17-45 yaşı arasında sağlıklı suriyeliler savassin change.org kampanyası

  4
  hellomyfriend 21.1.2017 18:55
  change.org kampanya linki

  suriyeli erkekler, ülkeleri paramparça olmuşken, mülteci sıfatıyla türkiye ve lübnan başta olmak üzere, birçok ülkeye kaçarak canlarını kurtarmaya çalışmışlar, dolayısıyla vatanlarını sahipsiz bırakmışlardır. bu, vatana ihanettir. oluşan boşluktan faydalanan dış güçler, çeşitli motif ve çıkarlar doğrultusunda, suriye'de savaşmak suretiyle, ülkeyi işgal etmişlerdir. sivil halk; çocuklar, kadınlar, yaşlılar, kronik hastalar, engelliler, bu çıkar kavgası esnasında kullanılan ağır silahlar, yapılan bombardımanlar, topçu atışları altında ezilmektedir. savaşın ne kadar süreceği ve ülkeye daha ne kadar zarar vereceği meçhuldür.
  bu durumda, askerlik yaşındaki suriyeli erkekler, başka ülkelerde dilenci ve mülteci konumunda yaşamak yerine, belli bir temel askeri eğitim aldıktan sonra, vatanlarına gönderilmeli ve belli askeri operasyonlar ve harekatlar kapsamında kendi vatanları için mücadeleye katılmaları sağlanmalıdır. bu askeri temel eğitim, genelkurmay başkanlığımız önderliğinde, türk silahlı kuvvetleri bünyesinde, özellikle türkiye'nin güneyinde, suriye sınırına yakın, bu iş için ayrılan kışlalarda veya ayrıca kurulacak merkezlerde rahatlıkla gerçekleştirilebilir. türkiye, mültecilere harcayacağı bütçenin bir kısmını, bu askerlerin eğitim, donatım ve lojistik desteklerine harcamalıdır. bu askerlerin tedavi ve diğer masrafları, mültecilerin avrupa'ya gelmesinden endişe duyan ab ülkelerince, ab fonlarıyla karşılanmalıdır.
  kendi ülkelerinin bağımsızlığına katkı sağlayan bu suriyeli "askerler", afganistan'da olduğu gibi, yeni kurulacak suriye cumhuriyeti'nin ordusunu ve polis teşkilatını oluşturacak, gelecekte eğitmen sıfatıyla yeni nesil askerler ve polisler yetiştireceklerdir.
  kamuoyuna ve genelkurmay başkanlığımıza saygılarımla arz ederim.
 • 2
  darko 21.1.2017 23:26
  desek ki ya savaşacaksınız ya da sizi sikeceğiz. nereye domalıyoruz derler.
  imza ile hayatta gitmezler.
  0
  hellomyfriend 21.1.2017 23:34
  zaten onlar gitmeyecek. bizimkiler yollayacak. tabi kardeşlerine nasıl kiyarlar bilinmez
 • 0
  tangalicagatay 22.1.2017 02:26
  change.org'dan çıksa dahi yürütülmeyecektir. sığınma talebi ile gelenleri ve "müslüman kardeşlerimiz"i asla oraya göndermezler.
  (pi: ne gerek var canım, biz gideriz)
 • 0
  bohac 22.1.2017 13:19
  suriyedeki savaş normal bir savaş olsa haklısınız, fakat orada olan şey iç savaş. suriyeliler savaşsın demek oradaki iç savas devam etsin demek. asıl oradaki savaşanların da artık savaşmayı bırakması lazım. bıraksınlar ki suriyedeki iç savaş bitsin ve ülkesinden ayrılmış insanlar suriye'ye tekrar dönebilsin.