10
mustafa kemal atatürk

ÖZBEK, KIRGIZ, KAZAK, YAKUT YOKTUR. TÜRK VARDIR.!!!! -MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

 • 0
  hzsamet 1 yıl önce
  şimdi biri atlar svmiyorum diye
  -1
  hepar 1 yıl önce
  Öyle ve ya böyle SEVECEKLERRR :)
  0
  roxic7 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  Öyle veya böyle sevmedim, aa nolacak şimdi?
  3
  hepar 1 yıl önce
  kıymet bilmeyen ermeni tohumlarını daha yakından tanımış oluruz bizde
  -4
  roxic7 1 yıl önce
  Ermeni tohumu yaptı bizi 5 dakika da. Heyt be klavyene kuvvet
  0
  hepar 1 yıl önce
  laf bulamayınca klavyeye sarın anasın satayım siktir boktan cümleleri sen nerden yazıyosan
  0
  jeo 1 yıl önce
  k.b ama sike sike seveceksin burasi türkiye cumhuriyeti'dir. laiktir ve laik kalacaktir.senin gibi cok kopek var ama bosa havliyorlar :)
 • 1
  barzo22 1 yıl önce
  Sevmeyenler onun gibi asla olamayacaklar ve kıskançlıktan geberenlerdir. mesaj yerine gitmiştir umarım
 • -4
  kullanici 1 yıl önce
  Sakin ol ve elindeki klavyeyi yere bırak. Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu özel insan.
  -1
  lehsuvarisi 1 yıl önce
  +1
  Evet ahbap telefonu yere bırak ve ders çalışmaya devam et güzel insan
 • 1
  winstoncode 1 yıl önce
  Böyle yerlerde konusu açılmaması gerekir. O kadar büyüktür ki 1 başlık veya bir cümle ile anlatılamaz. Anlamak icin çok okuman lazım. Her şeyden önce ülkesini gönülden seven ve gönülden sevdiren tek liderdir.
  -13
  roxic7 1 yıl önce
  Bu denli büyütecek ve "tek lider" tanımını kullanacak kadar ne yaşadın? Kendi açımdan konuşmuyorum, senin açından konuşuyorum. Belli ki çok seviyorsun (iyi-kötü tartışmasına girmeyeceğim), ancak bu sevginin ultaşığı boyut gerçekten aşırı. "Tek lider" ha? Konusu açılamaz ha? Hadi oradan.
  0
  mandalinalikek 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  özgürlüğü ve barışı savunan nadir ''Askeri'' kökenli lider bak mesela diğerlerine askeri kökenli liderlere bağzıları faşizan bağzıları ise dikdatör.Atatürk nadir bir özgürlükcü askeri kökenli insandır yani artistlik yapma amk tek lider ha konusu açılmaz ha falan neyin kafası bu amacınız tartışmak değilse ona göre cümleler kurun rica ediyorum
  -8
  roxic7 1 yıl önce
  Özgürlük mü? Vay be. Konuşsam söyleyecek çok şeyim varda, harbi diyorum anlamayacağınızı biliyorum.
  0
  mandalinalikek 1 yıl önce
  ne o sen çok mu zekisin?
  -1
  winstoncode 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  Bana sadece Atatürk ve yaşadığı dönem hakkında yaptığın araştırmaları ve okudugun makale-kitap vs.. gibi örnekleri verebilir misin? Ben sevdiğim şeyin peşinden sonuna kadar giden, sonuna kadar araştıran bir adamım. Bu konuda her türlü kibri de yaparım. Yaklaşık 7 senedir okuduğum halde bitiremediğim bir ton kaynak olmasına karşın, emin ol araştırmadan konuşanlardan değilim. Atatürk'ün yaptığı yanlışları da senden çok daha iyi biliyorum ama şu an burada kimin bilgisi daha çok kavgasına girmek istemiyorum. ATATÜRK EN BÜYÜK LİDERDİR. İNATLA DA SÖYLÜYORUM.
