3

saçam sapan hayatın saçma sapan günlüğü #1

bir şirkette ofis elemanı olarak çalışmaya başladım. hem okuyup hem para kazan tiplerden birisiyim. öyle de olmak zorundayım. bu işe girebilmek için de bayağı uğraştım. ilk iş gününde tanışma fasıllarını atlattık. bu fasılları hiç sevmem. herkesle selamlaş tanış bölümünü okulunu ne olduğunu ne bittiğini anlat. dedikoducu teyzelerden hallice bir tavır sergiledikten sonra işe başladım. bildiğim bir iş olduğu için hemen kavradım mevzuyu.

benim gibi bir öğrenciyi de almışlar. böyle yeni nesil kapalı kızlardan. new school türban tarzı hani anlarsınız ya. topuklusunu giymiş, makyajlar yapılmış. yarı zamanlı çalışan bir işçi sadece. dosyaları kaldırıyor indiriyor ama sanırsınız ki evren kaldırıp evren indiriyor. o havalar o edalar. zaten bu yeni nesil kapalıların hepsinde aynı hava aynı eda var.

nerede bir new school türbanlı görsem direkt ne yapacağını ne yapmayacağını tahmin edebiliyorum. bize işi öğreten yetkili abiye sordu:

+ işe arkadaşımı getirebilir miyim?
- tabii ki

bu cevabı aldıktan sonra ben noluyor olm tarzına büründüm. bir saat sonra kapıdan bir eleman geldi. erkek arkadaşı. elamanı aldı oturttu. tepsilerle çaylar getiriyor bisküviler getiriyor. sanki "yarı zamanlı çalışan" kızın kendi evi. kendi de bir masaya oturmuş. masa da gelmeyen bir görevlinin masası. çocuğu bir güzelce ağırladı.

sonra düşündüm de bütün bu "yeni nesil türbancılar" hep aynı hareketleri yapmak zorunda mı? bir kere de şaşırtın ulan beni. sonraki saçmalıklarda görüşmek üzere.

iyi saçmalamalar.
 • 0
  popiska 8 ay önce
  enlargeyourpenis nerelerdeydin abi
  1
  indus 8 ay önce
  saygıyla anıyorum. ah keşke kılı olmak isterdim.
  1
  popiska 8 ay önce
  ben de özledim baya kendisini
 • günlük

  Yazarların; hayatlarından deneyimledikleri olayları içeren, içten ve kardeş sevgisi niteliğinde yazılan yazılar, paylaşılan fotoğraflar topluluğu.

  19 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  darkier

 • bu bölüm #sosyal bölümünün alt bölümüdür.

 • olayın başınızdan geçmesi ya da tanık olmanız yeterlidir.