0

nasıl kilo verilir

yılların verdiği bıkkınlıkla açtığım bir başlıktır. son 3 yıldır 30-40 kilo civarı aldım ve normalin üstünde göbekli bir insan oldum. sizde de aynı sorun varsa veya bilgisi olan varsa sorularıma cevap ve bilgi verirseniz sevinirim.

ilk olarak kilo vermek için illa diyetisyene gitmek gerekir mi?nasıl başvurulur? gitmenin faydaları nelerdir? sağlıklı şekilde kilo verirken bir ayda kaç kilo verilebilir? sadece az yemek yiyerek kilo verilebilir mi? verdikten sonra birden alma ihtimali var mı?

başlığı açmaya az önce karar verdiğim için aklımdaki sorular bu kadar. bunların dışında önerileriniz varsa beklerim.

neden vermek istediğimi sorarsanız; fiziksel olarak düzgün biri olabilmek, sağlıklı yaşayabilmek için vermek istiyorum.

bu benim için gerçekten önemli bir konu ve buraya yazmamın sebebu ise sanal dışında sorabileceğim bana rehberlik edebilecek birini bulamayacağımı düşünüyorum.
 • 0
  ismail5412 2 yıl önce
  herkes cevabı umuyordu galiba
 • 2
  oxygen 2 yıl önce
  neden eksilendiğini bilmiyorum. o saatlerde birileri gelip sıradan eksilemiş olabilir çünkü benim açtığım bir başlığın da oyu artıyoken bi anda 1'e düşmüş. senin başlığın da -3 olunca kaybolmuş haliyle. neyse konumuza dönelim.

  sağlıklı beslenme temel prensiptir. basit olarak günlük "alınan kalori < harcanan kalori" olursa kilo verilir. bunun 1. yolu diyettir. internetten diyetisyenlere ulaşabilirsiniz. 2. yolu ise spordur. bir fizyoterapist olarak savunduğum yegane şey şudur ki spor yapmak sağlıklı kilo vermeye neden olur. yemek yemeyi keserek de kilo verirsiniz ama kilo verdiğinizde derinizde sarkmalar çatlaklara neden olur. spor yaparak özellikle de acele etmeden kilo verilirse daha sağlıklı güzel bir vücuda sahip olursunuz. aerobik egzersizler (koşma, bisiklet, yüzme) yani sıra özellikle büyük kas gruplarını çalıştıracak ağırlık egzersizleri (mekik, şınav, plank, squat, barfiks vb.) yapmanızda fayda var.
 • 0
  seckin33 6 ay önce
  merhaba senin kilo problemine %100 kesin olarak çözüm olamak isterim

 • sağlık

  Tıp ve alternatif tıp,tıp etiği,toplumsal sağlık,güncel sağlık problemleri,yeni tedaviler,hayvan sağlığı ve benzeri haberler.

  31 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  bcaa

 • argo ve dalga amaçlı yorumlar kesinlikle yasaktır.

  sorularınızı öncelikle yorum olarak sormanızı tercih ediyoruz.ancak gerekli yerlerde bizler de birer sağlıkçı olarak özelden sorularınızı seve seve cevaplayabiliriz. 

  ilgilerinizi eksik etmezseniz seviniriz. 

  paylaşımlarınızı bekliyoruz.