2

sokak köpekleri


mahalledeki bir köpek 4 tane şirin mi şirin yavru doğurmuş. tabii ilk başka bunlara çok güzel bakmış olmalı ki yavruları uzun bir süre görmedim. bunlar biraz büyüdükten sonra -tombul ama hala küçükler- ortalığa çıkmaya başladılar. neyse çok uzatmayacağım geçen gün bir tane araba yavrulardan birinin bacağını eziyor... ciyak ciyak bağırması hala kulaklarımda. mahalle sakinlerinden birisi hemen bir veterinere götürdü ve bir sargıyla getirdi.

baktım diğer yavrular sargıyı çekiştiriyor falan haliyle canı yanıyor diğerinin. aldım bunu arabayla götürdüm tekrar veterinere. amacım ilerleyen aşamalarda yapılabilecekleri öğrenmekti. dedi işte ameliyatla kısmen daha iyi olur ama çok pahalıya patlar. gelmişken bunlara pire ilacı alayım dedim. kaşınıp duruyorlardı.

şimdi biraz araştırma yaptım ve sanırım bir yerde hayvana platin gibisinden bir şey taktırmak mümkün. ilerleyen günlerde durumdan haberdar ederim sizi de.

diyeceğim o ki, her şey para. insanlar bile hayvanı bir can olarak görmüyor. sokak hayvanları sanki birer hiçmiş gibi. neyse ki bizim mahalleli bu konuda biraz daha duyarlı, çok iyi bakıyorlar yavrulara. belediyeye de söylemekten çekiniyorum doğrusu. barınakta olsalar ayrı bir dert ki gerçekten barınağa mı götürüyorlar ayrı bir soru o da.

sürücüyseniz de lütfen dikkatli olun. diyelim böyle bir şey başınıza geldi -inşallah gelmez- sigortanız hayvanın ihtiyaçlarını karşılıyor diye biliyorum. duyarlı olmakta fayda var her zaman.
 • 2
  abi 11 ay önce
  mahalleniz gerçekten iyi bir mahalleymiş. zaten herkes biraz insan olsa hayvanlara da cennet olur bu dünya. ben çok dikkat ederin araç kullanırken. bazı şerefsizler üzerine üzerine sürüyor köpeklerin
 • 0
  dirtcinciyazari 9 ay önce
  darkier den güzel basliklar.

  can çekişen hayvanları ötenazi yoksa eziniz. bu onların iyiliği içindir

 • günlük

  Yazarların; hayatlarından deneyimledikleri olayları içeren, içten ve kardeş sevgisi niteliğinde yazılan yazılar, paylaşılan fotoğraflar topluluğu.

  19 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  darkier


 • olayın başınızdan geçmesi ya da tanık olmanız yeterlidir.