8

türkiye'de kamu istihdamı nasıl düzelir?

devlete atamalarla, memurlukla ülkenin üretken bir yapıya sahip olabileceğini düşünmüyorum. ancak bir yandan da bir özel sektör işkencesi mevcut. insanlar direkt olarak rahatlık ve zenginlik istiyorlar. bana ülkenin istihdamındaki bu durum çok çarpık geliyor ve gitgide ümitsizlik aşılıyor. siz ne düşünüyorsunuz?
 • 1
  delinin5i 1 yıl önce
  herkesin masa başı iş istediği, kimsenin kendini yoracak işlerin yüzüne bile bakmadığı bir ülkede istihdam nasıl sağlanabilir ki?
  0
  yavuzi 1 yıl önce
  sorunun kaynağı vatandaşın yerleşegelmiş düşüncesi mi yoksa devletin sahip olduğu sistem mi?
  1
  delinin5i 1 yıl önce
  sorun zannımca sistemin tümünde
  şimdi bana sorunun kaynağını soracak olursanız sorun şurada ki her milletin kendi düşünce yapısı, kendi yaşama tarzı ve kendi çalışma şekilleri vardır ve bizde binlerce yıldır bu topraklarda yaşayan bir milletiz kendimizin köklü, kalıplaşmış, özgün ve bizimle tam uyumlu bir yaşama şeklimiz var (tabi bin yıldır arada küçük ve gerekli güncellemelerin eklendiğini de belirtmem gerek) ancak biz bu koskoca, köklü yaşama şeklimizi bir anda daha rahat olduğunu gördüğümüz ve özendiğimiz ancak aslında bize bayağı ters olan gerek avrupa gerekse başka coğrafyalardaki milletlerin yaşam tarzlarıyla değiştirme savaşına girince arada kaldık ve üzülerek belirtmek isterim ki arada kalan ezilmeye mahkumdur
  tabi bu benim düşüncem diğer tüm düşüncelere saygı duyarım.
 • 0
  specular 1 yıl önce
  kadrolaşma hırsı olduğu müddetçe hiçbir şey düzelmez bu ülkede. şu anda zaten kalifiye memurları dahi fetöcü diye atıyorlar.
 • -1
  yerrek 1 yıl önce
  akp gider ve 30 yıllık bir koalisyon hükümet serisi gelirse düzelir. yoksa tek başına iktidarlar kamuya her zaman tecavüz etmiştir.
  0
  yavuzi 1 yıl önce
  koalisyon hükümetlerinin avantajı ne olur? hem teknik olarak hem sosyolojik olarak ne yarar sağlarlar?
 • siyaset

  başlık ve yorumlarınızda yapıcı olmaya özen gösteriniz taraftarı olduğunuz ideolojiyi bu platformda temsil ettiğinizi unutmayınız . ideolojinizi övmek diğerlerini aşağılamak yerine davranışlarınızla nerede olduğunuzu gösteriniz .

  274 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  mortal
  kaygusuzyazar
  sbb3

 • bu bölüm #olaylar bölümünün alt bölümüdür.
 • -başlıklarınız içerik hakkında aydınlatıcı olmalıdır dikkat çekmek için saçma başlıklar açmayınız 

  -herhangi bir ideoloji,siyasi parti hakkında aşağılayıcı küfür içeren tahrik edici başlıklar yasaktır

  -t. c. veya herhangi bir uluslar arası organizasyonda terör örgütü kabul edilen oluşumlar hakkında propaganda yapmak , övmek  yasaktır . hakkında bilgiler verebilirsiniz 

  -herhangi bir olay hakkında paylaşım yapıyorsanız tarih belirtmeye özen gösteriniz .

  -yazı yazdığınız konu hakkında ufak bir bilgilendirme yada kaynak ekleyiniz

  -kaynak göstermekten çekinmeyin direk haberleri de kopyala yapıştır yapmayınız . haberi kaynak gösterip kendi yorumlarınızı yazın 


27. @hedap | netflix