dünyanın 'en'leri vol.4

  3
  oelimdegil 22.5.2018 18:00
  31. dünyanın en heyecansız ülkesi: aynı sorulara singapur'daki insanların tepkisi en düz olanlarmış.

  32. dünyanın en uzun yaşanılan şehri: dünya sağlık örgütü'ne göre erkeklerde 85.3, kadınlarda 89 yıl yaşama ortalamasıyla tabiri caizse insanın ömrüne en çok ömür katan şehir monaco.

  33. dünyanın en az yaşanılan ülkesi: diğer yandan da sierra leone'de erkeklerin ortalama ömrü 47, kadınların ortalama ömrü 48 yıl.

  34. dünyanın en lgbt dostu ülkesi: ispanya. anketlere göre ispanyolların %88'i için homoseksüellik ve diğer alternatif cinsel tercihler sorun teşkil etmiyor. almanya'da da bu oran %87.

  35. dünyanın en seksi ülkesi: erkekler için bu listenin tepesinde brezilya yer alıyor. kadınlar için en seksi ülke ise avustralya.

  dünyanın 'en'leri vol.1 için

  dünyanın 'en'leri vol.2 için

  dünyanın 'en'leri vol.3 için

  36. dünyanın en stresli ülkesi: cinayet oranı, kişi başı gelir, işsizlik, ahlaki bozunma gibi kriterlerin baz alındığı listenin sonunda nijerya bulunuyor.

  37. dünyanın en stressiz ülkesi: norveç ise tamamen stresten uzak bir ülke. dert yok tasa yok adeta.

  38. dünyanın en yüksek ıq ortalamasına sahip ülkesi: hong kong bu alanda zirvede, ıq puanı ortalama 107. türkiye'yi merak ediyorsanız, ülkemizin ortalaması 88.

  39. dünyanın en düşük ıq ortalamasına sahip ülkesi: ekvatoral gine'deki insanların ıq ortalaması ne yazık ki 59 puan.

  40. dünyanın internet ağı en güçlü şehri: bağlantı hızı, ücretsiz ulaşılabilirlik, altyapı tarzı tüm kriterlerde güney kore öne çıkıyor. ülkede devlet destekli 10.000 noktada ücretsiz wifi bulmanız mümkün. internet manyakları için adeta cennet bir ülke.