edebiyat sınavını sorguluyorum (lys)

  2
  tutskiyancek 1.2.2017 12:29
  şimdi 30 soru tamam hakikaten yapılması kolay sorular bunda hemfikirim, girdiğim sınavlarda da aşağı yukarı 30 netim var edebiyatta. abi ama sonraki 25 soru çıtayı cennet-i alaya çıkarıyor. şıklarda 5 tane yazar eser var. soru metninde aşağıdaki yazar eserlerin tarzına uygun yazılmış bir biçimde fakat hiçbirine ait değil, soruda da yukarıdaki paragrafta aşağıdaki yazar-eserlerden hangisinize benzemez diyor. yok anasının amı. ben aşağıdaki 5 yazarı bilecem, eserinin tarzını bilecem üstüne birde yukarıdaki metin aşağıdakilerin hangisine uygun değil onu çıkaracam. yoğ amua. ulan bir garip gazeteci falan olacam ben. gazeteci yahu gazeteci. bu kadar derin edebiyat sorusunu zaten edebiyatçılar anca bilir. çıldıvıyovum deneme testleri ve geçen seneki soruları görünce ki bu üçüncü girişim olacak mk.
 • 1
  oxygen 1.2.2017 12:35
  sayısalcıyım kardeş kusura bakma seni anlamıyorum
  0
  tutskiyancek 1.2.2017 12:38
  bende anlamıyorum puvo sorun orada :d ama ansiklopedileri hatırlarsan edebiyat çalışma kitabı da öyle bir şey :d
 • 0
  meqt 1.2.2017 12:49
  sorulan sorularla alakasi olmayan bir meslegi yapacaksin ama yapabilmen icin o alakasiz sorulari cozmek ve dogru yapmak zorundasin
  0
  tutskiyancek 1.2.2017 12:55
  türkiye şartları vol bilmem kaç...
  1
  meqt 1.2.2017 12:57
  şartlara bi muddet tahammul edip basarmaktan baska care gozukmuyor..
 • 0
  yondaimehokagesama 1.2.2017 13:07
  lan sanki ingiliz edebiyatından soruyolar.
  o kitapların hepsinin konusu geçiyor lisede.
  0
  tutskiyancek 1.2.2017 13:33
  tabi canım geçiyor. sanırsın lise okumadım direkt sınava giriyorum. kardeşim 4 sene lise okudum sadece bu yazar bunları yazmıştır dedi geçildi. ben kimsenin bu kitapların içeriğini öğrettiğini görmedim. sen hangi ütopyanın lisesine gittin?
  0
  yondaimehokagesama 1.2.2017 14:13
  içeriğini de bi zahmet sen öğreneceksin.lisede adam sana kitap okuma saati mi koysun ilkokul çocuğu musun?
  eminim çok yoğun bir tempon vardı 4 yıl hiç kitap okuyacak vaktin yoktu
  0
  tutskiyancek 1.2.2017 15:15
  hadi oradan, sana şimdi bir yazar eser listesi çıkarırım sadece bu listeyi okuyarak birkaç gün geçirirsin. sanki çok az eser varmış gibi konuşuyorsun. islam öncesi türk edebiyatından te cumhuriyet dönemine kadar kaç tane eser var biliyor musun? bana mantıklı konuş sikindirik sikindirik konuşma.
  0
  yondaimehokagesama 1.2.2017 16:13
  sikindirik sikindirik konuşan biri varsa o da sensin.hepsini okuman zaten beklenmiyor her konunun belli başlı kitaplar 4 yıl o kitaplar için yeterli bir süre.senin gibi son sene sınav olduğunu fark eden aveller böyle forumlarda söylenir söylenir durur.😂😂😂😂
  hayır herşeyi geçtim yapan nasıl yapıyor?
  etrafa bahane bulmak kolay tabii sorunun etrafta olmadığını anlayınca saldırmak da senin gibi basit canlıların basit özelliklerinden
  0
  tutskiyancek 1.2.2017 16:24
  sanki çok normal bir şeymiş gibi salak saçma konuşuyorsun işte. yapan nasıl yapıyormuş ezberleyeceğim diye beynini yakan insanlar var gelmişsin atıp tutuyorsun. gir bak bakayım iki tane soruya hiç belli başlı kitaplar gibi duruyor mu. gelmiş 4 yıl o kitaplar için yerli demesi de ayrı bir eşeklik. sen bu kafayla devam et, bu kafayla devam et ki müstahak olsun başımıza gelenler.
