1

üniversiteliye sorduk: "engeliler için bir dakika" 1. bölüm

Üniversiteliye Sorduk youtube kanalı olarak yeni bir projeye başladık.Amacımız engelleri kaldırmak. Bu sebepten dolayı öğrencilerin “Engelliler İçin Bir Dakika” düşünmeleri ve bu düşüncelerini paylaşmalarını istiyoruz.Her 10 kişiden birinin düşüncesi, çözümü gerçekleştirilse bile bu çözüm ve öneriler engelli vatandaşlarımız için bir katkı olur. Bir çok insana göre fark edilmeyen küçük ayrıntılar engeliler için büyük sorunlar olabiliyor.

Örneğin; tekerlekli sandalyeli engelliler için yapılan rampaların önüne arabalar park ediliyor. Bu da tekerlekli sandalyeli engelliler için büyük bir sorun oluyor. Bu rampaların önüne park eden araçlar için cezai işlem uygulanmalı ve denetimlerin sıklaştırılması gerekiyor.

Bunun gibi bir çok sorun var, bu sorunlar için böyle bir proje başlattık, desteklerinizi bekliyoruz.Videodaki ses sorunumuz bundan sonra gelecek diğer bölümlerde düzeltilecektir.

Destek olmak için youtube kanalımaza abone olum videomuzu bir kez paylaşmanız yeterli olacak ve insanların bilinçlenmesini sağlayacaksınız.

İyi Seyirler...