kırık kalpler ülkesiymişiz

  10
  zeynepbyz7 26.5.2020 01:27
  bunu bir aralar o kadar çok yerde görüyordum ki oturdum ve üstüne birazcık düşündüm. bir karara da varamadım açıkçası. birbirimizi kalbini kırmayı seviyor muyuz acaba? ya da bunu neden yapıyoruz? özellikle aşk konusunda hepimizin kalbi kırılıyor ve bunun üstüne yürüyor olaylar. açıkçası herkese aşık olunmaz. ne demek mi istiyorum? çok çabuk birine aşık olduğumuzu sanıyoruz ama bunun aşk değil de sadece sevgi olduğunu farkedemiyoruz.

  birini reddederken çoğu zaman hiç kibar değiliz. sen onu sevmiyorsun diye istediğin gibi davranamazsın ki. o bir kere cesaretini toplayıp karşına çıkmış, önce bunu bir düşün. birini reddetmek gerçekten zor bir şeymiş bu aralar bunu çok iyi anlıyorum. kalbini kırmamak için uğraşmak ama aynı zamanda kendini ifade edebilmek zor bir şey. yapılamayacak da değil tabiki. en azından böylece ortadaki kalp kırıklığını en aza indirmiş oluyoruz. tabiki biz kibirli davranıp egomuzu tatmin etmeyi çok sevdiğimizden çoğumuz bunu yapmıyoruz, oldukça ciddiyim farkına varmasak da egomuzu tatmin etmek icin başkanının duygularını yok sayıyoruz.

  karşılıksız aşk yoktur. doğru insanlar yanlış kişilere aşık olur. bir de bu var ki sanırım en kötüsü. çünkü düşünsenize ülkede temiz kalpli insanlar farkına bile varmadan kendileri için yanlış insanlara aşık oluyorlar. sonra bir sürü kalp kırıklığı, acı... bir de diyoruz ki acı çekmeyi seviyoruz. sevmiyoruz arkadaş, onlar kalbimizi kırmayı seviyorlar. güzel kalpli insanlara söyleyeceğim bir şey var ki, eğer o kişi yanlış insansa ve sen bunu geç de olsa anladıysan ondan uzaklaş. acını yavaş yavaş çek ve kalbinden o kişiyi at, en doğrusu bu olur.


  sağlıkla kalın...
 • 2
  666o999 26.5.2020 16:51
  ego var olduğu sürece, kırık kalpler ülkeyi süslemeye devam edecek...
  2
  gamzeszgin 26.5.2020 17:05
  evet evet dünden beri bu başlığa bir şeyler yazasım geliyor ama bir şey arıyordum, diğer türlü çok uzun, saçma bir şey çıkacaktı ortaya. ego.
  egolarımız duygularımızın önünü karanlığa bulamış. tabi burda egonun asıl anlamına girmezsek. :d
  0
  zeynepbyz7 27.5.2020 01:01
  gerçekten öyle. hatta bazen hayrete düşüyorum, o kadar gereksiz sebeplerden insanları umursamıyorlar ki.
 • 2
  hedap 26.5.2020 23:47
  birisi cesaretini toplayıp bana hoppadanak gelip seni seviyorum sana aşık oldum derse kalbini kırarım. sizde yapın bunu. karşıda ki kişinin iyiliği için. tanımadığın bir insanı sevemezsin kardeşim. öyle bir an da aşık oldum kalbim çarptı felan. kalp bilinenin aksine kırılgan bir yapıya sahip değildir. kalpte ki kas dokusu kirildikca güçlenir.
  böyle böyle hayatın acımasızlığı içinde karşı tarafı sirf kırmamak için söylemediğiniz gerçekler, ona iyilik değil kötülük yapmaktir.
  tecrübeyle sabittir, yıllar sonra teşekkür edeceğiniz insanlar, bugün sizin kalbinizi kirmak pahasına gerçekleri çatır çatır yüzünüze söyleyen insandir.
  0
  zeynepbyz7 27.5.2020 00:58
  tabiki tanımadığın birine kibar olmak zorunda değilsin, saygı da duymayabilirsin. bu konuda haklısın, benim kastettiğim tanıyıp, en küçük şey de kalbini kırdığımız insanlar.