4
inci korkusu neden ?
Beyler inci sözlük velet yuvası olarak görülüyor tamam size hak veriyorum burayı korumak lazım onuda biliyorum fakat başlık açarak inci sözlük başlıklarını eksiliyelim tarzı örgütlenmeler neden anlamıyorum ayrıca başlığa girip küfür edecekmişiz peh olaya bak puivi koruyalım iyi hoş ama sadece inciden mi ya diğer sözlükler??son katılan yazarlar abilerimin ve kardeşlerimin önemli bir bölümü ekşi sözlükte yazar olamamış kişiler yahu gelmesinler demiyoruz gelsinler ekşiciler de gelsin uludağcılar da fakat sorun şurada eğer çaylaklar bu yoğunlukta siteye gelirse puiv ekşi sözlüğün yan sanayisi durumuna geçecek halbuki hiç birimiz bunu istemiyoruz puivi incicilerden ziyade bu duruma duşmesinden korumalıyız..
 • -3
  asdfghjk1 1 yıl önce
  aynen dostum
 • 3
  nestor 1 yıl önce
  Kardeş korku demeyelim de şimdi kendim için söleyeceğim bir kaç başlık gördüm adamlar direk +18 konuları saçma sapan yazmışlar tabi böyle konular hiç konuşulmasın demiyorum ama bildiğin çocuk yorumu yapmış orada.
  Yoksa puiv her yerden bir yazar alsın sözlüklerin ortak noktası kardeşliği olsun her türlü fikir beyan edilsin buna asla karşı değilim.
 • 1
  lehsuvarisi 1 yıl önce
  Abilerim ve kardeşlerim benim anlamadığım nokta madem sözlük kardeşliği diyoruz o zaman inciyi dışlamayın incide de mühendislikten edebiyata kadar konular donmektedir sozluğu sadece trendlere bakarak sorgulayamazsınız ayrıca kendini bilmez bir yazar bizim başlıklarımızın eksilenmesi için örgütleme çalışması başlanmış yahu yorumları okudum baya küfür içeriyor hatta ve küfür edilmesini istiyor rh be kardeşim senin 5+ nesil incicilerden farkın ne o zaman ???
  3
  lethe 1 yıl önce
  Sen de gördüğüm kadarıyla tek bir kişinin yaptığı yorumları okuyarak bütün başlık altındakileri sorgulamışsın.
  Kendin diyorsun trendlere bakarak sorgulamayın diye. Neye bakarak sorgulayalım? Demek ki o başlıklar elde tutuluyor. İnci yazarı gelsin burada bilimsel bir gelişme hakkında bizi bilgilendirsin, sevdiği bir şiiri paylaşsın, başımın üstünde yeri var.
  Bir de diyorsun ki "bizim başlıklarımızın".
  Bak bu sitenin adı puiv. incisozluk, eksisozluk, uludagsozluk tarzı siteler de var.
  Sen inciyi bir süre kullandıktan sonra etnik kökenin "incici" olarak değişmiyor. Aynı şekilde diğerleri için de geçerli.
  Bu yüzden onlarla alakasız bir yere gelip (puiv sözlük bile değil), "bizim başlıklarımızın" dersen, ben de sana derim ki "sizin başlıklarınızı" sizin sitenizde açın.
  Birçok sorun da malum kişilerin bu anlayışlarından kaynaklanıyor.
  Bilmem anlatabildim mi?
 • 0
  lazcoder 1 yıl önce
  işte bunu önlemek için yazar alımı "KAPANMALI"!
 • 17
  lethe 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  1-Öncelikle puiv bir sözlük değil. http://www.puiv.com/s/puiv-giris (bu madde genele)
  2-İnci sözlük özentisi başlıkları beğenmediğimiz için eksiliyoruz zaten. Puanlama sisteminin amacı da beğenmediklerimizi eksilemek. Örgütlenecek bir durum yok. Sadece beğenmeyenler eksilemeyi unutmasın çünkü sayıları çok arttı diye var o laf.
  3-Ekşide çaylak olup gelen birisi diğerlerini örgütleyip incicilere kaptırmayacağız başlığı açmaz.
  4-Goygoy bölümünün 3 günde 145 içeriğe ulaşmasının sebebinin hangi topluluk olduğunu herkes biliyor.
  5-Seviyeli kişiler olsun, o ekşide çaylak dediklerin saçma başlıklar açarlarsa eksilenir hallolur. Ama inciden gelen birinin kullanacağı üslup kendi gibi olan öküzleri başlığın altına toplar biz de anasayfayı açtığımızda saçma muhabbetlerini dinlemek zorunda kalırız.
  6-Ekşi kullanan adam ortama uyum sağlar ama inci kullanan her yerde boş muhabbetlerini sürdürür.
  7-İnci gibi boş muhabbetlerin döndüğü seviyesiz bir platformdan ziyade bir sözlükte yazarlık almaya çalışan çaylaklardan ne korkuyorsun anlamadım. Orda çaylak kaldıysa burda da eksilenir.
  8-İncicler gelsin tarzı başlık gördüm ama çaylak ekşiciler toplansın diye başlık görmedim.

