the walking dead 2. sezon oyun nedir? nasıldır? + yabancı kaynak türkçe çeviri

  0
  hellomyfriend 9.1.2017 17:17 ~ 17:20
  the walking dead: sezon iki, telltale games tarafından geliştirilen robert kirkman'ın the walking dead adlı çizgi roman serisine dayanan epizodik bir interaktif drama grafik macera oyunudur. aralık 2013 ile ağustos 2014 yılları arasında yayınlanan bölümlerle yürüyüş öldüğünün devamı ve mevsimin sonunda bir perakende koleksiyoncunun disk baskısı planlanıyor. oyun, bir bölümdeki oyuncunun seçeceği gelecek hikaye unsurları üzerinde kalıcı bir etkisi olacak olan ilk sezonun anlatı yapısını kullanıyor. oyuncu seçimleri ilk sezondaki kaydetme dosyalarına kaydedildi ve ek bölüm 400 gün ikinci sezona taşındı. ilk sezonda oyuncunun arkadaşı olan clementine, sezon iki'deki oyuncu karakteridir.

  skybound, üçüncü sezonun ikinci aşaması'nın tam bir neticesinin the walking dead: new frontier adıyla geliştirildiğini açıkladı.

  oynanış

  önceki sezonda olduğu gibi the walking dead: sezon iki, bir tıkla ve tıkla macera oyunudur. oyuncu, clementine'ın kontrolünde karakteri çevre çevresinde yönlendirebilir, çeşitli sahne unsurlarını inceleyebilir ve etkileşebilir ve hikayeyi ilerletmek için nesneleri toplamakta ve kullanabilir. oyuncu ayrıca konuşma ağaçlarıyla oyuncu olmayan karakterlerle de görüşmeler başlatabilir. diğer karakterlerden gelen bazı cevaplar, seçim yapacak çok sınırlı bir süre ile sessiz kalma seçeneği de dahil olmak üzere seçim için birden fazla seçenek sunabilir; eğer oyuncu bir seçeneği seçmezse, sohbet sessiz kalmış gibi devam edecektir. bu tür seçimler, diğer karakterlerin daha sonra clementine'e nasıl tepki vereceğini etkileyebilir ve hikaye içindeki olayları etkileyebilir. diğer sahneler daha fazla aksiyon odaklıdır ve clementine'in ya da müttefiklerinin öldürülmesini önlemek için oyuncunun hızlı zamanlı olayları tamamlamasını gerektirir. oyuncu bu olayları başarısız olursa, oyun bu sahnelerin başında yeniden başlatılacaktır. bu tür aksiyon sahneleri, oyuncuya, saldıran yürüteçlerden iki karakterden hangisinin kaydetmek gibi belirli bir zaman çerçevesinde önemli bir karar vermesini gerektirebilir.

  oyuncu seçimleri ve eylemleri sonraki bölümlerde hikaye öğelerini etkileyecektir; örneğin, oynatıcının kaydetmeyi seçmediği bir karakter daha sonraki sahnelerde görünmez. sezon iki, bu oyunların kaydedilen oyun dosyası aracılığıyla, bu bölümdeki öykü ve olayları etkilemek için, ilk sezondaki oynatıcı seçeneklerini ve dlc 400 günlerini de içerir.

  geniş özet

  bu oyun ve bir önceki sezon bir ve eklentisi "400 gün" boyunca oyuncu tarafından yapılan belirli kararlar, belirli ayrıntıları değiştirir. dolayısıyla, bu sadece arsa hakkında geniş bir genellemedir.

  sezonun birinci olaylarından birkaç ay sonra, clementine omid ve christa ile yeniden bir araya geldi ve görünürde hamile. bununla birlikte, kısa bir dinlenme molası sırasında omid, clementine'i soymaya çalışan bir toplayıcı tarafından öldürülür. hikaye on altı ayda bir yanıp sönüyor; christa ve clementine'in bir arada yaşadıkları ve ohio'lu wellington'a seyahat ederek, soğuk ortamın onları güvende tutacağı umudunu yaşıyor. christa çocuğunu kaybetti (kesin koşullar açıklanmadı), alaycı ve içe dönük oldu ve clementine ile olan ilişkisi gerildi. bir akşam kamp yapmaya karar verirlerse, bir grup çöpçüyle ayrılırlar. clementine, çile sonra nehir içine bilinçsiz düşer.

