5

cinayete kurban giderek aramızdan ayrılan ünlüler

1. bergen
ülkenin en sevilen arabesk-fantezi müziği şarkıcısı bergen, ölümünden 7 yıl önce yüzüne eşinin kezzap atması sonucu bir gözünü kaybetti. 1989 yılının nisan ayında ayrıldığı eşi tarafından, ağustos ayında silahla vurularak öldürüldü.

2. ismail hakkı sunat
istanbul devlet tiyatrosu oyuncusu ismail hakkı sunat, 2004 yılında gelibolu'daki yazlığında öldürüldü. genç oyuncu, yüksek sesle müzik dinleyen komşusunu uyarması sonucu, komşusu tarafından silahla vurularak öldürüldü.

3. sharon tate
ünlü yönetmen roman polansky'nin oyuncu eşi, 8,5 hamileyken 3 arkadaşıyla birlikte cinayete kurban gitti. bir müzisyen olan katili, müzik endüstrisinde başarısız olunca zengin insanları katletme kararı alarak bir tarikat kurduğunu itiraf etti.

4. lana clarkson
güzel oyuncu, bir gece kulübünde tanıştığı yapımcı phil spector tarafından öldürüldü. spector, ambulans çağırmak yerine etrafı temizlemeye çalışırken, clarkson hayatını kaybetti.

5. sabahattin ali
öğretmen, şair, yazar ve gazeteci sabahattin ali cinayete kurban giderek aramızdan ayrılan isimlerden biri. ali ertekin isimli bir şahıs tarafından, sopayla başına vurularak öldürüldü

6. tupac shakur
rap müziğinin popüler ismi tupac, esrarengiz bir cinayete kurban gitti. bir plak şirketinin sahibi ile birlikteyken uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır yaralanan şarkıcı, ne yazık ki kurtarılamadı.

7. mümtaz sevinç
"şehnaz tango" ve "sihirli annem" gibi tv dizilerinin sevilen oyuncusu mümtaz sevinç, 2006 yılında cinayete kurban gitti. ayrılmak istediği sevgilisi tarafından uykusunda bıçaklanarak öldürüldü.

8. john lennon
efsanevi beatles grubunun müzisyenlerinden john lennon, öldürüldüğünde henüz kırk yaşındaydı. bir hayranı tarafından kaldığı otelin önünde silahla vurularak öldürüldü.

9. vatan şaşmaz
ünlü sunucu ve oyuncu, bir otel odasında ölü bulundu. eski manken filiz aker, şaşmaz'ı öldürdükten sonra intihar etti. aker'in platonik bir aşkla vatan şaşmaz'a takıntılı olduğu iddia ediliyor.
 • 1
  aydakigunes 6 ay önce
  en çok bergen'in hikayesi etkiler beni. hakikaten acıların kadını, yakarışı ise 'tanrım kötü kullarını sen affetsen ben affetmem'. ruhu şad olsun.
 • bilgi

  Puiv halkıyla paylaşmak istediğiniz bilgileri burada paylaşabilirsiniz.

  17 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  aydakigunes

 • bu bölüm #sosyal bölümünün alt bölümüdür.
 • puiv kuralları geçerlidir.  ilgili bölümler;

  kara delik