10 psikolojik gerçek

  12
  binaenaleyh 28.2.2018 13:34
  1) yapılan bir araştırmaya göre, profil sayfalarına çok sayıda "selfie" yükleyen erkek kullanıcıların, psikopat ve narsistik kişilik bozukluğuna sahip olma olasılığı çok yüksek.

  2)"aşık olmak" ile "obsesif-kompulsif kişilik bozukluğuna sahip olmak" vücutta aynı biyokimyasal etkiyi yaratıyor.

  3) psikologların yaptığı incelemeye göre "internet trolleri" narsistik, psikopat ve sadistik kişilik özellikleri gösteriyor.

  4)hedeflerinizi her zaman kendinize saklayın! çünkü yapılan bir araştırmaya göre, hedeflerinizi başkalarına ilan ettiğinizde, onları gerçekleştirme ihtimaliniz düşüyor.

  5)yapılan araştırmalar, cahil insanların kendilerini mükemmel görmeye; zeki insanların ise yeteneklerini hafife almaya eğilimli olduğunu gösteriyor.

  6) doğuştan görme engelli olan kişiler, şizofreni hastalığına yakalanmıyor!

  7)farklı coğrafyalarda yaşayıp farklı dilleri konuşsa da, yeryüzünde yaşayan tüm insanlar şu 6 duygu için aynı yüz ifadesi ve mimikleri kullanıyor: mutluluk, öfke, üzüntü, korku, şaşırma ve iğrenme.

  8)birisine 20 saniyeden uzun süre sarıldığınızda, beyinde "sosyal bağlanma"dan sorumlu oksitosin hormonu salgılanıyor ve böylece bu kişinin size daha çok güvenmesini sağlıyorsunuz.

  9)bir şarkının "en sevdiğiniz şarkı" olmasının sebebi, onu hayatınızdaki "duygusal bir an" ile eşleştirmenizden ileri geliyor.

  10)reddedilmek, beyin tarafından fiziksel bir acı olarak algılanıyor.
 • 0
  maydanoz 28.2.2018 13:50
  hepsi çok güzel bilgiler lakin 7 numara çok ilgi çekici değil mi? dünyanın öbür ucundaki insan da mutlu olunca gülüyor sende, hemde birbirinizi hiç görmediğiniz halde, tabi işin diğer yüzü de düne kadar dünyada sömürgecilik akımı olması...
  0
  binaenaleyh 28.2.2018 13:57
  yurt dışında hiç ingilizce bilmesen bile el kol hareketleriyle ne istediğini biraz anlatabiliyorsun mesela. duygular ortak olduğu için bazı gösterme biçimleri de ortak olabiliyor :)
 • 0
  illedeo 28.2.2018 19:34
  selfie yükleyen adam ılıktır zaten