  clementine, bir köpekle görünüşte terk edilmiş bir kamp buluyor. köpek şiddet görür ve kolunu ısırmasına rağmen yiyecek bulur ve clementine onu öldürmek zorunda kalır. kısmen bilinçli olarak, küçük bir sürü yürüyüşçü ile çevrilidir, ancak pete ve luke tarafından kurtarıldı; luke, onu başka bir kurtulan grubunun sığınma evine götüren bir kulübeye götürdü. grubun başında luke, alvin ve eşi ve gözle görünür şekilde hamile olan rebecca, carlos adında bir doktor, kızı sarah, luke'un en yakın arkadaşı nick ve nick'in amcası pete'yi içeriyor. grup, clementine'in bir köpek tarafından ısırıldığını iddia ettiğine inanmayı reddetti ve dışarıdaki "enfeksiyon" ı beklemek için onu dışarıdaki kulübeye kilitledi. clementine, malzemeyi çalmak ve yarasını tedavi etmek için kabine gizlice giriyor. grup sonunda carlos'un clementine'ı genç kızının, sarah'ndan yararlandığını açıkladığı için kendi yararına bıraktı. grubun geri kalanı clementine'den daha fazla zevk almaya başlarken rebecca ona karşı şüpheyle bakıyor.

  ertesi sabah pete ve nick'le balık avlarken clementine, öldürülen bir grup kurban bulur; bunlardan birisi clementine ve christa'yı ormanda pusuya düşüren toplayıcılardan biridir. nick ya da pete'den ayrılır (ikisi de ısırılır) ve tek başına eve geri döner. grup karakteri bulmak için ayrılmaya karar verdiğinde, bir adam eve girer ve etrafında dolanıp clementine'i grup hakkında sorgular. grup geri döndü ve clementine, karşılaştığı adamın kendilerine işkence yaptığı başka bir topluluğun zorba lideri william carver'ı ve rebecca'nın çocuğunun muhtemel babasını öğrenir. ziyaretini dinleyen luke ve diğerleri kabini terk etmeyi kabul ediyorlar. bu süre zarfında, rebecca davranışı için clementine'den özür diler. yolculuklarında ölmüş bir pete'i ya da amcasının ölümüyle başa çıkmak için kalan viski şişelerini içen nick'e asılmış.

  beş gün sonra grup luke ve clementine'ın yiyecek ve malzeme satan matthew adında bir köprüye ulaştı. bununla birlikte nick, duruma ters düştüğünü ve matthew'u karışıklık yüzünden öldürdüğünü söyledi. grup daha sonra yürüyüşe kolayca savunulabilen bir kayak kulübesine varır. diğer bir grup da, savannah'da öldürüldüğüne inanılan clementine'ın görmek istediği walter, sarita ve kenny'den oluşan barınak barınağını zaten aldı. clementine kenny'nin değiştiğini gözlemler; sarita'ya yakınlaşmış olmasına rağmen, acımasız tavrı iki grubun etkileşimine maruz kalmaktadır. bonnie adında gizemli bir kadın, kulübeye yemek istemek için geldi. clementine ve kenny kendisinden şüpheleniyor, ancak walter ona malzeme tedarik ediyor ve yolda onu gönderiyor.


  daha sonra clementine, nick'in köprü üzerinde öldürdüğü adamın walter'ın ortağı olduğunu öğrenir ve clementine durumu bir şekilde çözmeye zorlanır. köşedeki bir yürüyüşçü saldırısı ortasında, her iki grup da üçüncü bir grubun zamanında gelmesiyle kurtulurken, bonnie'nin kulübesine götürülmüş olan carver olduğu için şok olurlar. kenny dışarıda sığınır ve luke saklanmaya başlar. kenny, carver'ın adamlarından birini öldürür ve carver'ın oyuncu eylemlerine bağlı olarak walter'ı ve muhtemelen alvin'i öldürerek misilleme yapmasına neden olur. carver ve adamları her iki grubun kalıntılarını yakalarlar ve onları kamplarına, güçlendirdikleri bir şerit alışveriş merkezine götürürler.

