3
teyit.org
sitedeki açıklaması:

"teyit.org yaygın bilinen yanlışlardan, sosyal medyanın gündemine oturan şüpheli bilgilere, yaygın medyanın gündeme getirdiği iddialardan, şehir efsanelerine birçok alanda doğrulama yaparak okurun süzgeçten geçirilmiş bilgiye ulaşması için çalışıyor.

teyit.org böylece birincil haber kaynağı olarak interneti kullanan yurttaşların ve sivil toplum örgütlerinin çevrimiçi platformlarda doğru bilgiye ulaşmasını sağlamak, eleştirel düşünme alışkanlığını ve doğru bilgiye ulaşma bilincini kazandırmayı amaçlıyor.

medyaya olan güvenin giderek azaldığı, kutuplaşmanın yaygınlık kazanarak derinleştiği son günlerde teyit.org‘un özellikle kriz anlarında, şüpheli içerikleri doğrulama ve analizlerini yayınlama, eleştirel düşünme ve kaliteli haber ve içeriğin üretimine katkı sağlamak için faaliyet göstermesinin hayati krizleri ve çatışma ihtimallerini minimize edeceğine inanıyoruz."

gerçekten iyi bir site. iddiaları araştırmalarla birlikte doğruluğunu teyit ediyorlar. viral haber dolu olan günümüz internet alemine en gerekli şey böyle bir hizmetti.

böyle bir site yapmayı düşünüyordum ki, bir baktım teyit.org üzerime geliveriyor!

teyit.org
 • 0
  meqt 12 ay önce
  bilgi kirliliğini önlemek için birebir
 • 0
  pcghost 12 ay önce
  takip ediyorum güzel
 • 0
  filozofunsakali 12 ay önce
  kanıtlarıyla ve düzgün çıkarımlarla doğruluğu ve yanlışlığı sunduğu için gayet iyi; tereddüt ettiğim haberlerde bende buradan bakıyorum. gerçekten iyi açıklıyor boşa sallamıyor.

popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...