türkiye nasıl kalkınır?

  8
  talion 23.12.2017 03:13
  evet dostlar siyasi parti ismi vermeden ve herhangi bir ideolojik düşünceden bahsetmeden bir beyin fırtınası yapalım.

  benim görüşümce her ilin valisi ve belediye başkanlarını teker teker çağırıp konuşmak lazım. kardeşim senin iline ne fabrikası yapılabilir? senin ilinde turistik mekanları nasıl dünyaya tanıtabiliriz vs.
  daha sonra kaliteli şeyler üreten firmaları - tesla gibi - derin bir şekilde incelemeliyiz. onların sistemini aynen alıp ülkemizde kurarsak bence bir şeyler üretebiliriz.
  bu gibi şeyler uzar gider. peki puiv yazarları ne der bu konuda?
 • 1
  hain 23.12.2017 03:19
  ekonomik bir katkıyı yakalamak için eğitim reformu yapman gerekir. eğitimli kadrolar olmadan ne fabrikası açabilirsin ki?

  türkiye'nin kalkınmasının tek yolu yazılım çağını yakalamasıyla mümkün olur.
 • 1
  fifthdayofmay 23.12.2017 03:21
  korenin yaptığının aynısını yapmamız yeterli olur. ülkenin en zekilerinin öğretmen olması ve eğitim sistemininde kusursuz olarak dizayn edilmesi. aptal çocuklar üniversite okumamalı mesela. herkes ünivesite okuyor mk memleketinde çalışacak adam kalmadı. kimse iş beğenmiyor ve kimsenin yeteneği yok. vasıfsız milyonlar ülkesi olduk.

  belediye başkanları kendi rantlarından başka hiçbir eşy düşünmezler hepsi sülük gibi bu milletin kanını emiyorlar. tesla aşamasına kadar çok yolumuz olduğunu düşünüyorum kardeşim. önce bi insanların karnı doymalı. et, süt, yumurta, tavuk bunların ucuzlaması lazım. bunları üretebilmemiz lazım ki sonra daha büyük şeyleri üretmeyi konuşalım değil mi?
 • 0
  caytiryakisi 23.12.2017 03:37
  kalkinamaz yükü çok maalesef
  0
  canki 23.12.2017 10:47
 • 0
  phoique 23.12.2017 10:52
  bu ülke kalkınamaz ilk önce eğitimi düzeltmesi lazım vergileri düzeltmesi lazım mühendislere kolaylık sağlaması lazım hatta başarılı mühendis kadrosu oluşturması lazım hoşafı birinci seçmek ile olmuyor bu işler
 • 0
  ferhatt 23.12.2017 11:07
  en temel ihtiyaç eğitimi düzeltmek lazim. herkes kafasına bastığını okusun. gibi bir suru yöntem var fakat ben farklı noktadan değineyim.

  doğru kişiler doğru iste olsun. mesleği sadece para için değil yapabildiği için de seçsin. bunun için de mesleğe gore maaş degil, meslekteki başarısına maaş alsin. ornek olarak; yüksek bir firmada vakit öldürmek için ise gelip giden yuksek rütbeli muhendis 2000 tl maaş alirken, ayni rütbedeki muhendis işindeki basarilarina gore 4-5 hatta 15000 tl maaş alabilsin. aynisi bir başka meslek için de geçerli. boylece insanlarin paraya doyumsuzlugunu başarıya, bencilliğini kalkınmaya çevirebiliriz.
 • puivesor

  Puiv üyelerine sorular sorulan bölüm.

  • soracağınız soruyu başlığa tam olarak yazın
  • soruyu yarım bırakıp içerikten devam etmeyin
  • soru cümlesi olmayan başlıklar açmayın
  • belli bir konudaki soruyu ilgili bölüme sorun (örnek: tarih)
  • kural dışı açılan başlıklar değiştirilecektir.