ali babacan

  10
  caesar 10.7.2019 14:29
  muhtemelen türkiye cumhuriyeti'nin 2. başkanı olacak olan yüzü batıya dönük lider.
 • 1
  ploreterdevrim 10.7.2019 14:30 ~ 14:52
  hem lider?
  hem yüzü batıya dönük?

  hocam senin biraz terimlerde sıkıntılar var sanırım. bir diler değil. yüzü de batıya dönük değildir.

  edit: yeni olduğum için - veremiyorum.

  1
  caesar 10.7.2019 14:52
  bence potansiyeli var. ayrıca yüzü fazlası ile batıya dönük kesinlikle bir siyasal islamcı profiline sahip olduğunu düşünmüyorum. ak partide uzun yıllar çalışmış olsa da. bir şekilde yola çıkabilirse bunu daha net göreceğiz.

  ben ekrem imamoğlu ve dolaylı olarak chp'yi destekliyorum fakat ali babacanda gördüğüm de budur.
  1
  ploreterdevrim 10.7.2019 15:00
  iktidar ve ana muhalefet partisi halkı düşünmez. ve hiçbir zaman sizin çıkarınıza bir şeyler yapmayacaktır. çare mansur dediniz ankara'da odtü'de öğrencilere saldırdılar. ne çare chp ne çare akp. düzen partileri sizin gibi insanları sömürüp durcak.
  1
  caesar 10.7.2019 15:03
  odtü saldırısı ile mansurun ne alakası var onu anlamadım. ayrıca düzen partisi sevdalısı degiliz sadece önümüzdeki seçeneklerin en iyisini değerlendirmeye çalışıyoruz. sokağa çıkıp devrim yapabileceğine inaniyorsan buyur yap güzel kardeşim. çare neyse onu da senden öğrenmek isterim.
  1
  ploreterdevrim 10.7.2019 15:11
  zaten biz sokaktayız dostum. oturduğumuz yerden yorum yapmıyoruz. ne demek ne alakası var. durdurabileceği yerde hiçbir şey yapamayan birisinden bahsediyorsun farkında mısın?

  akp altyapısından çıkmış birisini destekliyorsan hem gericisin, hem de düzen partisi meraklısısın. klasik sağ oportünisti.
  3
  caesar 10.7.2019 15:19
  akp'yi hiçbir zaman desteklemedim, onu nereden çıkardın ki? ali babacan'a bakış açımı yazdım sadece, onu desteklemedigimi de söyledim.

  mansur yavaş cumhurbaşkanı yetkilerini aldı da benim mi haberim yok? en azından bir yurt yapıp üniversiteye hibe etmeyi teklif etti, başka ne yapabilir? zabıtaları gönderip rektörü mü dovdursun?

  sokakta ne yapıyorsun merak ettim? çay icerek memleket mi kurtarıyoruz?

  anlamadığım bir agresiflik var yorumlarinda. varsa ülkeyi aydınlık yarınlara çıkaracak bir teorin paylaş öğrenmek istiyorum diyorum.

  sanki orta doğu ülkesi değiliz de, sanki her şey toz pembe de, her şey benim gibi salaklar yüzünden bu halde :)

  0
  ploreterdevrim 10.7.2019 15:52
  teoriyi ben değil yıllar önce zaten ml olarak öğrendik ve öğretiyoruz haberin var mı?
  1
  caesar 10.7.2019 16:00
  mucizeler milletlerin başına çok sık gelmiyor maalesef dostum. biz kendi mucizemizi berbat etmeyi başardık. ayrıca dünya artık değişti maalesef, artık bu sistemde yeni bir atatürk çıkmaz. sokaktaysan, halkın niteliğini de görüyor olman lazım. millet diye bir şey mi bıraktılar, ülkenin yarısına göre diğer yarısı terörist veya terörist destekçisi. belki gençler bu durumu değiştirecek, umudum o yönde.

  bizim tek şansımız, sistemin başına vatanını gerçekten seven liyakatlı insanların geçmesi ve reform üstüne reform yaparak bizi orta doğu batağından çıkarmasıdır.

  umudum var mı? hiç yok ama başka şansım da yok. ben biraz gerçekçi bir insanım, ''düzen partilerine karşıyım o zaman oy vermiyorum!'' gibi bir zihniyet bana hep komik gelir. herkes böyle olsa zaten her zaman en kötüsü gelir.

  dikkat edersen zaten chp'yi de dolaylı yoldan destekliyorum dedim, yani benim benimsediğim bir parti yok. hiçbir zaman olmadı.

  ne tuhaftır ki sen beni gerici olarak falan adlandırdın. yazdıklarımı düzgün okumadığına yoruyorum artık. hayatımda ilk kez biri bana gerici dedi :d
  1
  ploreterdevrim 10.7.2019 16:14
  sana ilk defa birisi gerici demişse girdiğin ortamları sorgulamanı öneririm. hiçbir birey iktidar partisinde birbirlerine peşkeş çeken insanları savunamaz. senin şansın kızıl birisine denk geldin.

  ikinci bir konu işe yıllar önce başarı ile uygulanmış ml teorisi bizim ana öğreti kaynağımızdır. devrim her yolla olur. bir yoldan devrime ulaşamazsın. teori zaten tek bu yol doğrudur demez. teori yolu öğretir.
  0
  caesar 10.7.2019 16:16
  anlıyorum dostum. neyse daha fazla uzatmaya gerek yok :) bakalım ömrümüz bunu görmeye yetecek mi, sevgiler.
  0
  ploreterdevrim 10.7.2019 16:17
  yazarlığım onaylasın burada bulunan herkese de öğreteceğim ml düşünceyi. selamlar.
  2
  ofsaytsizburak 10.7.2019 21:09
  hala düzen partisi,sağ,oportünizm falan diyor. 100 yıldır diyorlar. klişe kelimeler. hangi sosyalist ile oturursan otur hepsi 1 dakika içinde bunu tekrarlar.
  dünyadaki tüm sosyalistler halk gerçeğinden uzak da bizimkiler daha uzak. akp tabanı diyor hala. proleterya dediği kesimin büyük bir kısmının akp'yi başa getirdiğini ve tuttuğunu bilmiyor sanırım. babam getirdi sanki başa. sanki elit kesim getirdi.
  tartışmak da zaman kaybı. bir sosyaliste hiçbirşey anlatamazsın.
 • 2
  turbo 10.7.2019 15:33
  bana inanılmaz şekilde adnan menderes'i hatırlatıyor. sonu aynı olmaz umarım.
 • 1
  ofsaytsizburak 10.7.2019 21:10
  liyakatlı bir kadro ile gelirse iş yapabileceğini düşünüyorum.
  bahsedildiği gibi siyasal islamcı,popülist biri de değil. bakalım parti kurulsun analiz ederiz.
 • 0
  systemfailed 11.7.2019 00:17
  ileride 2.akp olacak bir partidir kendileri..
 • kimdir

  yaşayan veya vefat etmiş tüm önemli kişiler hakkında bilgi verici başlıkların açıldığı bölüm.