1
dünyadaki en ilginç 10 ölüm
1)kola makinesi yüzünden ölmek
amerika'da 1995 yılında bir kola makinesinden bedava içecek almaya çalışan adam makineden fırlayan kutu kolanın kafasına isabet etmesi sonu hayatını kaybetti.
2)kibarlık yüzünden ölmek
astronot biliminde çığır yaratan tycho brahe isimli danimarkalı bilim adamı tuvalet gitmediği için ölmüştür. 16. yüzyılda yemek bitmeden sofradan kalkılması hoş karşılanmazdı. tycho brahe davetli olduğu bir şölene gitmeden tuvalete girmeyi unuttu. yemekte içki fazla kaçıran bilim adamı tuvalet gitmek için izin isteyemeyecek kadar nazik olduğundan idrar kesesi patlamıştır ve 11 gün acı çektikten sonra ölmüştür.
3)elektrik tellerine takılıp ölmek
arjantin buenos aires'te gerçekleşen ölüm olayında karısını öldürmeye çalışan adam karısını kaldıkları otelin 23. katında aşağıya atar. kadın aşağı düşerken elektrik tellerine takılır. karısının ölüp ölmediğinden emin olmak isteyen adam kendisinide aşağı atar, tellere tutunamaması sonucu yere çalırarak hayata veda eder.
4)nefesini tuttuğu için ölen kadın
1983 yılında amerika'nın san diego eyaletinde polisler tarafından hırsızlık yaparken yakalanan kadın eğer kendisini bırakmazlarda ölene kadar nefesini tutcağını söyledi. polislerin bu isteği kabul etmesi sonucu kadın kendi nefesini tuttu ve morarak öldü.
5)yere düşen silah ile ölmek
italya'da gerçekleşen bir ölüm olayında pisa kentinde oturan romollo ribaldo isimli adam işsiz olduğu için intihar etmeye karar verir. 42 yaşındaki romollo ribaldo'ya eşi intihar etmemesi için dil döktü. ikna olan romollo ağlamaya başladı ve elindeki silahı yere fırlattı ve kötü sürpriz yere düşen silah ateş aldı ve silahtan çıkan kurşun romollo'nun eşine isabet etti ve kadın öldü.
6)bok yoluna giden
amerika'da bir hayvanat bahçesinde görevli olan fil bakıcısı rutin temizliğini yaparken filin dışkısı altında kalarak can vermiştir.
7)gelen posta ile ölmek
khay rahnajet isimli ıraklı bir terörist içinde bomba düzeneği olan bir paketi posta ile suikast adresine gönderdi. paketin üzerinde yeteri kadar pul olmadığı için posta servisi paketi geri postalar. paketi alan acemi terörist pakete bomba düzeneği kurduğunu unutarak paketi açar, bombanın patlaması sonu parçalanarak ölür.
8)korkudan ölmek
eşine şaka yapmak isteyen jake fen isimli bir adam kendisini asmış süsü verir. eve gelen eşi kocasının kendisini asığı görünce bayılır. bu sırada kapıyı açık gören komşuları olan kadın içeri girer. jake ve eşinin öldüğü zanneden kadın evi soymaya karar verir ve ne varsa toplar. evden topladıkları ile dışarı çıkamak üzere olan kadına jake tekme atar. kadın cesedin canlandığını zannederek korkudan ölür.
9)anlamsızca ezilerek ölmek
new york'un işlek caddelerinin birinde bir otomobil yürüyen bir yaya hafifçe çarptı. yaya tam yerden kalkacağı sırada yoldan geçen birisi kalkmazsa sigortadan yüklü miktarda para alabileceğini söyler. yayada yola tekar yatar. otomobil sürücüsü ise yayanın yerden kaltığını düşünerek gaza basar ve yaya otomobilin altında ezilere can verir.
10)ailece boğularak ölmek
mısır'da bir çiftçilik yapan bir adam tavuklarından birinin nil nehrine düştüğünü farkeder ve tavuğunu kurtarmak için nehre atlar. fakat girdaba yakalanınca kıyıya dönemez ve yardım ister. adamın yardımına yetişen oğlu başarılı olmaz ve o da girdaba kapılır. baba oğul kurtarılmak için yardım istemeye başlarlar. adamın karısı kızları ve diğer oğlu yardım etmek isterler fakat onlarda başarılı olmazlar. 6 kişilik aile boğularak can verir fakat tavuk kurtulur.


 • bilgi güzeldir

  Grafik veya başka bir şekilde dikkat çekici bilgilerin paylaşıldığı bölüm.

  32 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  kek

 • bilgi güzeldir bölüm kuralları

  - +18 görsel paylaşılmamalı. yetişkinlere yönelik veri paylaşılabilir sadece görsel uygunsuz olmamalı.

  - laf olsun diye paylaşım yerine gerçekten faydalı paylaşım yapmaya özen gösterilmeli.

  - türkçe imla kurallarına dikkat edilmeli.

  - kurallara uymayan içerikler bölüm yöneticisi (kek) tarafından silinecektir.

popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...