her şekilde çok 'yalnızız'

    3
    zeynepbyz7 9.6.2020 00:37
    karantina'dan çıktığımızı varsaydığımız şu günlerde herkes birileriyle buluşuyor. bazıları sadece yalnız olmadığını göstermeye çalışıyor gibi geliyor. hayatımızın her anında yanımızda insanlar oluyor. en çok değer verdiğimiz kişi bize ne kadar değer veriyor? evden hiç çıkmadığım şu üç ay boyunca çevremdeki tüm insanlara çok teşekkür ederim, bir kere bile arayıp sormadılar. şimdi şöyle düşüneceksiniz, madem o kadar aramalarını istiyordun sen neden arayıp sormadın? açıkçası yaptım ama öyle bir zamandayız ki insanlar sadece yalnızlıklarını gidermek istediklerinde sana karşı ilgili gözüküyorlar. şimdiye kadar yalnız olduğumun farkındaydım ama bunu açıkça görmüş oldum. şu saatten sonra bana ne sen benim için uğraşmadın diyebilirler, ne de ben senin için emek harcadım.
    işin en kötüsü de şu ki insanların içinde de olsak, çevremiz geniş bile olsa yalnızlık hissi bizi rahat bırakmıyor. ben herkes gibi yalnızlığımı unutmaya değil de onunla birlikte olmaya çalışıyorum. aklıma getirmediğim bir anda karşıma çıkması yerine varlığına alıştığım ve kendimi sevdiğimde çok daha mutluyum. artık gerçekten kendim için karşıma güzel kalpli insanlar çıksın istiyorum, uğraştığıma değsin, verdiğim değerin karşılığını alabileyim.
    inşallah bir gün hepinizin karşısına değer verebileceğiniz, yalnızlığınızı unutmaya çalıştığınız değil gerçekten yalnız olmadığınızı hissettiren birileri çıkar.