  0
  ibniheredot 1 yıl önce
  bi anlat bakalım kibirlendiğin kadar bilgin var mıymış. seninle her türlü tartışmaya açığım. bunu 6-7 yıl önce kendisinden nefret eden, araştırdıkça ona hayran kalan, şu anda da hayranlığı gittikçe artan bi insan olarak gönül rahatlığıyla söyleyebilirim
 • 0
  armi 1 yıl önce
  Son birkaç yılda özellikle birçok insanın hadsiz bi şekilde eleştirme,karalama cesaretini gösterebildiği kurucu liderimizdir.
 • 1
  nestor 1 yıl önce
  Dostlarim sevecekler diye diretmişsiniz ama sevmeyenler kesinlikle vardır. Onun için saygı duyacaklar desek daha doğru olur.
 • 5
  klikpuv 1 yıl önce
  buraya konusu açılıp prim yapılmamalı zira küfür edenler olacağı için sinirleniyor insan.
 • -9
  spinoza 1 yıl önce
  Despot aydınlamacı diktatör
 • 10
  hsynpsdmr44 1 yıl önce
  yeri doldurulamayacak tek lider
 • 1
  hemsirebey 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  Adam gibi adam
 • 1
  forneusblack 1 yıl önce
  ADAM denilince akla gelen ilk insanlardandır.
 • -3
  baddisyicenni 1 yıl önce
  Kelimeler kifayetsiz
 • -1
  benengin 1 yıl önce
  Adını ağzımıza alırken bile dikkat edilmesi kusur edilmemesi gereken bi isim
  Arkasından gidilesi bi isim
 • -2
  eski46lik 1 yıl önce
  Nutuku dahi okumayanların kuru kuruya Atatürkçüleştiği ülke de kendi destekçileri tarafından bile anlaşılamayan kişi..
 • 1
  profesyonel 1 yıl önce
  Dünyada iz bırakmış dahi , ihtiraslı ve karizmatik bir diktatör.
 • 5
  lethe 1 yıl önce
  Olan düzeni yıkıp yerine olması gerekeni getirdiği için,
  Yabancıların sömürgesini kesinlikle reddettiği için,
  Kendi amaçlarını gerçekleştirmek isteyenler tarafından kötü gösterildiği için
  haksız eleştirilere ve nefrete maruz kalan cumhuriyetimizin kurucusu. Beyni yıkanmamış, insana değer veren, düşünebilen bir insan olmanın değerini bilen, özgürlüğün önemini anlayabilen herhangi biri tarihe bakarak Atatürk'e çok rahat saygı duyulabilir. Maalesef bizde insanların beyni yıkanmış. Yok halifenin kalacağıyla ilgili yalan söylemiş, yok şunu getirmiş olmamış falan filan. Kusura bakmayın vatan elden giderken değişime kapalı gözü kör bir halkı memnun etmeye çalışamazsınız. O zaman ortaya atılan "din elden gidiyor" kafası bugün de devam ediyor. Oysaki herkes özgür bırakıldı. Giden bir şey yok. İnanan inanıyor. Niye düşmanmışçasına davranılıyor? Atatürk yaptığı her şeyi benim için, yoldaki herhangi birisi için, kendisinden nefret eden sen için yaptı. Peki ne şimdi bu nefret, bu saygısızlık, anlam veremiyorum. Atatürk halkı ve yandaşlarını yanına alarak vatanı kurtardı, olay bu. Ve işler Atatürk'ün önderliğinde ve kritik kararları sayesinde yapıldığı için Atatürk kurtuluşumuzun imzası haline geldi.
  Kısaca kendisini sevin sevmeyin, yaptığını doğru bulun bulmayın. Saygı duymuyorsanız ortada bir sorun vardır.