  alışveriş merkezindeki clementine, carver'ın ağır bir elle kampa girdiğini ve düzenli olarak işbirliğini güçlendirmek için şiddet kullandığını tespit etti. başarısız bir kaçış girişiminden sonra carver vahşice kenny'yi yener ve sol gözünü kalıcı olarak incitir. carver'ın yöntemleri, başkalarının clementine'e katılmalarına ve kombine gruba alışveriş merkezinden bir çıkış yolu bulmalarına neden oluyor; bu iki kurban jane ve mike. kayak kulübesinden yakalanmaktan kaçınan luke, gruba yaklaşan büyük bir yürüyüşçü kalabalığını uyardı. clementine, yürüyüşçü kalabalığı çizmeye çalışmak için alışveriş merkezi interkomunun üzerine bir cd patlatarak kaçmalarına yardımcı oluyor. alvin yaşar, clementine'a kaçma şansı vermek için kendini feda eder. carver, grup kaçmadan önce yakaladı,


  ama aynı zamanda bastırılmış durumda. grubun geri kalanı dışarıda beklerken, kenny carver'ı vahşice döverek bir kaz çubuğu ile öldürür ve clementine'e rebecca'yla izlemek isteyip istemez. grup, daha sonra fark edilmeden kalabalığın önünden geçmek için yürüyen kanı içine alıyor. kaçışlarında carlos yürüyüşe çıkıyor ve sarah'nın panik atak yapmasına neden oluyor ve gruptan ayrılıyor. luke ve nick (yaşıyorsa) onu bulmak için kaçıyorlar. sarita ısırıldı, clementine onu euthanize etti ve kenny'yi histerikler haline gönderdi. mike, rebecca, kenny, bonnie ve sarita (yaşadıysa) ile yeniden bir araya geldikten sonra yakında bir iç savaş müzesinde buluşuyorlar ve clementine ve jane sarah, luke ve nick'i aramaya başlamışlardı. onların aradığı şey, yürüteçlerin taşması gereken bir römork parkına yol açıyor. nick'in öldürüldüğünü ve luke'un babasının ölümünden dolayı katatonik duruma giren sarah'yla bir römorka kapıldığını keşfederler. yürüyenlerin römorkunu bastıracağından, clementine'a sarah'yı devletinden çıkarmaya karar verir veya onu yürüteçler tarafından devoured olarak bırakır.


