3

imam hatipler nasıl olmalı?

hocam, imam hatip dediğinde insanların suratında tuhaf bir bakış oluyor. imam hatipli değilim. bir tane arkadaşım var okuyan ondan dolayı biliyorum. peki neden? çünkü imam hatiplerin puanı çok düşük. meslek lisesi istemeyen, anadoluya puanı yetmeyen herkes, imam hatipte. kutsal kitabımızı kafasının arkasına alıp uyuyan mı dersin, tuvalete gidip ot çeken mi dersin, bu dediklerim imam hatipte. arkadaşımın anlattığı kadarıyla diyorum. ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemem.

tabii bu tip insanlardan ygs'de lys'de vs. yüksek puan beklemek çok absürt olur. imam hatip isteyen, imam olmak isteyen kendini bu işe adamalı bence. çünkü kolay bir şey değil. insanlara fetva veriyorsun, yükümlülüğü hafif bir şey değil. kendini bu işe adaman gerekir bence.

imam hatipleri kapatmayıp, sayılarını azaltıp, taban puanlarını yükseltsen. gerçekten kendini bu işe adamak isteyen adasa. adamak istemeyen adamı alıyorlar. imam hatiplerin itibarı kalmıyor. çocuk kendini adamak istiyor. napıcak ders çalışıcak alıcak 450 ve üstü bir puan giricek.okuyacak imam hatibi. en azından imam hatipliyim diyince insanların suratında o saçma buruşma olmayacak.

üniversiteler de şöyle olucak; çocuğun notları iyi ve öğretmenlerde "geçsin" onayı alırsa, sadece imam hatipten geçilen ve puan istemeyen, öğretmenlerinin özenle seçilmiş bir üniversite olsa? daha iyi olmaz mı?

ha diyelim çocuk istemedi ben bu işe uygun değilim diyip fikrini değiştirdi. girer ygs ye alır puanını kurumunu değiştirir.

bu yazıyla ilgili düşünceleriniz neler?
 • 0
  banabubade 11 ay önce
  haklisin evet ama daha oncedende dedigim gibi din ilime yonlendirirken insanlari yazdigin gibi olan olaylar belli bencede imam hatipler kapatilmali cunki boyutlarini aştılar.
 • 1
  deadlucifer 11 ay önce
  sıradan bi okul olması yerine spor liseleri gibi yeteneğe bakmaları lazim eline sağlık guzel yazi hocam
 • 0
  hirtem621 11 ay önce
  mantıkli bir yazı

 • okul

  Okul ile ilgili sorular, tavsiyeler vb. içeriklerin toplandığı bölüm.

  1 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  tkdan09


 • harici paylaşımlar yapmayınız.