2
üniversitede seçmeli ders zorunluluğu
malumunuz üniversite ders kayıt tarihine girmiş bulunmaktayız.en gıcık olan seçmeli ders kısmına biraz merakım ve sizler aracılığıyla ışık tutmak istedim.1 dönemde zorunlu olarak minumum kaç seçmeli ders alınmalı veya daha doğrusu önerilen ve açılan dersler okul bitene kadar hepsini vermek zorunlu mu ?
 • 1
  oxygen 1 yıl önce
  bir dönemde toplamda en az 30 akts ders alman gerekir. zorunlu derslerin toplamı 25 kredi ise toplamda 5 kredilik seçmeli dersleri seçerek 30 akts'yi doldurursun.

  seçmelilerin hepsini alman gerekmez. önemli olan bir dönemde en az 30, 4 yılın sonunda en az 240 akts'yi doldurmuş olman.
  0
  bunutut 1 yıl önce
  konuyla alakalı boşluğu doldurdun diyebiliriz sağol ama bir şey daha ekleyeceğim.peki kredi hakkım 30 değilse 5 kredilik dersi doldurup dönem dersini mi çıkarmalıyım yoksa dönem derslerinin hepsini alıp arta kalan krediyi mi seçmeli derste kullanmalıyım?şahsen ben dönem derslerinin hepsini alıp 1 tane seçmeli ders alabildim kredim yetmediği için?bir sıkıntı olmaz inşallah...
  0
  oxygen 1 yıl önce
  anladığım kadarıyla alttan dersin olduğu için hepsini alamadın?

  öncelikle zorunlu dersleri almanda fayda var. kredi hakkın kalırsa o zaman uygun bir seçmeli seçersin. seçmeli derslerin saatleri birbirinden farklı olduğu için ileriki dönemlerde uygun bir kombinasyonla o döneme ait eksik seçmeli dersi seçer ders programını ona göre ayarlar en kısa zamanda okulunu bitirirsin.
  0
  bunutut 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  dediğin gibi alttan dersim var ve simdi rahatladım sağol.
  1
  oxygen 1 yıl önce
  rica ederim. kolay gelsin.
 • 0
  yondaimehokagesama 1 yıl önce
  herkes hangi bölüm olduğunu biliyor bi ben bilmiyorum heralde
  0
  ibrahimisbilir 1 yıl önce
  nedemek bilmiyorum la :)


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...