  Şu incici ekşici muhabbetinin bitip özgün bir puiv görmemiz dileğiyle diyip bitiriyorum.
  5
  reddit 1 yıl önce
  Sitenin reklamı yapılırken sözlük diye yapılıyor. İnsanlar da sözlük gibi kullanıyor. Reddit formatı Türkiye'de işlemez sanıyorum çünkü insanların tek bildiği şey sözlükler.
  2
  danso 1 yıl önce
  reddit olarak yapsalar kimse anlamaz. bence sözlük olarak yapılması mantıklı. bölümlü sözlük olarak anlatıyorlar aslında bir şekilde. zamanla öğrenecek insanlar bölüm ne demek reddit ne demek artık.
  3
  reddit 1 yıl önce
  Umarım öyle olur.
  0
  lethe 1 yıl önce
  Ben de sözlük diye duyup kayıt oldum ama puiv nedir? kısmı okunursa sözlük olmadığı anlaşılıyor. Çoğunluk okuyup formatı anlayarak gelse sözlük algısı minimum seviyede olurdu. Sözlük gibi kullanılması sıkıntı değil zaten. Sözlük tarzı başlıklar açılabilir, puiv bu konuda herkesi özgür bırakmış. Ama bunun sözlüklerle karşılaştırma için kullanılması çok yanlış. Sonra http://www.incisozluk.com.tr/w/gelin-puive-toplanal%C4%B1m/ böyle şeylerle karşılaşıyoruz işte.
 • -11
  80kiloysa79udassak 1 yıl önce
  Beyler ben eski inciciyim aq buraya yeni bi umut diye geldim siktirtmeyin belanızı
 • -4
  imambayildi 1 yıl önce
  Ekşinin aq
 • 0
  yasar 1 yıl önce
  Faşik miyiz la biz
 • -1
  orangutansevenyazar 1 yıl önce
  Okumadım ama haklısın kardeşim
 • -2
  aliak 1 yıl önce
  Çünkü incisiker
 • 0
  markrenton 1 yıl önce
  bahsettiğin örgütlenmeyi ben kurmaya çalışıyorum, son başlığı okumadın belki ondan böyle bir tepki verme gereği duydun.
 • -8
  floki30 1 yıl önce
  incisiker
 • 0
  kullanici 1 yıl önce
  Güzelim sitenin yazı/yazar kalitesini düşürdüklerindendir. Bana sorarsan herkes gelsin tabi yazsınlar, ama boş beleş yazılara gerek yok. Mesela şu sayfadaki boş beleş tek kelimelik iki kelimelik yazıları görüyoruz. Mantıklı yazsınlar, düzgün yazsınlar, problem yok.
 • 0
  mono 1 yıl önce
  Buraya gelip yoruların altına imcisiqer qamqiiii diye yazmalarından ötürüdür yoksa herhangi bir alıp veremediğim bir olay yoktur gelsin lâkin adamlar boş boş konu açıyor yok ilk ne zaman milli oldunuz gibi muhabbetler yani aga bu nedir?
 • 0
  csgomeme 1 yıl önce
  Örgütlenme bence de olmamalı. Herkes bir yazar olduysa oldu. Niye buna karışıyoruz ki? İnci sözlük ile ekşi sözlüğün ayrılması aynı bir ırkçılık sanki. Siyah tenli insanlarla beyaz tenli insanları ayırır gibi.


 • puivesor

  Puiv üyelerine sorular sorulan bölüm.

  310 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  magic

  banabubade
  • soracağınız soruyu başlığa tam olarak yazın
  • soruyu yarım bırakıp içerikten devam etmeyin
  • soru cümlesi olmayan başlıklar açmayın
  • belli bir konudaki soruyu ilgili bölüme sorun (örnek: tarih)


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...