  0
  yondaimehokagesama 1.2.2017 17:16 ~ 17:20
  senin salaklığın beni ilgilendirmez girdim sayılsalcı olmama rağmen eşit ağırlıkta da derecem var.eşek olanda salak olan da sensin kimsenin ezberleyerek kafasını yaktığı falan yok.kitapla hiç işim olmamasına rağmen.yapamayanların tesellisi bunlar 😂😂😂
  0
  tutskiyancek 1.2.2017 17:37
  yapamayanların tesellisi falan değil bu, yüzlerce kitabın içeriğini nasıl ezberlemeyi planlıyorsun? bir o kadar da yazar var ve onların benimsediği anlayışlar. ayrıca senin eşit ağırlık dediğin şey ygs mi? gözlerim bozuk ve ygs ye gözlüksüz girsem bile derece yaparım kardeşim ygs ile övünüyor musun birde? buradaki önemli nokta o kadar yazarın ve eserlerinin temel olarak bir yeri olmaması. zaten çıkan sorular da kitapların tam olarak içeriği değil belirli bir anlayışın uyuşup uyuşmadığı. neresinden tutarsan tut başka bir kenarına kayıyor ağırlık bu seferi. çok bilmişlik yapacağına aç iki tane soru bak bakayım kolaymıymış zor mu. o kadar umursamaz ve basitmiş gibi tavır takınıyorsunuz ki bir bok olduğunuzu sanıyorsunuz orası da ayrı bir aptallık.
  0
  yondaimehokagesama 1.2.2017 18:32
  lysden bahsediyorum aq salağı😂😂😂
  türkçe seviyen burdan belli.
  eşit ağırlık puanı lysye girmeden seninkine yakın gelirdi😂😂😂
  lisede aylaklık yap okumak dışında her boku ye sonra gel sınav zordu zaten ezberlenmezdi de bilmem ne😂😂😂
  sen onları kendi zeka seviyendekilere yutturursun.
  kaldıki ygsye gözlüksüz girsem derece yapardım bilmem ne yapsaydın tutan mı vardı?
  burda kulis yaparsın şak şaklayanda çıkar elbet ama hayatın gerçekleri sınav sonucu ortadadır.😂😂😂
  lisede çalışmak dışında her boku yap son sene sınav olduğunu hatırlayınca tutuş.sonra millete laf at😂😂😂
  0
  tutskiyancek 1.2.2017 18:45
  ulan sokuk lise sonda mı zannediyorsun hala sen beni? ahahah entry'i tam okumamışsın okuduğunu anladığında gel buraya ahaahah... ayrıca türkçe seviyesinden bahsedip cümlede sadece eşit ağırlığı anlatıp lys'yi anlamamı bekliyor koduğumun konaha kertenkelesi. ayrıca zaten ygs'de derecem var ne yapayım iki yıllık mı okuyayım? 2 yıllık okuyup ne yapayım? ygs'de derece yapmak 4 yıllık okumak isteyenin işine ne kadar yarayacak? hala aynı şeyi konuşup konuşup duruyor götelek çıkarıp koyacağım önüne ezberlemesi gereken yazar-eser listesini bunu götüme soksam daha az zorlanırım diye ağlayacaksın. bir boktan anladığı yok gelmiş bana dil atıyor koduğumun konaha kertenkelesi.
  0
  yondaimehokagesama 1.2.2017 19:21
  eşit ağırlıktan da girdim derecem var demek için hangi sınavlara girmek gerekiyor köpek seni daha puan sıralama sisteminden haberin yok ozaman türkçen sıkıntılı değilse.
  birde seneye kaldığı için övünen sevinen tek dingil sensindir heralde.
  ygs lafını sen attın hala ona göre gidiyorsun ezik.
  ayrıca 3 yıl mallığın + 4 yıl lise yoldan geçen birine versen liste bu oku bunları desen adam 2. turu atar.
  ipsiz sapsız adamlara daha fazla da laf anlatmayacağım.
  sen kendini haklı sanmaya devam et.
  başka laf bulamayınca ortlamanın altındaki zekanla dur şunun nickinden yürüyeyim dedin heralde salaklık da zor zanaat sen de haklısın.
  0
  tutskiyancek 1.2.2017 20:22
  ahahah sikindirik insanla tartışmaya girdim görende bir tek neyse anlatmıyorum amına koyayım entry-i götüyle okuyan bir konaha kertenkelesine jutsu öğretmeye çalışıyorum. git kumda oynar sen a.q