1

sizin tapındığınız şey sevgi ve merhamet değil

siz sadece güce ve büyüklüğe tapıyorsunuz.yalaka ve asalaksınız.korkak ve zavallısınız.tüm bu iyilik ve merhamet gösterisini sadece korktuğunuzdan yapıyorsunuz.koca bir yalansınız koskoca bir yalan.
 • 4
  sevde 9 ay önce
  korku bir yere kadar istediklerini yaptırır sonradan saptırır sizde olduğu gibi. ama sevgi sonsuza kadar o şeyi yaptırır. bilmiyorum anlatabildim mi?
  0
  mybae 9 ay önce
  çok doğru hiç bu açıdan bakmamıştım
  0
  nocureformyillness 9 ay önce
  bir çok şeyde olduğu gibi bunda da yanılıyorsunuz ve külliyen bir yanılgı içerisindesiniz.hisettiğiniz duyguları aklınızda saptırıyorsunuz aslında olmayan hisleri varmış gibi kendinizi inandırmışsınız.
  aslında hissettiğinizi sandığınız duygular yok.stockholm sendromu içindesiniz.psikolojinizi sadece tek bir şeye odaklamışsınız ve bu yüzden akıl ve mantığınız körelmiş.gerçeklerden o kadar uzak ve yapay bir dünya kurmuşsunuz ki kendinize bunun bozulmasını istemiyorsunuz.size gerçekleri söyleyenlere var gücünüzle saldırmanız da bu yüzden.kızgınsınız çünkü en çok da siz biliyorsunuz asıl gerçeğin ne olduğunu.bu gerçek size hatırlatıldığında afallamanız ve kabullenememeniz de bu yüzdendir
  0
  sevde 9 ay önce
  hmm... ölünce görüşelim bunları..
  -1
  nocureformyillness 9 ay önce
  verdiğiniz cevaplarda anlattığım her şeyi kanıtlar yönde.psikolojiniz bozuk sizin.intikam ve kin besliyorsunuz sizin gibi düşünmeyen herkese.ve bu intikamı inandığınız şey her neyse sizin için alacağını düşünüyorsunuz.kendi güçsüzlüğünüzü gizlemek ve değersizlik hissini gidermek için bir baba rolü yaratmışsınız aklınızda.aslında doğal olan duygular bunlar..bu dünyada göremediğiniz aidiyet,sevgi,şefkat gibi duyguları o baba rolündeki şeyden geldiğini inandırdığınız için kendinizi bu dünyadan ve insanlardan nefret ediyorsunuz.bu duygu ve düşüncelerden her insan bir gün geçiyor.yaşadığınız hisler zaten bizim doğamızda olan şeyler.ama bunların nedenlerini gidip başka yerlerde aramayın.hepsinin bilimsel ve mantıklı açıklamasını bulduğunuzda bilmece zaten kendiliğinden çözülüyor.ha bu arada öldükten sonra görüşmeyeceğiz.bir daha görüşmemek üzere..
  0
  sevde 9 ay önce
  dünyada psikolojisi en iyi durumda olan insanlardan biri olduğumu düşünüyordum bak sen şu işe :) söylediklerinizi düşüneceğim öte tarafta görüşürüz :)
  0
  nocureformyillness 9 ay önce ~ 9 ay önce
  iki kelimelik cevap niteliğinde bile olmayan sözler yazıyorsunuz..bir kere bile yazılan şeylere kendi aklınızdan cevap verememeniz tesadüf mü?tek yaptığınız konuşulan şey her neyse google'de aratıp o konuya en yakın dini yazılar hadis,ayet vb şeyleri copy-paste yapmak.artık şu aklınızı devre dışı bırakmaktan vazgeçin.kullanmadıkça körelen bir şey.
 • 1
  gokkusaklikus 9 ay önce
  bunu kendine sakla. ben senin inancına hakaret etmediğim sürece bana bunları deme hakkını sende bulmuyorum
  0
  nocureformyillness 9 ay önce ~ 9 ay önce
  ben spesifik olarak hiçbir inanç belirtmedim.ben ortaya konuştum.üstüne alınıp alınmamak sizin elinizde olan bi durum.
  0
  gokkusaklikus 9 ay önce
  bu inançlardan birine sahip olduğum için evet alıniyorum.
  senin inancsizligin beni etkilemediği gibi benim inancımda seni ilgilendirmez. ilgilendirmediği gibi hakaret hakkını da vermez. kelimelerini düzgün seç.
 • 0
  mybae 9 ay önce
  sen neye tapıyorsun acaba çok merak ettiğim güçsüzlüğe? zayıflığa mı? böyle bir tanrı olamaz zaten
 • bilin istedim

  Her türlü az bilinen, çok bilinen, duyulsada ne olduğu tam olarak bilinmeyen kavramların açıklandığı. puivin bilmesini istediğiniz bilgi, anı,fıkra, makale, görselleri paylaşabileceğiniz, sesinizi özgürce duyurmak istediğinizde seçeceğiniz bölüm

  420 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  ibrahimisbilir

 • bu bölüm #sosyal bölümünün alt bölümüdür.
 • 1. bölüm açıklamasına uygun olmayan başlıklar açmayınız.

  2. yanlış bir bilgi gördüğünüzde yazara düzeltmesi için rica ediniz.

  3. açılan başlığı gerekli buluyorsanız (+), gereksiz buluyorsanız (-) yönünde işaretleyiniz.   ilgili bölüm;

  kara delik