  ne olursa olsun clementine, luke ve jane kaçıyor. müzede rebecca, kendisini acı çektiriyor ve clementine kenny'yi çaresiz kalmış durumundan çıkarıyor; çünkü o sadece çocuğu teslim edebilen tek kişi. gözlem yaparken clementine ve jane, tıbbi malzemeleri önbelleğe almaya çalışan arvo adlı bir rus ergeniyle karşılaşırlar. clementine, eşyalarını çalıp çalmamaya karar verilir. ne olursa olsun, jane, tekrar yollar çarpıp yola çıkarsa arvo'yu öldürmekle tehdit ediyor. rebecca işgücüne başlarken, müzeye birdenbire bir sürü yürüyüşçü saldırıya uğradı. kenny rebecca'nın bebeği teslim etmesine yardımcı olduğu için grup gözlem güvertesinde sığınır. savaş sırasında gözlem güvertesi yıkılır ve sarah (treyler parkından kurtarılanlarsa) düşer ve devrilir. sonuçta, rebecca sağlıklı bir bebek doğurur ve jane o gece sonra gruptan ayrılır. grup wellington'a doğru kuzeye giderken arvo ile karşılaşır ve kendilerini diğer rus kurtulanlarıyla birlikte pusuya düşürürler. clementine, rebecca'nın doğumdan kaynaklanan yaralanmalara yenik düştüğünü ve yeniden canlandığını tespit etti. onu çocuğunu korumak için vurması, grupların birbiri üzerine ateş etmesine neden olmak zorunda kalmıştır. jane'in zamanında gelişiyle silahlı çatışma sona erdi; yalnızca arvo karşı gruptan canlı çıktı. arvo, hayatını yalvarır ve yakınlardaki sığınma evi ve yiyecek olduğunu iddia eder. arvo, onları donmuş bir gölde uzanan tamamlanmamış bir eve yönlendirir. kurtulanlar yol boyunca ilerledikçe, yürümek arkalarından geçerek buzun kopmasına neden oluyor ve luke ve bonnie (ikincisi belirleyici) düşüyor ve boğuluyor. güvenle evde, kenny onları tehlikeye attığı için arvo'yu atıyor ve jane clementine'ı kenara çekerek kenny'nin tavrı hakkında uyarıyor. düzeltebildikleri bir kamyon bulurlar ve ertesi sabaha çıkmak için kullanmayı planlarlar, ancak clementine arvo, mike ve bonnie'yi (eğer canlıysa) kenny'den kaçmaya çalışırken yakalarlar. arvo, clementine'i panik içinde vuruyor ve bu da paniğe kapılmasına neden oluyor ve bu süre zarfında karavan'da savannah'a doğru yolculuk yapacak zamandan lee'ye dair bir hatırası var (lilly varlığı oyuncunun önceki tercihine göre belirleniyor). clementine iyileştikten sonra jane, kenny ve bebek (daha önce aj olarak adlandırılan) ile kamyonda kendilerini kuzeye doğru ilerledikçe, diğerleri de kaçtı. yol engellendiğinde kenny bir yol aramaya başlar ve jane clementine'i kenny'yi terk etmeye ikna etmeye çalışır ve onunla gel. kör edici körük arasında bir yürüyüş askeri bunaltır ve clementine jane ve aj'den ayrılır ve yakınlardaki dinlenme yerinde barınak bulur ve orada kenny ile yeniden birleşir. kısa sürede aj'nin belirgin bir işareti olmaksızın jane de birleştiler. kenny en kötü korku ve şiddetle jane saldırıları, ikisi arasında acımasız bir ölüm maçı neden oldu. kenny, clementine'in sınırlı müdahalesine rağmen, kendi elinden jane'i kendi bıçağı ile öldürmeye çalışıyor. bu noktada, hikaye, oyuncunun kararlarına bağlı olarak farklılaşıyor. oyuncu kenny'yi vurarak jane'i kurtarabilir, sadece yakındaki bir arabada aj'yi sakladığını öğrenir ve clementine'e kenny'nin ne kadar dengesiz olduğunu ispatlamak için ölümüne sahte olduğunu öğrenir. bundan sonra oyuncu jane'i bağışlayabilir ve carver'ın terk edilmiş kampına geri dönebilir ve üçlü bir ailenin ailesi olup olmayacağını seçebilir. alternatif olarak, oyuncu kenny'yi jane'i öldürep sonra aj'yi arabada gizliyorlar ve wellington'a geçmeye çalışıyorlar. burada aşırı nüfus, oyuncuyu aj ile wellington'a girip girmeyeceğini veya kenny ile kalmayı seçmeye zorluyor. katilin kim olursa olsun, oyuncunun ya clementine tarafından vurulan ya da kenny'yi terk ederek kurtulan kişiden vazgeçme ve walker kılığında yürüdüğü bir sürü sürüden geçerek aj ile yalnız baş etme seçeneğine de sahip.  geliştirme
  telltale games, walking dead çizgi romanlarına dayanan video oyunları yapma hakkını elde ettiğinde, "çok yıllı, çoklu platformlu, çok başlıklı" bir lisans için bir sözleşme imzaladılar. bu lisans, telltale'nin franchise temelli ikinci bir oyun serisini devreye soktuğu the walking dead'in ilk sezonunun başarısından sonra yürürlüğe girdi. ilk sezon, son derece başarılı sayıldı ve telltale'in 2012 yılında en iyi geliştirme stüdyolarından biri olarak tanınmasıyla, 1990'ların ortalarından beri düşen macera oyunu türünü yeniden canlandırmaya yardımcı oldu.