  Konu daha da genişletilebilir. Şöyle de böyle de demeye gerek yok. Mustafa Kemal Atatürk daha okurken ideolojilerini ve yapacaklarını kitaplarına not almış, tek bir kişinin değil toplumun kendisinin egemen olduğu yönetimi tasarlamış ve bizlere sunmuştur. Her şey biz ve sonraki nesiller içindi yani. Atatürk'ün keyfinden yaptığı diğer insanları kötü etkileyen tek bir şey bilmiyorum. Sonuna kadar Türk için uğraşmıştır.

  Kendimce tanım yapacak olursam, Anadolu coğrafyasına eşitliği getiren, savaş sonrası işgallerle donatılmıiş bir ülkeyi halkla beraber kurtaran, Türk kadınının hukuki anlamda erkekle eşit olup değer görmesini sağlamış, "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir." sözünden çıkmayarak kurtarılan vatanı padişaha değil, vatana ve Türk gençliğine emanet etmiş devlet adamı. Barış yanlısı, doğasever olmasıyla ve çalışkanlığıyla dünyaca saygı görmüş kişi.
 • -1
  bindokuzyuzoniki 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  Atatürkçülük ile Atatürk'ün izinden gitmenin karıştırıldığı, birincinin Atatürk sonrasında oluşturulup militarizme, etnik milliyetçiliğe, liberalizme, laiklikten uzak din karşıtlığına, anti semitizme dayandığı, ikincinin ise okuduğu 3000 kitabın en az 300-500 tanesini okumuş insanlarca -ki bir elin parmakları kadarlardır Türkiye'de- sürdürüldüğü acı gerçekleri de var. Devrimleri, duruşu, stratejisi, dehası tam anlamıyla bir örnek olsa da "Atatürkçülerce" 10 Kasım'da, 29 Ekim'de iki sözle anılması daha da acı bir gerçektir.
 • 0
  fdfail 1 yıl önce
  Atatürk'ü sevmeyenlere şaşırıyorun
 • 0
  ayguci 1 yıl önce
  İnsan Türk olur da, nasıl Atatürk'ü sevmez...
 • 0
  analizan 1 yıl önce
  Türkiye halkının bağımsızlık kahramanı, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu, 1900 lerin ortasında Ortadoğu liderlerinin emperyalizmle mücadelesinde ilham kaynağı olan büyük komutan, rakipleri tarafından döneminin dahisi olarak adledilen adam, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk !
 • 0
  menturk 1 yıl önce
  çok kaliteli taşaklı bir askeri deha
 • 0
  mateev 1 yıl önce
  Mustafa Kemal Atatürk "Ne mutlu Türk'üm diyene!" demek suretiyle Türk'ün üstünlüğünü tüm cihana açıklamış en büyük teşkilatçı ve Türk milletinin son başbuğudur.
 • 0
  golkrali 1 yıl önce
  Bence tartışmaya kapalı olan bir konudur.
 • 0
  ademak 1 yıl önce
  bu başlığın çok daha fazla yorum alması gerekiyor
 • 0
  kalcasever 1 yıl önce
  ilginç bir adam...zeki ve değerli
 • 1
  secko 1 yıl önce
  benimde atatürke olan sevgim saygım sempatim onu sevmeyenlerden ve onların geçmişteki atalarından kaynaklanmakta.

  bu toprakların tarihi iyi veya kötü kaybedenlerin hezimete uğrayanların kalıntılarıyla doludur.

  sudan korkan türk ırkının kuzey güney değil doğu batı yönlü göç etmesi pek çok kavimin milletin eline anadoluda vermesine sebep olmuş. allahın hikmeti işte.

  alper tungadan tomris hatundan metehandan alparslandan fatihten sonra gelen son büyük türk. allah sayılarını arttırsın ihtiyacımız olmadan 1 tane daha gelsede bir takım kalıntıları silip silkip atsa şu topraklardan....
 • 0
  urghc 1 yıl önce
  türk ırkının ve halkının gördüğü en büyük liderlerden biridir. fakat şuan belirli bir kitle tarafından yüceltilmeye çalışılıyor ve bu bana göre yanlıştır. çok büyük bir lider olduğu bütün dünyada kanıtlanmıştır ve saygı görür. ama müslüman bi ülkede bir insanı bu kadar kutsallaştırmak çok doğru değildir. çok severim, ilerde inşallah çocuklarıma da sevdireceğim fakat "tek lider" ya da "yüce" gibi terimler kullanmaya karşıyım. (inşallah diğer yazar arkadaşlar beni "laiklik düşmanı" ya da "hain" ilan etmezler bu yazıyı okuduktan sonra.)
  0
  rockefeller 1 yıl önce
  sen laiklik duşmanısın, hainsin
  -spoiler-
  1
  urghc 1 yıl önce
  spoiler'ı okumadan önce bayağı güldüm :) teşekkür ederim bro
 • -1
  cicis 1 yıl önce
  atam sen kalkta ben yatam
 • 1
  accordionist 1 yıl önce
  liselerde ''inkılap tarihi ve atatürkçülük'' adı altında cumhuriyet tarihini anlatırsan. o dersin objektif olması beklenemez. bu tür bir müfredatla yetişen nesillerin de tarafsız olması beklenemez.
 • 0
  argobaz 1 yıl önce
  selam olsun tuğ kaldıran başbuğ gazi hazretlerine


 • siyaset ve politika

  burada ülke gündemini otrurup tartışabiliriz.

  15 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  gamteli

 • önemli tek kural; buraya yazan herhangi birisi diğer yazan kişiye hiç bir türlü aşağılama ve hakarette bulunamaz.

  herhangi bir konuda atıfta yada suçta bulunmak için yazılı veya görsel kaynak gereklidir.

popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...