6

tanzim pazarları + ibb zararı

sevdiğim bir gazeteci olan irfan değirmenci'nin youtube ya attığı "tanzim satış kuyruğunda öfke !" adlı videosunu izledim ve annemlerin zamanındaki tüp kuyruğuna giren insanların şuan max 3 kiloşar alabildikleri devletin sebze pazarı kuyruğunu görünce gülesim geldi..

https://youtu.be/ZwU7SVcmnkA

ayrıca dikkat çekerim
eski chp'li barış yarkadaş twitterında ibb'nin 4.5 tl ye aldığı ürünü 4 e sattığını ve bu yüzden günde 200.000 (ikiyüzbin) tl zarar ettiğini söyledi ve bunları düşünüp bunları da bizim vergimizde seçimden sonra ekleneceğini düşündüğümde hiç hoşuma gitmedi..
yarkadaş:
"az önce mersin aydıncık hali'ni aradım. ibb tanzim satış çadırı için iki tır salata sarılmış. toplam 40 ton salata şu an istanbul yolunda… ibb, salatanın kilosunu aydıncık hali'nden 4 tl'ye satın almış. buna 50 kuruş da nakliye masrafı biniyor. salata böylece 4,5 tl oluyor. bu 360 ton sebze meyvenin istanbul'a geldiğini gösteriyor. demek ki; ibb dün her ürünün kilosunu ortalama 50 kuruş zararla sattı. 360 ton sebze meyvenin kilo başına 50 kuruş zararla satılması ortaya çok ciddi bir maliyet çıkarıyor. bu zararı kim nasıl ve nereden karşılayacak?

haber kaynağı:
m.haberler.com/.../
 • 0
  puivyazari 2 ay önce
  eğer bir ülkede ucuz meyve/sebze diye özel olarak devlet tanzim noktaları kuruyorsa bunun her türlüsünü videoya çekmek tanrının bir emri.

  gerçekten buna yok özel hayat, kişilik hakları falan diye çekim yapılmasına karşı çıkmak aşırı saçma. zaten yapılan bu hareketin seçimler için olduğu, seçimlerden sonra da edilen zararın hepsinin bize tekrar kitleneceği açık ve ortada. ama olur mu? yol da yaptılar sebzeyi ucuz da.
2 saat önce
 • güncel

  Güncel olan her türlü olay tarzındaki konuların paylaşıldığı bölümdür.

  22 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  canki

 • bu bölüm #olaylar bölümünün alt bölümüdür.

 • paylaşılan içeriğin yeni olmasına dikkat ediniz.