mutluluk yolunda

  24
  mathillda 22.5.2018 04:15

  bir şeyler karalamak için yazıyorum bu satırları, belkide kendime bir şeyler anlatmak için. ruhu bir yıldızda asılı kalan bir çocuk gibiyim ve boynuma dolanmış bu ipte bir ileri bir geri sallanıyorum. bunun ilginç yanı ise yüzümde bir tebessüm var. dün bir arkadaşım sayesinde -kendisine artvin diyorum- bir film izledim. filmin ismi 'in to wild' yani 'özgürlük yolu'ydu. bu filmi izlerken özgürlükten ziyade daha önemli bir şey gördüm; mutluluk. insanların kalbine dokunmanın ne kadar basit olduğunu anladım ve bunu yaparken karşındaki kişiyi tanımana gerek olmadığını. her şeye rağmen; cebinde kuruş para olmadan, sırtında sadece bir çanta ile kendini mutlu edebileceğini öğrendim. filmdeki özgürlük yolunda yürüyen o kişi 'alex'ti. filmde alex sadece özgür olmak için değil, mutlu olmak için de atıyordu adımlarını. bu kişi ileride ben, sen veya arti' de olabilir. dün izlediğim o film, benim kanatlarıma bir tane tüy olarak eklendi. ruhumun kaburgalarımda verdiği çırpınışlar sanki biraz daha anlam kazandı, kanatlanıp uçmak konusunda. 'alex süperberduş' alaska yolunda konumladığı karavanda öldü. ailesine tekrar dönemedi ve bana göre dönmekte istemedi. belki de ailesinin yanında yaşamına devam etseydi yarım bir hikaye olarak kalacaktı. alex 'alaska yolu'n da hikayesini tamamladı. benim hikayem ise daha yeni başladı, uzun bir yol olduğunu biliyorum önümde. ve ben bu yolu ömrüm boyunca çiçeklerle doldurmak istiyorum. yürüyüşün en güzel tarafı manzarasıdır. yollarınızın çiçeklerle dolu olması dileğiyle. bir alex olamayız ama ben bir mathillda olabilir; sende kendin olabilirsin. koşmamız gereken daha çok yol var, kendimi mutlu etmek için yapmam gereken birçok şey... güzelliklerle kalın, birazdan ayacak olan güneşle beraber.
 • 0
  illedeo 22.5.2018 04:18
  yürüyüşün manzarası önemli evet ama bir de düşüyorsun arada yürürken. işte o manzarayı tekrar görebilmek için kalkmayı da bilmen lazım.
  1
  mathillda 22.5.2018 04:24 ~ 04:25
  evet; kanayan bir dize, parçalanan avuç içlerine ya da kırılan bir ayağa veya kola sahip olabilirim. ancak manzaram bunları hiçe sayıp ayağa kalkmamı sağlayacak kadar güzel olmalı.