10

ali babacan

muhtemelen türkiye cumhuriyeti'nin 2. başkanı olacak olan yüzü batıya dönük lider.
 • 1
  ploreterdevrim 1 ay önce ~ 1 ay önce
  hem lider?
  hem yüzü batıya dönük?

  hocam senin biraz terimlerde sıkıntılar var sanırım. bir diler değil. yüzü de batıya dönük değildir.

  edit: yeni olduğum için - veremiyorum.

  1
  caesar 1 ay önce
  bence potansiyeli var. ayrıca yüzü fazlası ile batıya dönük kesinlikle bir siyasal islamcı profiline sahip olduğunu düşünmüyorum. ak partide uzun yıllar çalışmış olsa da. bir şekilde yola çıkabilirse bunu daha net göreceğiz.

  ben ekrem imamoğlu ve dolaylı olarak chp'yi destekliyorum fakat ali babacanda gördüğüm de budur.
  1
  ploreterdevrim 1 ay önce
  iktidar ve ana muhalefet partisi halkı düşünmez. ve hiçbir zaman sizin çıkarınıza bir şeyler yapmayacaktır. çare mansur dediniz ankara'da odtü'de öğrencilere saldırdılar. ne çare chp ne çare akp. düzen partileri sizin gibi insanları sömürüp durcak.
  1
  caesar 1 ay önce
  odtü saldırısı ile mansurun ne alakası var onu anlamadım. ayrıca düzen partisi sevdalısı degiliz sadece önümüzdeki seçeneklerin en iyisini değerlendirmeye çalışıyoruz. sokağa çıkıp devrim yapabileceğine inaniyorsan buyur yap güzel kardeşim. çare neyse onu da senden öğrenmek isterim.
  1
  ploreterdevrim 1 ay önce
  zaten biz sokaktayız dostum. oturduğumuz yerden yorum yapmıyoruz. ne demek ne alakası var. durdurabileceği yerde hiçbir şey yapamayan birisinden bahsediyorsun farkında mısın?

  akp altyapısından çıkmış birisini destekliyorsan hem gericisin, hem de düzen partisi meraklısısın. klasik sağ oportünisti.
  3
  caesar 1 ay önce
  akp'yi hiçbir zaman desteklemedim, onu nereden çıkardın ki? ali babacan'a bakış açımı yazdım sadece, onu desteklemedigimi de söyledim.

  mansur yavaş cumhurbaşkanı yetkilerini aldı da benim mi haberim yok? en azından bir yurt yapıp üniversiteye hibe etmeyi teklif etti, başka ne yapabilir? zabıtaları gönderip rektörü mü dovdursun?

  sokakta ne yapıyorsun merak ettim? çay icerek memleket mi kurtarıyoruz?

  anlamadığım bir agresiflik var yorumlarinda. varsa ülkeyi aydınlık yarınlara çıkaracak bir teorin paylaş öğrenmek istiyorum diyorum.

  sanki orta doğu ülkesi değiliz de, sanki her şey toz pembe de, her şey benim gibi salaklar yüzünden bu halde :)

  0
  ploreterdevrim 1 ay önce
  teoriyi ben değil yıllar önce zaten ml olarak öğrendik ve öğretiyoruz haberin var mı?
  1
  caesar 1 ay önce
  mucizeler milletlerin başına çok sık gelmiyor maalesef dostum. biz kendi mucizemizi berbat etmeyi başardık. ayrıca dünya artık değişti maalesef, artık bu sistemde yeni bir atatürk çıkmaz. sokaktaysan, halkın niteliğini de görüyor olman lazım. millet diye bir şey mi bıraktılar, ülkenin yarısına göre diğer yarısı terörist veya terörist destekçisi. belki gençler bu durumu değiştirecek, umudum o yönde.

  bizim tek şansımız, sistemin başına vatanını gerçekten seven liyakatlı insanların geçmesi ve reform üstüne reform yaparak bizi orta doğu batağından çıkarmasıdır.

  umudum var mı? hiç yok ama başka şansım da yok. ben biraz gerçekçi bir insanım, ''düzen partilerine karşıyım o zaman oy vermiyorum!'' gibi bir zihniyet bana hep komik gelir. herkes böyle olsa zaten her zaman en kötüsü gelir.

  dikkat edersen zaten chp'yi de dolaylı yoldan destekliyorum dedim, yani benim benimsediğim bir parti yok. hiçbir zaman olmadı.

  ne tuhaftır ki sen beni gerici olarak falan adlandırdın. yazdıklarımı düzgün okumadığına yoruyorum artık. hayatımda ilk kez biri bana gerici dedi :d
  1
  ploreterdevrim 1 ay önce
  sana ilk defa birisi gerici demişse girdiğin ortamları sorgulamanı öneririm. hiçbir birey iktidar partisinde birbirlerine peşkeş çeken insanları savunamaz. senin şansın kızıl birisine denk geldin.

  ikinci bir konu işe yıllar önce başarı ile uygulanmış ml teorisi bizim ana öğreti kaynağımızdır. devrim her yolla olur. bir yoldan devrime ulaşamazsın. teori zaten tek bu yol doğrudur demez. teori yolu öğretir.
  0
  caesar 1 ay önce
  anlıyorum dostum. neyse daha fazla uzatmaya gerek yok :) bakalım ömrümüz bunu görmeye yetecek mi, sevgiler.
  0
  ploreterdevrim 1 ay önce
  yazarlığım onaylasın burada bulunan herkese de öğreteceğim ml düşünceyi. selamlar.
  2
  ofsaytsizburak 1 ay önce
  hala düzen partisi,sağ,oportünizm falan diyor. 100 yıldır diyorlar. klişe kelimeler. hangi sosyalist ile oturursan otur hepsi 1 dakika içinde bunu tekrarlar.
  dünyadaki tüm sosyalistler halk gerçeğinden uzak da bizimkiler daha uzak. akp tabanı diyor hala. proleterya dediği kesimin büyük bir kısmının akp'yi başa getirdiğini ve tuttuğunu bilmiyor sanırım. babam getirdi sanki başa. sanki elit kesim getirdi.
  tartışmak da zaman kaybı. bir sosyaliste hiçbirşey anlatamazsın.
 • 2
  turbo 1 ay önce
  bana inanılmaz şekilde adnan menderes'i hatırlatıyor. sonu aynı olmaz umarım.
 • 1
  ofsaytsizburak 1 ay önce
  liyakatlı bir kadro ile gelirse iş yapabileceğini düşünüyorum.
  bahsedildiği gibi siyasal islamcı,popülist biri de değil. bakalım parti kurulsun analiz ederiz.
 • 0
  systemfailed 1 ay önce
  ileride 2.akp olacak bir partidir kendileri..
 • kimdir

  -bu bölüm ünlü kişiler/gruplarla ilgili bilgi paylaşılması amacıyla açılan bir bölümdür.

  20 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  huseyinargun

 • bu bölüm #kültür-sanat bölümünün alt bölümüdür.

 • +paylaşımların "... kimdir?" şeklinde yapılması görsellik açısından iyi olacaktır.


  +doğruluğu kesin olmayan bilgiler paylaşmak yasaktır.

  +araştırma sonucunun düzenlenip,ilgi çekici hale getirilmesi rica olunur.

  +asıl amacın bilgi vermek olduğu unutulmamalıdır.