islâm dünyasındaki ulusal, etnik, mezhebî, kabîlevî çatışmaları kışkırtarak islâm dünyasını yangın yerine çevirecekler. birbirine düşürecekler.
hedef: islâm dünyasındaki sünnî omurgayı çökertmek, anadamarı bitirmektir: sünnî omurganın çökmesi, islâm dünyasının kolay kolay belini doğrultamaması demektir. islâm dünyasının çökmesi ise, küresel sistemin önündeki en büyük engelin ortadan kaldırılması demektir.
dünya, bizi bekliyor...
oysa dünya, islâm'a gebe. batı uygarlığı, insanlığın tepesinde tam bir heyûla gibi duruyor: 500 yılda bütün medeniyetlerini kökünü kazıdılar. dünya tarihini durdurdular.
yeniden bütün medeniyetlere, bütün farklılıklara, bütün renklere, bütün dillere, bütün düşüncelere, kendileri olabilecekleri bir dünyayı armağan edebilecek köklü kaynaklara ve zengin imkânlara biz sahibiz yalnızca.
o yüzden insanlık bizi bekliyor. o yüzden bu yaşadıklarımızı, doğum sancıları olarak görmeli; emperyalistlerin müslüman toplumları, mezhepleri, etnisiteleri birbirine düşürme oyunlarını püskürtebilmeliyiz.
bunun yolu, sünnî omurganın dimdik ayakta durmasından, taze nefes alabilmesinden, esaslı bir muhasebe yapabilmesinden, geçmişle gelecek spektrumunda bütün insanlığın sorunlarına cevap üretebilecek derinlikli bir fikrî birikim ve medeniyet fikri ortaya koyabilmesinden geçer.
o yüzden eğer biz sorumluluğumuzu yerine getiremezsek, insanlığın eşiğinden geçtiği yokoluş sürecinin hesabı da bizden sorulur. bunu da bir yere kaydedin lûtfen.

alıntıdır
 • 0
  hain 1 yıl önce
  kale male kalmadı kardeş belki top kalesi olabilir ama gelen geçen gol atıyor zira
 • 0
  dotaist 1 yıl önce
  yıkılmayacak tek kale
 • 0
  int_sptr 1 yıl önce
  ne mutlu türk üm diyene
 • 0
  geceningizemi 1 yıl önce
  sen onu bide bana sor mülteciler osuruğuyla yıkıyo etrafı
 • 0
  alsancaktr 1 yıl önce
  inşallah yıkılmaz be reis


 • burası türkiye

  Türkiye'de olan her türlü güncel olayın paylaşımı; *başka ülkede yaşayamam *yurdum insanı *sıradan bir güm Diye başlayan cümlelerin başlığı

  3 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  ilteris

  rick

popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...