30 ağustos zafer bayramı teklifine skandal cevap

  3
  systemfailed 20.7.2019 15:41
  bursa büyükşehir belediyesi'nin bugün gerçekleşen meclis oturumu skandal tartışmalar yaşandı..

  bursa büyükşehir belediye başkanı alinur aktaş, meclis'e, 11-14 ağustos tarihlerinde kutlanacak olan kurban bayramı süresince ulaşımın ücretsiz olmasını önerdi.

  30 ağustos zafer bayramı teklifine skandal cevap

  chp grubu ise, önerinin içine 30 ağustos zafer bayramı'nın da dahil edilmesini istedi. başkan aktaş, "o zaman ormancılık gününde de tatil yapalım" şeklinde bir ifade kullanınca ortam bir anda gerildi.

  alinur aktaş'ın 30 ağustos ile ormancılık gününü bir tutması tepki çekti.

  "halkı ilgilendiren bir bayram değil"
  alinur aktaş, tartışma sırasında, "30 ağustos halkı ilgilendiren bir bayram değil" ifadesini kullandı.
 • 1
  theeru 20.7.2019 16:41
  kendini 'halk' olarak gormediginden en onemli bayramlarimizdan biri olan 30 agustos zafer bayrami bilincine de sahip degildir.
 • 1
  filozofunsakali 20.7.2019 19:56
  bayramın ismi zafer bayramı. o gün halk zaferi idi, bugün keşke yunan kazansaydı diyenlerin üzülmesi bursa belediye başkanının "zafer bayramı halkı ilgilendirmez" demesi bir şey ifade etmez çünkü o gün cumhuriyetin halkı kazandığında bir taraf da kaybetmişti. bugün o kaybeden işgal için, sömürge için gelenlerinin artıklarını görüyoruz. önemli olan ne dedikleri değil önemli olan kim olduklarını bilmemizde. bugünler her zaman gelip geçecek. iktidarlar gidip iktidarlar gelir. her zaman kalan halktır, bugün halk büyük bir hata yaparak bu topraklara ihanet eden, satan, bölen, kayıran, insanları ayrıştıran, birbirine kırdıran insanımsılara oy vermiş olabilir. o oy atanların her birine kızgınlığım hiçbir zaman geçmeyecek fakat her zaman bu kötü olaylardan halk geç olsa da ders çıkaracak. halk ders çıkardığında sırtlan sürüsü kaçar.
 • gündem

  gündemi yakalayan ilgi çekici ve sıcak başlıkların eklenmesi gereken bölüm.