  öğle saati'nde ıgn'le yapılan röportaj sırasında yazar gary whitta, daha sonra telltale'den the walking dead'i daha altüst etti. "iki sezonun daha walking dead oynamasını beklemek zorunda kalmayacaksınız" diye belirtti. "size zaten ne bildiğinizi söyleyebilirim, yani iki sezon geliyor, söyleyecek pek bir şey yok çünkü çok erken ... bu bir çıkış yolu" dedi whitta. "fakat bunun bir çıkış yolu olduğunu ve insanların daha fazla yürüyüş öldürdüğünü bilerek orada olmaktan bilerek, telltale'den ikinci sezonun ötesinde yürüyen öldürme olabilir" birinci ve ikinci sezon arasında fazladan bir şey olabilir ". whitta şu an "bir şeyin biraz daha az acı çekmesini bekleyecek" olan şeylerin işe yaramaya devam ettiğini gösteriyor. bu, haziran 2013'teki 2013 elektronik eğlence fuarı'nda, ilk sezon için indirilebilir içerik olarak kullanılabilen yürüyüş öldüğü: 400 gün başlıklı ek bir bölüm olarak ortaya çıktı. gazetecilerin sezon iki içinde taşımayı umdukları beş yeni karakter sunuyor. 400 gün, sezonun birincisi olan oyuncunun kararlarıyla ilgili verileri kullanacak ve 400 gün içinde yapılan kararlar sezon iki'ya geçecek.

  ikinci sezon için yazma, ilk sezonda tamamladıkları işin aksine yapıldı. ikinci sezonun yazım döngüsünün başında, ilk sezondaki karakterlerin arka plan hikayelerini incelemek için kullanabilecekleri yeni bir hayat kurumu grubunun tanıtılması ya da yeni bir "koruyucuyla" clementine için. sonuç olarak, hikayesinin devam ettirilmesi gerektiğini hissettikleri clementine'ı ana karakter olarak kullanmaya karar verdiler. oyuncuların bakış açısını lee'nin clementine'ye çevirerek, oyuncunun yaşayacağı "farklı bir ajans" türü yaratmak istediler. lee'nin clementine'e ve diğerlerine yardım isteyen oyuncu yerine clementine gibi oyuncu ona kimin yardım etmesi gerektiğini belirlemelidir. ayrıca, clementine'in karşılaştığı diğer insanlara kıyasla çocuk olduğunu vurgulamak için, düşük perspektiften birkaç kamera açısı kullanarak bu yeni perspektifi vurguluyorlar. geliştiriciler ayrıca, clementine'ın ilk sezondaki karakterin "karbon kopyası" gibi hissetmesini ve bunun yerine oyuncunun kararlarıyla hazırlanmış bir şeyden kaçınmak için ihtiyaç duyduğunu fark etti. bunu çözmek için, oyunun ilk senaryosunu tanıdık karakterlerden ayıran ve oyuncunun eylemlerinin bir sonucunu hissettirmek için oyuncunun clementine'in durumuyla doğrudan bağlantı kurması sağlandı. ikinci sezon için yazmak için akılda tuttukları kavram "[clementine] on bir yaşında ve dünyanın umrunda değil" idi.

  telltale, bir önceki sezonda olduğu gibi playstation 3, xbox 360, playstation vita ve ios cihazlarında microsoft windows ve os x bilgisayarları için season two yayınlamayı planlıyor. telltale şu an ilk sezonunu ve onun dlc'sini ouya konsoluna getirmek için çalışıyor ve ouya için ikinci sezonda da çıkış yapmayı planlıyor. playstation 4 ve xbox one konsolları, mayıs 2014'te daha sonraki bir tarihte piyasaya sunulacak ve playstation 3 ve xbox 360 konsollarının perakende sürümleriyle ilan edildi.

  sezon resmi olarak ekim 2013'ün sonlarında ilan edildi. duyuru, clementine'ı oyunun oynanabilir karakteri olarak gösterdi ve ilk serilerin olaylarından bir süre sonra ortaya çıktı. telltale ceo'su dan conners, bunun "oyuncuları, kimsenin güvenilemeyeceği bir dünyada nasıl hayatta kalacağına dair beklentilerine meydan okuyacak bir lider rolündeki oyuncuları" koyacağını belirtti. birinci bölüm, 2013 yılının dördüncü çeyreğinde serbest bırakıldı ve sonraki bölümler dört ila altı hafta aralıklarla serbest bırakıldı. bir koleksiyoncunun diskinin sezon sonunda satın alınması ve oyun ön sipariş verenlerden (telltale games store'dan) sadece nakliye ve taşıma bedeli için satın alınması bildirildi